Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Parki M51, M65
  • Co sądzicie o tej parce?
    image


    :)
  • Ładna sztuka i do tego chyba wersja z cotton100% a nie nylon/cotton oxford
  • Jest taka mint NOS na łebaju do sprzedania ale w rozmiarze Small i ze złotym Talonem ale o cenie nie wspomnę ...
  • No to dobrze że się podoba :) bo już do mnie jedzie - nie byłem pewny z tą metką z rozmiarem ale wydaje się że jest w bardzo dobrym stanie
    Nie ma podpinki oryginalnej tylko tą nowszą ale trudno - jak zobaczyłem ten zamek to od razu mi się spodobała
    Nabyłem wczoraj na allegro :)
    zdjęcia z aukcji 


    a co dziwne na allegro była już długo i nie było zainteresowania 

  • Jakoś nie mogę się przekonać do parki może z wiekiem przyjdzie mi do niej przekonanie, jedyna chyba na chwilę obecną to N3B, na którą się ślinię ;)
  • No ja szukałem parki M51 już długo  - ale nie wiem czy nie będzie troszkę luźna - N3B także jest super ale muszę na razie przystopować z zakupami
    W tym sezonie już więcej nie kupuję - może coś na wiosnę :)

  • każdy tak mówi :D 
  • No własnie wiem  :D bo teraz to by mi sie takie coś przydało
    image
    a tu pieniążków nie będzie szybko :(
    ps
    Co do Parki powyżej przedstawianej to jak pisał Ogo Piotrek - parka jest podobno wykonana z grubszego materiału - więc może to 100% cotton - grubszy
  • Mam takie coś, tyle że w rozmiarze S, podpięte do parki m65, też w rozmiarze S, ma się rozumieć :). Mogę powiedzieć, że jest wyraźnie cieplejsza od podpinki nowszego typu (mam porównanie, bo posiadam obie podpinki i używam na zmianę). Tak więc, jeśli taką namierzysz i będziesz miał środki, to nie wahaj się długo! :)
  • Cześć Ziomek, jak będziesz miał parkę, koniecznie wrzuć fotki, ja również jestem zainteresowany kupnem i to w dodatku ten rozmiar, Mam w klacie 114 cm i słyszałem że parkę dobiera się o rozmiar mniejszą. Pozdrawiam
  • Witam
    Parka wyprana - ale stwierdzam że rozmiar Medium jest duży :)
    Jako że noszę MR lub LR kurtki M65 - to Parka powinna być Small lub X-small 
    Parka stan mint więc trochę mi jej szkoda na off-road brać do lasu :)
    materiał gruby jak w kurtce M51
    Jest to Parka z roku 1951 - podejrzewam że jest to wczesna dostawa do Korei dla USMC - była naszyta taśma us army ale już jej nie ma 

  • Ziomku a ile masz w klatce?

    bardzo fajny egzemplarz. Mógłbys zrobic sobie fotke w tej parce?

  • Piotrek!...ciekawi mnie długość rękawów? Pisaliśmy tu gdzieś na forum, że można "wpaść " z długością ....jakby były trochę za krótkie?
    Co Ty na to? Pozdrawiam
  • Witam Andrzej :)
    No poprosiłem żonę i zrobiła foty
    image

    image

    wzrost 179 klatka ok 100-102
    parka wydaje się za szeroka - lecz na M-ke pasowała by idealnie :)
    Rękawy idealne a nawet troszkę dłuższe niż Regular - coś jak Long
    pozdrawiam

  • Nie wygląda tak źle....na fotce masz pod spodem podpinkę?...może trzeba ją trochę "podciąć" ściągaczem!!! Patrząc na fotki Piotrek
    trafiłeś na b.dobry stan tej parki !!!  =P~
  • Z tych wymiarów co piszesz to parka jest akurat - oczywiście jak założysz na kurtkę M65.

    Z tego co wiem to parkę, gdybyś chciał założyć tylko samą bez kurtki to powinien być dobry dla Ciebie rozmiar SMALL REGULAR.

    Ale nie ma tragedii, parki są zwykle workowate:) 
  • Ziomek,  patrząc na foty moim skromnym zdaniem jest OK, parka ma luźny krój, za mała też niezbyt by leżała no i byłaby krótsza, o rękawach nie wspomnę, witaj w bractwie
  • Cześć, Piotr. Na zdjęciu parka wygląda dobrze, nie sprawia wrażenia za dużej. Świetny zakup: "biały kruk" i to w rozmiarze, który nadaje się do chodzenia. Gratulacje.
  • Obok book of eli warto też wspomnieć o innym filmie w którym bohater śmiga a właściwie jest ścigany w Parce M51.
    Ścigany z Harissonem Fordem.
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    pod parką podpinka prawdopodobnie z wełny Alpaki :)
    Pozdro .






  • Mam pytanie - podobno parki M51produkowano do roku 67 - "The M-1951 parka was ultimately superseded by the M-1965 (or M65) parka, MIL-P-43496 May 16 1967 "Parka, Extreme Cold Weather."
    a tu zdjęcie podpinki z kontraktem z roku 68?
    image
    co ciekawe parka ta ma guziki takie jak w M65
    image

    czy spotkał się ktoś z parką M51 z 68 roku?
    pozdrawiam :)

  • Cześć, Piotr. Wesołych świąt! Znalazłem informację, że 6 grudnia 1967 roku anulowano specyfikację parki M-51. Poza tym FSN powinien być 8405-223-7622.
  • Witam, Wesołych Świąt
    Andrzej dziękuję - coś mi się właśnie nie podobało :) - to może być kopia

  • Witam
    Mam :) - parka M51 rozmiar XS - na mnie pasuje
    Parka z całkowicie innego materiału co opisywałem wyżej - cieńszy i bardziej błyszczący
    I  dziwne ale z 68 roku chyba :) - podpinka na pewno
    tu link do podobnej Parki xs
    FSN chyba także 8405-240-2464 ?
    http://www.ebay.pl/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290836671873
    i także guziki wewnętrzne i na pagonach jak w m65
    image

    image

    image

    image

    image

    zamek srebrny conmar - napy rauf - wszystko wygląda na kontraktowe

    image






  • "tu link do podobnej Parki xs
    FSN chyba także 8405-240-2464 ?
    http://www.ebay.pl/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290836671873"

    500 Euroszelestów za parkę? 
    #:-S

    No niezła cena...
  • Koledzy
    Czy parki m65 i m51 składem się różnią od siebie?
  • Parki M51 różnią się materiałem od siebie są z bawełny 100% oraz z cotton nylon oxford - przykład parka ogo2

  • Ziomek tylko z tego co widzę, na powyższym zdjęciu to parka M51 ma skład: 60/40
    a parkę m65 którą wczoraj kupiłem ma skład 65/35 czyli podobnie:)
    W poniedziałek mam dostać parkę medium mam nadzieję że będzie ok. Mam 114 w klatce i 176 wzrostu:)
    Wrzucę oczywiście potem fotki:)
  • Na metce to jest skład podpinki - ta parka XS to raczej nylon cotton oxford - metki są odprute
    Parki m65 nie miałem więc nie mam wiedzy na ten temat - ale koledzy wcześniej coś pisali o składzie materiału M65 i one także się różnią między sobą
    pozdrawiam
  • Parka XS Ziomka różni się od mojej nie tylko guzikami ale też brakiem zaszewki na barku (na zdjęciu porównanie podobnych parek)
    image
    Podpinki starszego typu używano również w parkach M65 dlatego nie dziwi data kontraktu z 68go roku 
  • Witam
    Wszystkiego dobrego w nowym roku :)
    image
  • Właśnie nabyłem parkę M65 Small.

    I powiem Wam Koledzy, że należy ją dobierać o dwa rozmiary mniejsze od rozmiaru swojej kurtki M65 (jacket field). Przymierzałem pierw rozmiar Medium
    i wydawała mi się za duża. Rozmiar SMALL okazał się idealny.

    Mam 176 cm wzrostu i 112 cm w klatce i jeszcze w tej kurtce mam luz w klatce.

    Nigdy za parkami nie przepadałem, bo wydawały mi się workiem na kartofle, ale jak ją przymierzyłem no to decyzja stała się oczywista...:)

    Jutro się zrobię fotki z pleneru:) Bo ma jutro padać śnieg to będzie efekt:)

    imageimage

    Od tyłu
    image

    image

  • Ładna parka  - widać że nówka :-bd
    ja od kiedy kupiłem swoją XS chodzę w niej codziennie do pracy - bardzo ciepła

  • Ziomek, tak wydaje się być nieużywana :)

    Szkoda że wywaliłeś swoje zdjęcie. Bo Twoja parka wydaje się być na unikatową. Ma niespotykaną fakturę.

  • Stałem się szczęśliwym posiadaczem nowej parki M65. Żałuję tylko że ją uprałem :-(

    Nówka sztuka, ale ma te 30 lat, więc chciałem ją tylko odświeżyć. Przed praniem z czystej ciekawości zrobiłem "wodną próbę" Byłem zszokowany... Normalnie mocny strumień z kranu spływał po niej jak po folii. Byłem naprawdę zdziwiony że zwykły w sumie materiał wytrzymuje taki napór wody. Czytałem, chyba nawet tutaj że impregnat utrzymuje się do 6 - 7 prań i z biegiem lat schodzi. I wcale nie tak od razu. Pisał ktoś, że dopiero stare i zniszczone kurtki przemakają. Więc uprałem ją tylko w 30 stopniach i wrzuciłem ją tylko na 30 minut. Byłem pewien że takie jednorazowe i delikatne pranie jej nie zaszkodzi. Po wyschnięciu zrobiłem kolejną "wodną próbę". I szok... Nie wierzyłem w to co widziałem... 3 sekundy pod mocnym strumieniem z kranu i rękaw cały czarny a od środka mokro. Sprałem jakieś 70 - 80 procent impregnatu. Nie wiem kto takie bajki o impregnacie opowiadał, ale to nie prawda. To po prostu gówno prawda !!! Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? A może u mnie tylko tak było? Może lepiej ją było uprać chemicznie?

  • Nie mam akurat doświadczenia z parką, ale w kurtkach po kilku praniach nadal nie źle trzyma.
  • Ja słyszałem, że impregnat trzyma do kilku prań, moja cywilna Alpha chyba po 4 praniach zaczęła nasiąkać wodą - wiadomo, zależy jak kto pierze i w czym pierze.
    Z kontraktowymi z kolekcji to nie eksperymentuję, bo mogę później przeklinać jak Falkland, chociaż Andrzej McM pisał kiedyś, że w Ownbeyu z 70-go który kupił w stanie mint NOS, impregnat trzyma bardzo dobrze.
  • Może z emkami jest inaczej, może solidniej je impregnują. W nich chodzi się cały rok z wojskowego punktu widzenia. A parkę zakłada się tylko wtedy, kiedy bardzo zimno na dworze. A kiedy bardzo zimno to i deszcz wtedy nie pada. A tych kurtek produkowali tysiące, więc jest w tym może jakaś oszczędność. Zaraz sprawdzę swoją cywilną emkę - Aplha. Jest nowa i była prana tylko raz i tak samo delikatnie jak parka.


    EDIT: Pochlapałem obie kurtki dosyć ostro prysznicem. No i stało się zupełnie odwrotnie. Cywilna Alpha poległa błyskawicznie. A parka dała radę. Później wrzucę fotki z "wodnej próby" ;)

  • a wrzuć metki FALKLAND tej twojej parki, jeśli możesz
  • ~diehard

    foty metki dałem niedawno w dziale "nasze nowe zabaweczki"

  • Panowie jak to jest ze składem materiału w kontraktowych parkach.
    Raz widziałem 80% cotton 20% nylon [kontrakt 84 rok/Selma ], drugi raz 65% cotton, 35 % nylon [kontrakt 82 rok/So-Sew]
  • Prawdopodobnie tylko SO-SEW STYLES mały inny skład, firma lubiła eksperymentować? Lobo napisał kiedyś, że McM znalazł parkę SO-SEW ze składem 62% cotton  38% nylon
  • I tak przechodziło u zamawiającego?
    Które 'składy" bardziej 'dawały radę"?

  • Kurtka z większą ilością nylonu wiadomo że jest lepsza. Zrobiona ze 100% bawełny podarła by się od razu. Stąd też m65 jest taka nieśmiertelna :)
  • Podpinka do parki M51 z alpaki, podszyta tkaniną z bawełny
    imageimage
    image

  • Parki M65 produkował też Isratex, czego nie ma w dziale "Garść informacji o kurtce M65 by Blatio"

    image


  • Cześć,mam pytanie,jakie naszywki byly na wojskowych parkach m65 air force? Jaka role odgrywał kolor naszywek (rank patch) na jakiej wysokośi były przyszywane ? bede wdzieczny za info ,pozdrawiam 
  • Parek M65 się nie obszywało, tak samo jak nie obszywa się pałatki, czy parki Improved Rainsuit. Jedynie możesz dać patch "us army", ale to też nie było obowiązkowe.