Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

Powered by Vanilla
INSTRUKCJA DODAWANIA ZDJĘĆ
 • Kilka wskazówek, jak dodawać zdjęcia, aby ukazywały się na forum.

  1) Trzeba mieć link do obrazka, który chcemy wkleić (może to być link do foty z netu, lub z jakiegoś hostingu, np. Imageshacka). Powinien być to link BEZPOŚREDNI!

  Przykład:
  http://www.alphaindustries.pl/produkty/m-65Field.jpg - krótki link bezpośrednio do obrazka, nie do żadnego serwisu, na którym jest umieszczony, tylko bezpośredni link do jpg.

  2) Kliknij przycisk "Insert Image". Ukaże się okno adresowe:


  image

  3) Usuń napis "http://" z okna i wklej tam link do swojego zdjęcia:

  image

  4) Kliknij "Submit" - powinno się ukazać dodane zdjęcie.  UWAGA:

  Jeśli Twoje zdjęcie będzie zbyt duże, to na ekranach monitorów wielu użytkowników może "wyjeżdżać" poza kadr. Forum nie zmniejsza automatycznie obrazków.

   Można to rozwiązać na kilka sposobów:

  1) Dobrze jest wrzucać zdjęcia, które nie przekraczają 1280 pikseli na szerokość (optymalnie byłoby 1024 pix). W tym celu niestety, trzeba sobie przed załadowaniem na hosting zdjęć zmniejszyć ręcznie zdjęcie samemu (na przykład używając do tego Photoshopa, albo chociażby Windowsowskiego Painta).


  2) Niektóre hostingi zdjęć posiadają możliwość automatycznego zmniejszenia rozmiaru zdjęcia jeszcze przed załadowaniem - z tego też warto skorzystać, jest znacznie prościej niż zabawa z Paintem :)

  3) Możesz sam zmniejszyć wklejane przez siebie zdjęcie już w momencie wrzucania go na nasze forum. W tym celu, gdy wpiszesz adres URL zdjęcia i w oknie edycji Twojego posta pojawi się widoczny ów obrazek w oryginalnych rozmiarach, należy:
  - kliknąć raz na obrazek ---> w jego rogach pojawią się wtedy białe punkty, czyli znaczniki przeciągania ---> wystarczy wtedy przeciągnięciem znacznika w oknie edycji zmniejszyć obrazek do pożądanych rozmiarów;
  - po zakończeniu pisania posta i kliknięciu przycisku zapisu, post ukaże się z obrazkiem zmniejszonym do pożądanych wymiarów;
  - aby zobaczyć obrazek w rozmiarze oryginalnym, należy kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy i po ukazaniu się menu opcji, kliknąć "pokaż obrazek" ---> zdjęcie ukaże się wówczas w swoim oryginalnym rozmiarze.  Powodzenia ;)
This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje