Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
  • Ja sobie z dziewczyną w weekend Mory sprawiliśmy. Dwa Companiony po 35zł za sztukę na spacerniak przez las... żadne 800zł, a też cieszą :)
  • Mora to najlepszy nóż na świecie :)
  • Też mam morę i jestem zadowolony kupiłem też za ok 35 zł
    z stali węglowej- od robienia kanapek troszkę się ostrze zabrudziło 
    taka jak ta :
    image

  • Od węglowej pomidory śmierdza jak już się do nich dobierze :)
  • A nasze babcie to czym całe życie kroiły? Hamerykańskim wyj*bolitem proszkowym? Pamiętam do dziś te wiecznie ciemne głownie, które na mokro siarą zalatywały. I było dobrze ;)
  • Twoja babcia może i takim kroiła, ale inne niekoniecznie.
  • Ciekawy artykuł czytałem dziś rano - dla komandosów z Lublińca zamówiono w przetargu 400 szt. noży Spyderco. Jak się okazało dostali noże z logo Spyderco ale dokładniejsze badania wykazały, że to chińskie podróbki. Centrala Spyderco w USA stanowczo zaprzeczyła, że sprzedała poprzez swego dystrybutora w Polsce noże firmie, która wygrała kontrakt. Niezłe jaja...
  • Ale ostatecznie nie zapłacili za te noże, a umowę zerwali. Sprawa jest obecnie w prokuraturze. Strasznie dużo podróbek noży Spyderco można spotkać na aukcjach w internecie. Szczególnie podrabiane są modele: Military, Paramilitary i Police. Ale jak ktoś się zna to nie da się oszukać.
  • Mówili też o tym w radiu. Najlepiej jakby im kupili po Meteorze i byłby spokój.
  • Albo Ganzo.
  • ...dobre Ganzo nie jest złe.Polecam F753M, małe sprytne za 9$ w promocji lub Sanrenmu Land910 Plus, większe sprytne za 11$. 
  • Legenda żyje...
  • Przy okazji w.w zdjęcia - Sly ostatnio prosił Trumpa o ułąskawienie pierwszego czarnoskórego mistrza wagi ciężkiej USA - Jacka Johnsona skazanego w 1913r. Dostał wyrok na tle rasowym.
    Udało się, prezydent podpisał akt ułaskawienia. Chwała Sylwkowi za szlachetny gest - ma widać siłę przebicia w elitach włądzy w Waszyngtonie.
  • Bo to hameryka - maksymalnie nienormalny kraj w kosmosie.
  • I jeszcze się szczelają na ulicach z byle powodu. Ale dzięki temu gospodarka się kręci. Koroner zadowolony, fabryka broni też.
  • Ostatnio jak była kolejna strzelanina w USA to Trump spotkał się z rodzicami ofiar i zapewniał ich, że jako prezydent zrobi wszystko aby zagwarantować obywatelom bezpieczeństwo. Nie wspomniał tylko, że miesiąc wcześniej był na zebraniu z przedstawicielami branży strzeleckiej i uspokajał ich, że tak długo jak będzie prezydentem nie będzie zmian w konstytucji gwarantującej swobodny dostęp do broni.
    Dlatego tam się nic nie zmieni, nadal w napadach, strzelaninach i porachunkach gangsterskich będzie ginąć więcej Amerykanów niż w tym samym czasie żołnierzy na polu walki. Sprawdźcie statystyki za okres wojny wietnamskiej. Tyle osób żali się jak dużo GI's zginęło w konflikcie - szkoda, że jednocześnie nie wspominają ilu cywili zastrzelono w tym czasie na kontynencie.
  • Ale facet jest cholernie zdolny.


  • Witam, znalazłem ostatnio nóż. Czy ktoś może pomóc w jego identyfikacji?

    Informacje o nożu:
    - okładzina na rękojeści to drewno
    - długość całkowita 19 cm
    - długość ostrza 10 cm
    - długość rękojeści 9 cm
    - grubość grzbietu 2,5 mm
    - znaki szczególne: wzór na nitach oraz piaskowana górna część ostrza

    Zdjęcia https://zapodaj.net/5bea5236cbe34.jpg.html

    Załączam zdjęcia i z góry dziękuję za pomoc!  :)




    Proponuje się zapoznać z tym wątkiem i proszę o nie zmienianie kolorów podkładu, ewentualnie sam tekst

  • To jakieś rękodzieło w stylu Condora.
  • Piękna to jest cena. Nosić nożyk za 4 stówki w kieszeni? Chyba, że masz na myśli paracord?
  • Rozumiem że dla Ciebie cena jest wysoka. Bo dla innych niekoniecznie.
  • 400 za plusa z paracordem? Myślę, że nie tylko dla mnie ta cena jest wysoka. Tym bardziej, że sam scyzoryk nie jakiś wybitny. Tu płacisz za nazwę. Plus sznurek. Będzie Ci pasował do tego plecaczka..
  • A ja dzisiaj kupiłem do pracy tool 
    zobaczymy jak się będzie sprawował ostatni z castoramy zepsułem w rok
    image

  • Dla mnie temat niespecjalnie interesujący ale może kogoś zainteresuje

  • ziomku, myślę że do pracy się nada. Ja mam Wave'a ponad 10 lat, napracował się i do dziś się sprawdza. Z czasem kombinerki dostają luzów i tracą na precyzji ale to jest normalne - zależy co i ile tym tniesz. Jak używasz narzędzi z wnętrza rękojeści to jest szansa, że powiększy się luz po pracy i złożone narzędzie może nawet "dzwonić" przy noszeniu. Trzeba wtedy trochę śrubkami pokręcić. Nóż szybko traci ostrość ale chyba jeszcze szybciej się ostrzy. Ogólnie to jednak dosyć niezawodne narzędzie i można na nim polegać.

    Wave jest taki dość wielostronny, uniwersalny. Do tej pory zawsze mi wystarczał. Nie wiem jak ten Signal ale pod względem jakości i niezawodności nie powinno być różnic. "Szmaciana" pochewka jest trwalsza od skórzanej. U mnie skóra po trzech latach poszła a "szmata" jeszcze żyje ale muszę niebawem wymienić.
  • Witam Was,
    zakupiłem nóż Victorinox Hunter pro M alox,jednak nie mam zielonego pojęcia,czym go ostrzyć,by nie zniszczyć ostrza,pod jakim kątem,by nie porysować,by po prostu był długo w kondycji. Jakieś propozycje??
    P.S Szukałem na głównej stronie victorinoxa,ale nie ma nic na ten temat,nawet pisałem e-maila,ale przez pandemię mają chyba gdzieś odpisywanie. Z góry dziękuję za pomoc
  • Niestety Kangoo, czyli Lech Furmanek zmarł kilka lat temu w wieku 41 lat. Taki wybitny mentor jakich niewielu. Swoją niebywałą mądrość zdobywaną całymi latami zabrał ze sobą. Spoczywaj w spokoju [*]