Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Kurtka M65 - szybkie pytania
  • jednak wysłałem więcej fotek jakby ktoś potrzebował dla porównania itd
    Filip tak to Alpha 1967
  • Alpha 1967, trudno o coś lepszego. Zwłaszcza, że kurtka jest w doskonałym stanie. Gratulacje. Wracając do kwestii, czy nosić. Nosić! Cieszyć się! Wyglądać ekstra!
  • Dziękuje za miłe słowa
    Tak będę robił !!!
  • Gratuluję ładnych emek - szczególnie ta z SeaBees, to  jest bardzo ładna! @ziomek_z_lasu, z tym cłem to różnie bywa jak wiemy. Też mam nadzieję, że to był żart z Twojej strony. 
  • Z których konkretnie lat m miały nadruki Seabees ?
    Rozumiem że to znak jakieś formacji ?
    Proszę o wyjaśnienie
  • Formacja US Navy. Utworzona po ataku na Pearl Harbor. Budują lotniska, bazy, mosty. Brali udział w wojnie wietnamskiej. Byli np. pod Khe Sanh. Byli w Iraku i Afganistanie.
  • O bardzo dziękuje za informacje
    Zapamiętam
  • Logo: pszczoła z karabinem maszynowym zostało zaprojektowane bodajże w 1942 roku. Motto Seabees to "Budujemy i walczymy".
  • Dzięki Filip
    Mógłby mi ktoś odpowiedz na pytanie dotyczące pieczątki / nadruku przy metce ? Cyfry 21
  • Chodzi prawdopodobnie o kontrolę jakości. Pieczęć kontrolera.
  • Tak jest, to potwierdzenie, że kurtka przeszła inspekcję jakościową.
  • Dziękuje
  • Jestem zainteresowany zakupem m65 z mosiężnym zamkiem - Small Short - stan bdb wzwyż - lata 70
    Czas poszerzyć kolekcję
    Gdyby ktoś miał na zbyciu proszę o info
    Miłego dnia wszystkim !!!
  • Ta pieczątka na kurtce oznacza że 21 osób sprawdziło jej jakość zanim opuściła fabrykę.
  • Witam, jestem nowy na forum, mam pytanie odnośnie kontraktowej m65 John Ownbey.
    Czy podpinka od Alphy będzie pasowała czy raczej szukać innej, jeśli możecie ewentualnie doradźcie jaka inna.
    Wielkie dzięki za pomoc.
  • Będzie pasować podpinka od Alphy. Byle rozmiar kurtki i podpinki był taki sam.
  • To ok.
    A jakie macie zdanie o m65 produkcji helikona?
    Warto się nią zainteresować?
  • @Dorian1983 - moim zdaniem zależy co potrzebujesz i co lubisz? Jeżeli chcesz kontrakt - to Helikona bym odpuścił całkowicie na Twoim miejscu. Kontrakty zawsze ciekawsze - plus jak się kiedyś będziesz chciał kontraktu pozbyć lub zmienisz zdanie będziesz potrzebował innego kontraktu to nie będziesz miał problemu z odsprzedażą etc. Z Helikonem będzie inaczej, Helikona nie mam, wiec się nie mogę wypowiedzieć lub dać swojej opinii o tym jaki Helikon jest w porównaniu z kontraktem. Ten temat był na forum wielokrotnie  - funkcja szukaj możne być pomocna..
  • Helkon to jak produkowane zachodnie samochody na licencji za wschodnią granicą. Przypominają pierwowzór ale to tyle. I na pewno nie wytrzymają 50 lat. Dawno temu kupiłem Helikoa, a potem go oddałem i jeszcze dorzuciłem na piwko żeby transakcja zakończyła sie sukcesem.
  • Helikona już kupiłem parę dni temu w promocji za około 150PLN przeliczając z funtów brytyjskich.
    Dzisiaj kupiłem kontrakt John Ownbey i Alphe ale niestety nie kontraktową.
    Porównam wszystkie trzy i pewnie wszystkie zostawię, najwyżej Helikon będzie w teren na ryby, grzyby.
    Mam kilka naszywek ze stanów i się zastanawiam czy jest sens je umieszczać na m65?


  • @Dorian1983, zależy czy lubisz obszyte emki? Są zwolennicy takich jak i przeciwnicy i cały w tym urok. Jak obszywasz to postaraj się aby wszystko miało jakiś sens, ale jak zaznaczam, każdy możne robić ze swoimi emkami co chce. 
  • Znalazłem zdjęcie kontraktowej(przynajmnjej tak mi się wydaje) emki i mam takie same naszywki.
    U S ARMY jest autentyczna z lat 70, głowa orła na czarnej tarczy a nad tarczą żółty napis airborne(replika) i airborne ranger 75th regiment.
    Całkiem dobrze to wygląda.
  • Dorian1983 pokażesz nam fotkę ?
  • Witam ponownie, czy stosowaliście termonaszywki na wasze emki czy raczej metoda tradycyjna czyli szycie?
  • Ja bym naszywał - w razie czego potem łatwiej odpruć bez śladu. Po termo może zostać klej na materiale.
  • Też to brałem pod uwagę.
    Mam jeszcze pytanie odnośnie cywilnej emki. Zakupiłem takową na ebayu. Kolor szmaragdowy, zupełnie inny niż wszystkie emki.
    Naurtuje mnie kraj produkcji tego egzemplarza ponieważ metka jest cywilna, jedna z tych przedstawionych przez kolegę Blatio w swoim artykule. Nie umiem wstawić zdjęć :)
    Jest to uniwersalna biała metka cywilna z czarną metką pod spodem na której jest tylko logo Alpha industries. Na zdjęciu z artykułu jest dodatkowo mała czarna metka made in china, natomiast u mnie nie ma.
    Nie ma również żadnej innej metki o kraju pochodzenia.
    Jedyna ciekawa rzecz to logo alpha na głównym suwaku, na części ruchomej a pod tym logo wybity napis USA.
    Jeśli chciałby ktoś zobaczyć, mogę przesłać na maila.
  • Dzień dobry, koledzy mam pytanie; w dniu dzisiejszym zakupiłem na ciucholandzie kurtkę M-1943, ale nie będę jej używał i chciałbym ją sprzedać. Jeśli chodzi o kurtki M-65 to się orientuję w cenach ale w przypadku M-43 już nie bardzo. Nie chcę kwoty z kosmosu tylko taką za którą znajdę kupca. Kurtka jest w naprawdę ładnym stanie, zero przetrać, rozdarć, rozmiar 38S - ja mam 175 cm i jest na mnie idealna i fanie leży. Proszę o podanie orientacyjnej kwoty, z góry dziękuję.
    https://imgupload.pl/images/2021/03/29/IMG20210329135614.jpg
    https://imgupload.pl/images/2021/03/29/IMG20210329135622.jpg
    https://imgupload.pl/images/2021/03/29/IMG20210329135629.jpg
    https://imgupload.pl/images/2021/03/29/IMG20210329135641.jpg
    https://imgupload.pl/images/2021/03/29/IMG20210329135656.jpg
  • Podejrzewam że to Chiński wytwór.
  • https://archiwum.allegro.pl/oferta/alpha-industries-kurta-cywilna-by-m-65-oryginal-i7281355090.html Witam wszystkich ,zakupiłem taka oliwkowa Alphe ,ma ktoś wiedzę cokolwiek na temat tej kurtki? Nic a nic w necie o niej nie ma ,jest kilka aukcji , wygaśniętych. Chodzi mi o rok produkcji ewentualnie o nazwę .Z góry dziękuję
  • Witam!Czy ktoś nosił m65 firmy pentagon? Pozdrawiam
  • Dobry wieczór,

    Mam do Was pytanie dotyczące wczesnych kurtek, szczególnie tych z pierwszych lat produkcji - a raczej pierwszego roku produkcji. W których kontraktach występuje bawełniana  przemysłowa "surówka"?  Z tego co zaobserwowałem, to są to pierwsze trzy pięciocyfrowe kontrakty, plus niektóre z 1966 roku [ale w większości tych sześciocyfrowych materiał jest już gładki. Z chęcią zobaczę jaki materiał macie w swoich wczesnych emkach z 1966 roku. Niestety nie widziałem, czy "surówka" jest w pierwszej specyfikacji dla "COAT MAN'S FIELD M65". 

    Do tej pory, nie znalazłem pierwszej specyfikacji i nie mogłem tego sprawdzić, czy jak to zaznaczono w specyfikacji dla m51, materiał "burlap" - czyli nasza "surówka" jest w przepisie na wypiek emki? Czy można liczyć na rozwinięcie tego wątku i zdjęcia posiadanych przez Wasz wczesnych emek, które potwierdzą w których kontraktach występuje zaznaczona bawełniana "surówka"?
    image
    image

    Pozdrawiam.
  • Jako, że to jest mój pierwszy post na tym forum więc witam serdecznie wszystkich czytających. Mam takie szybkie pytanie. Ile mogę żądać za So-Sew Style Inc. M-65 2 z lat '60 w b.dobrym stanie jak na swój wiek (wygląd vintage - efekt sprania bez przetarć i przedarć)?
  • Dobry wieczór,

    Myślałem, że w końcu ktoś z Was się podzieli info o wczesnych emkach, a tu jak zazwyczaj, ale już się przyzwyczaiłem :) @mikuś, może to jest fajna emka [jak każda w OG], a może zwykła m65 od JO. Bez zdjęć ciężko powiedzieć, wiec jak chcesz sprzedać to raczej nie ten watek. Zdjęcia zawsze będą pomocne aby wycenić emkę.
  • Dzięki za odzew. Zdjęcia wrzucę w sobotę.
  • Dobry wieczór,

    Szybkie pytanie odnośnie kontraktu DSA-100-71C-0181 Alphy, czy takie zamki [Scovill a szczególne ten górny] jak ze zdjęć to raczej jest odstępstwo od zazwyczaj występujących Rapidów czy tych bez sygnatur?
    image
    image

    Pozdrawiam

  • Dobry wieczór,

    Czy ktoś w Forumowiczów spotkał się z tym kontraktem QMOD CONTRACT 1160-B-112? Kurtka wygląda na niedokończoną m43 lub podobną do niektórych kurtek polowych używanych przez ARVN [podobne guziki wewnętrzne] - ale ta metka?  Zdjęcia z "sieci". Będę wdzięczny za info na ten temat.

    Pozdrawiam
    image
    image
    image
    image
    image
  • elo Panowie
    które kontrakty m65 ze srebrnymi zamkami mają wstawki w mankietach ?
  • @trojanman - z tego co sugeruje znany spis emek to wszystkie emki maja klin do kontraktów z 71 roku [ten rok można uznać za koniec klinów w mankietach]. Mam nadzieje, że niczego nie przegapiłem.  
  • super
    wielkie dzieki za info
  • DubPablo, Dziwny ten nr kontraktu na kurtkę M-43. Z reguły były to po prostu ciągi kilku cyfr, niektóre miały początki W-36..., bądź W-30..., ewentualnie QM-...
  • @trojanman - nie ma sprawy po to jest to forum. @panzer73 faktycznie to jest ciekawa ale i dziwna kurtka, w dodatku ta metka [która wygląda dobrze]. Sądząc po kroju kieszeni i tych guzikach wewnątrz to naprawdę wygląda to, jak kurtki ARVN:
    imageimageimage
    [kurtka ze zdjęć powyżej ma trochę inny krój plus zamek - ale to może być właśnie podobna konstrukcja - kurtka na tych zdjęciach ma jednak inny krój]. Może QMD dostarczał min. QMOD CONTRACT 1160-B-112 dla ARVN? Ciekawa kurtka - choć sprzedający nie chce się podzielić dodatkowymi zdjęciami.