Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
  • Cold Steel Recon Scout
    Gerber Prodigy
    Fallkniven F1
    image
  • Oj falka zazdroszczę. ;)

  • F1 naprawdę daje radę. Wart jest swojej ceny, ot mały pancernik. Było tego trochę więcej, ale wybyło :)
    image
  • cold steele są na prawdę duże ;)
  • Czy ten RAT jest niebieski?!
  • Nie, RAT tylko tak wyszedł na fotce, normalna, biała klinga. Bardzo lubię ten nóż, to moje EDC.
  • Ale dziwnie, ciekawe dlaczego tak wyszło.
    Też go lubię i też moje edc. Ostatnio tylko zaczął mi trochę wadzić, za duży jak na moje użytkowanie. W szkole za bardzo rzuca się w oczy. ;D
  • Klinga na zdjęciu ma taki niebieskawy odcień, bo odbija kolor ściany.
  • Mój  Cold Steel SRK (Survival Rescue  Knife) , jest wykonany z japońskiej nierdzewnej stali AUS8A , która została stworzona na potrzeby Cold Steel, poprzedni model był wykonany jeżeli się nie mylę ze stali węglowej oznaczenie CARBON V.Droższy model wykonano z tzw. laminatu VG-1 SAN MAI III 
    image

    a tutaj ktoś zdjął teflonową powłokę z tego samego noża
    image
    image

    wersja z VG-1 SAN MAI III
    image
  • zacne to jest nożydełko :D, jest w planach:D 
  • W Stanach ceny Cold Steel są o niebo niższe, Devil, jeżeli masz kogoś, kto by Ci wysłał lub przywiózł to polecam. Ja sprawiłem sobie jeszcze do kompletu Cold Steela Pendletona mini huntera wykonanego ze stali VG-1 ale nie SAN MAI, podoba mi się jeszcze Master Hunter
  • Owszem mam znajomych w usa z przywózką może być problem :P z wiadomych powodów, a jak wygląda kwestia cła przy przesyłce nówki jest szansa, że się cło ominie ?? . 
  • Mefor: pochwa do F1 wygląda jak handmade, widziałem filmiki jak sobie kolesie sami robią z arkuszy z Kydexu
  • wejdź na knives.pl tam są tutoriale jak to zrobić :D i chłopaki też robią na zamówienie skóra tworzywo itd :D 
  • nie polecam srk z san mai III. Może to i dobra stal, ale zmieniono w tej wersji nieco profil klingi, a cała wytrzymałość i utylitaryzm tego noża leży w pierwotnym projekcie.
  • Chodzi o wklęsły szlif ? Czytając fora i oglądając filmy dochodzę do wniosku, że chyba najmocniejsza wersja SRK , to ta wykonana z Carbon V.

  • Dokładnie, najlepszą według mnie (i nie tylko) wersją srk jest carbon V.
  • Mam kilka ale taki podręczny to RAT-1 na razie wystarcza..w planach jakiś custom Nessmukimage
  • Na co dzień posiadam takiego Vicka SwissChamp:

    image image image image image image

    image
  • szto eta, eta maczeta - tajga , jak zwykle musi być duża
    ww.ebay.com/itm/Russian-Spetsnaz-TAIGA-Expedition-Machete-NOKS-Survival-Tool-Case-/271127156316?_trksid=p2045573.m2102&_trkparms=aid%3D555001%26algo%3DPW.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D146%26meid%3D4875004603304030414%26pid%3D100034%26prg%3D1079%26rk%3D1%26sd%3D221176293663%26
    image
  • Mam Opinela no.8. INOX stal nierdzewka. Nie jest ostry, takiego go kupiłem. Chleba się nim nie ukroi. W sobotę otwierałem nim puszkę rybną i sie ostrze pogięło w 3 dupy... Co za szajs te noże. Kurka, używałem zawsze do tego i podobnych zadań małego ostrza w Victorinoxie i było wszystko elegancko. Nic sie nie pogięło, nic się nie stępiło nawet po wielokrotnym cięciu blachy. A tu tylko RAZ otworzyłem konserwę i sie Opinel pogiął. Więcej tego badziewia nie kupię. Najlepsze są jednak Victorinoxy.
  • Opinel ma o wiele mniej wytrzymały czubek i nie otwiera się nim konserw!
    To jest taka EDC igiełka do paczek i nitek. Wina nie leży niestety po stronie noża. :P
  • bo on służy do kuchni w sensie robienie, szamki, a do otwierania puszek służy otwieracz przecie :P 
  • Teraz wiem, że tylko do kuchni :D W Victorinoxie jest otwieracz i owszem ale nie umiem go używać... O wiele prościej i szybciej jest użyć małego ostrza. Jest niezastąpione w tego typu "akcjach".(jak ŻUK w jednym ze skeczy KMN)

     A ten tego, MacDermocie - czubek jest ok, jakieś 2cm od czubka się ostrze stępiło i pogięło na długości ok 1,5 - 2cm. Ogólnie to stal jest bardzo miękka w tym modelu.

  • Tu masz też dużo do powiedzenia szlif. Pełny płaski przy ostrzu grubości 2mm. Żyletka.
    Dlatego się poszczerbiło.
    Dość miękka nierdzewka to inna historia. :)
  • Master Hunter (Cold Steel)  i F1 (Fallkniven)
    image
    image
    F1 mniejszy i poręczniejszy, Master Hunter też niczego sobie, rękojeść z kratonu dosyć wygodna w trzymaniu.
    Ka-Bar 1217 USMC, Leatherneck SF (Cold Steel), SRK (Cold Steel)
    image
    image
  • ładną masz wać pan kolekcyjkę :)
  • Dzięki Devil, w planach jeszcze ESEE Izula i może Ontario RAT1
  • Ładne - najładniejszy KA-BAR !! :)
  • Rat folder, bo jeśli chodzi o fixedy to mają też ładne nożydła :P
  • KA-BAR... Klasyka. Od dawna o nim marzę. :)
  • ogo, a używasz któregoś z tych oksydowanych? Czy tylko do kolekcji? Mi by było szkoda raczej do cięższych prac...
  • zależy od oksydy, nie które na prawdę ciężko zedrzeć,a po nożach widać, że używane sporadycznie. 
  • Czarne na razie do kolekcji, Ka-Bar nie jest oksydowany tak jak pozostałe, to raczej jakaś powłoka antykorozyjna, Cold Steele są pociągnięte jakimś tworzywem którego jednym ze składników jest bodajże teflon nazwa handlowa powłoki Tuff-Ex™, powłoka na  pewno schodzi, kilka postów wyżej zamieściłem zdjęcia SRK gdzie koleś zeszlifował czarną warstwę (trochę się namęczył).
    Pochwa Ka-Bara na zdjęciu  wyszła taka pomarańczowa, w rzeczywistości jest to odcień brązu. Rękojeść wykonana z ciasno upchanych skórzanych pierścieni, dość wygodna w trzymaniu ze względu na owalny przekrój.
    Leatherneck tutaj z trochę innym szlifem, widziałem test na youtube gdzie przegrał z SRK z carbon V, po prostu odłupało się kawałek ostrza przy dziabaniu pieńka, niektóre wersje zrobione były ze stali wysokowęglowej SK-5, mój jest zrobiony z niemieckiej stali Krupp 4116,
  • Czytałem ten wątek o zdzieraniu oksydy na CS SRK osobiście mi się bardziej podoba bez oksydy, ale jeśli będę miał możliwość to będę od niej stronił na maxa. chyba, że będzie ona na prawdę wytrzymała jak np w IZIE (Esse Izula)


  • Oksydy czy powłoki w nożach faktycznie różnią się (nie tylko kolorem) ale i trwałością i wytrzymałością na ścieranie itp. Gdzieś czytałem że są na bazie żywic epoksydowych i jak już wspomniałem z dodatkiem teflonu jak np. w CS.
    Zwykła oksyda czyli powłoka tlenkowa jest bardzo cieniutka przez co szybko się ściera, patrząc na Izulę to widać że tutaj powłoka jest dość gruba.
    image
    image

  • Oglądałem ostatnio noże Gerbera w internecie i znalazłem takie coś...

    image

    Wn.....ia mnie to. Nie lubię takich chorych i prostackich akcji :( :( :( 

  • Też mnie to mierzi. :(
    W akademiku, w którym mieszkałem, wielu kolegów było myśliwymi (ot, taka specyfika kierunku studiów). Pomijam wiszące zimą za oknami truchła zajęcy i bażantów bo nad tym się w końcu dało przejść do porządku dziennego, ale dwóch gości przegięło, kiedy postanowili powiesić lisa na drążku gimnastycznym zamontowanym w drzwiach ich pokoju i go oskórować. Pod spodem stała miska na krew, a oni w najlepsze obdzierali trupa ze skóry... Chore...
    #-o
  • Kolesie z Twojego akademika mogli zrobić to gdzie indziej. Chcieli się popisać? Pokazać że są twardzi i mocni? Że nie boją się krwi i wnętrzności? Porażka.

  • Piękna kolekcja. Nic tylko zazdrościć...

    image

  • Ja np. nosze leatherman Wave  Black, przydał się już w nie jednej sytuacji :)
  • image

    Ciekawy wątek Kolega stworzył.

    Gazik biorę jak idę na miasto a kupony kupuję też dosyć często to i umieściłem je tu:)

  • ~Ziomek

    Nie za dużo masz kieszeni w tej bluzie? Jeszcze można zapodać dwie nerkowe z tyłu bluzy :D A pistolet to rozumiem, że atrapa?

    Ziomek, Ty portfela i forsy nie nosisz? W sklepie bułeczkę i mleczko to za darmo dają? Fajnie... ;)


    ~Warjat

    Warjat, a gdzie masz klucze od mieszkania? Drzwi otwarte zostawiasz, czy rodzice już na emeryturze? :)

    Od ładnych paru lat lubię oglądać zachodnie fotki typu "EDC". Zawsze mnie to ciekawiło. Wiele można się o ludziach dowiedzieć. To co ludzie noszą ze sobą to czasem zaskakuje, czasem śmieszy, a jeszcze innym razem zmusza do myślenia. Jedni przykładowo boją się porwania lub napaści, inni końca świata, a jeszcze inni to majsterkowicze, zbieracze, gadżeciarze, lub fani Mac Gyver'a ;)

  • Falkand, swoje wstaw!!! Bez kluczy chodzę bo do mnie można się i bez nich dostać jak są spełnione odpowiednie warunki i jak ktoś wie co, gdzie i jak.

    Amerykanie są zawsze gotowi na koniec świata i walkę o przetrwanie. Poniekąd ich rozumiem bo to ogromny kraj i bardzo słabo zaludniony ale z drugiej strony kultura masowa im wmawia cały czas, że jutro świat się skończy. Stąd mnogość tych organizacji (stowarzyszeń, milicji, paramilitarystów, itp.)  szkolących się i zaopatrujących na taką na ewentualność.

  • Falkland - no właśnie dawaj swoje zdjęcie
    portfel mam i zrobię jeszcze foty - to było na szybko w pracy



  • Moje EDC ;)

    image


  • A dlaczego nosisz połówkę banana?
    :))
  • Bo część już zjadłem ;)
  • Widać, że bida w kraju coraz większa, skoro banana dzieli się na kilka części, ogólnie edc to prze okrutne (gadżeciarstwo), ale nie powiem czasem nie które rzeczy mieć przy sobie warto ;), nie mówiąc o nożu bo to podstawa.