Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Parki M51, M65
  • Cześć Panowie, doradźcie gdzie w polskim internecie najlepiej zapolować na kaptur do parki m51? Chodzi mi o ciepłą wkładkę z futrem. Przyjechała do mnie parka z podpinką i jakoś tak niekompletnie wygląda, a idzie zima ;)
  • Szukać kilkac i czekać na okazję. Ja swój kaptur nabyłem razem z parką na tym forum. Parkę oddałem żonie, a kaptur wpiąłem do swojej parki M51 i teraz mam już komplet razem z podpinką z wielbłada.
  • Czołem,

    Post wcześniej pytałem o kaptur do parki m51... w sumie mogę też pokazać moją parkę, którą upolowałem za 180zł z przesyłką :D Produkcja Fox Knapp MFG. Stan "mint" ;) Wracając do pytania o kaptur - szukam go na allegro i olx. Czy są jeszcze jakieś portale gdzie można próbować szczęścia, na które wchodzicie najczęściej? Oprócz działu Bazarek :) Dzięki i pozdrawiam!

    imageimageimageimageimage
  • Witam Panów,
    proszę mi wybaczyć ale jestem całkiem nowy na tej stronie...
    Chciałem zapytać o możliwość sprawdzenia oryginału parki
    sprzedawca podaje info:DSA100-75-C-0869  Vanderbilt
    Shirt Co., Inc.

    mam zdjęcie metki z tymi danymi ale bez składu materiałowego kurtki...
    cena 460pln (bez kaptura) czy to ok?
    pomożecie koledzy?
    pozdrawiam
    kujmar
  • kujmar- parka M-65 OG-107 jak najbardziej oryginalna, kontrakt Vanderbilta z 75 r. Cena 460 zł (jak rozumiem z podpinką, ale bez kaptura) jest moim zdaniem zawyżona, nawet gdyby parka była w b. dobrym stanie. Liczy się też rozmiarówka (nie podałeś czy to Small, Medium, Large...).
  • ~ włóczykij
    Cześć.Możesz pokazać swoją parkę .Interesuje mnie szczególnie jak opisany jest rozmiar i kontraktor oraz wygląd maszynki zamka i guzika u dołu rękawa .Dziękuję
  • Kujmar, przeczytaj instrukcję dodawania zdjęć. Od najgorszej biedy podeślij mi linka na prywatną wiadomość, to ja to wkleję do wątku.
  • Dzień dobry,
    Z tym rozmiarem to też mam mały problem... Ogólnie noszę L czasem XL zależy wiadomo od ubrania,
    Cena 460 pln to rozmiar S, ale nie wiem czy nie będzie za mała - mam 180cm wzrostu, 112-115 cm w klatce ( zależy jak sie napowietrzne...)

    Pan sprzedajacy zaproponował rozm. S wraz z podpinka rozm. M bo bedzie luźniej i też bedzie pasowało jak z podpinka rozm. S

    A co do zdjęcia to w tym miejscu wielki szacun dla Pana Blatio, za
    wyrozumiałość.... Nie wiem, nie umiem, więcej nie próbuje wklejać

    A I jeszcze jedno- 460 pln to wraz z kosztami przesyłki pobraniowej, a
    kurtka wraz z podpinka to stan magazynowy czyli ma być wszystko
    nowjutkie (jak na 40 lat leżenia przystało). Kaptur u tego samego
    Sprzedawcy to kolejne 100pln...

    A jak ktoś z kolegów chce zobaczyć zdjęcia to allegro - kolekcje -
    militaria - umundurowanie i wyposażenie - USA - umundurowanie - do 1975 i
    sprzedajacy nick Whitehouse lub nr ogłoszenia 5876754651 w tytule
    "Parka M65, small, nowa, komplet 1974 rok! 649,00 zł.


  • Whitehouse zawsze ma zawyżone ceny, sprzedaje fajne fanty ale b.drogo...
  • Ok dwóch lat temu miał jeszcze w miarę normalne ceny. Kupiłem u niego kompletną nową Parkę M65 za ok 200 pln. Teraz te ceny to z butów wyrywają.
  • Hym, to powiedzcie koledzy gdzie kupic taniej? Albo ile ten mój egzemplarz u Whitehousa powinien kosztowac?
  • ja w sklepie w Olsztynie M65 w wersji Small kupiłem za 125 zeta. I myślę że to bardzo przyzwoita cena była :)
  • Gdybyś chciał Mesium a nie Samll miałbym do sprzedania.
  • No właśnie. Kujmar, bierz medium. Bo się obawiam, że s-ka będzie jednak dla Ciebie za mała.
  • Hej Doktor,
    ale 125pln za "nówkę" ? sama kurtka czy komplet - podpina i kaptur ?

    Bo ja szukam całkiem nowej :)

    ale ogólne potrzebuje kurtkę z podpinką bez kaptura...

  • Kujmar: Ja nowych nie kupuje bo w nie po prostu nie wierzę. Nie ma siły żeby kurtka lezała 50 lat w magazynie i nie miała najmniejszych śladów zagnieceń. Ta Small była w bardzo dobrym stanie bez podpinki .Mam bezimienną M65 M/L oraz drugą kontraktową M65 M/L z koniem. jak przyjdzie pocztą moja M51 to może też będe miał do sprzedania M51 M/L w dobrym stanie. Za nową nie zapłacisz mniej niż 500-600 zeta. Ta moja bezimienna była na forum przedstawiana jako wzór :)
  • A co Ty Doktorze na Sylwestra sie nie szykujesz? :)

    Whitehouse zapewnia, że jego towary mimo przeleżenia 40 lat są bez zagnieceń i innych tam wad...
  • Oczywiście że się szykuje :) Właśnie latam po polu z siekierą w N3B i przygotowuje drewno na ognisko :)
    Co do magazynu i zapewnień. Nie widzę powodu aby płacić 300-400 zeta za śliczną błyszczącą kurtkę, które mi się nie podoba. Za różnicę jestem w stanie kupić następny fajny fant. Ostatnio to był utility shir z naszywkami dla mojego syna http://www.ebay.com/itm/Vietnam-Era-US-ARMY-OG-107-shirt-15-1-2-32-33-small-regular-/111853312366?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&nma=true&si=6yctAVYg12rDK2VO%252ByqQdvYgxWQ%253D&orig_cvip=true&rt=nc i to jest rozsądna gospodarka zasobami.
  • To ciepłego ognia życzę :) i wspaniałej zabawy
    Pozdrawiam Pana Doktora i dbajmy o wątroby :)
  • Zimnow N3B ? Nie ma takiej opcji :) To był jeden z lepszych zakupów ostatnio. Życzę wzajemnie udanych zakupów :)
  • ~Doktor, Kujmar

    Ja za swoją nową parkę M65 Medium So-Sew dałem 80 zł. Za nową podpinkę Gibraltar 50 zł. I za nowy kaptur Propper 40 zł. Czyli razem wyszło 170 zł. Była to niesamowita okazja. Wszystko było nowe - "NOS" czyli stan magazynowy. Kolor wszystkiego bardzo ciemny, materiał sztywny a suwak mocno złoty. Impregnat w 100% działający, taki że po kurtce woda ścieka jak po folii. Tak w ogóle to wszystkie ciuchy Us Army mam nowe i nie widzę aby było z nimi coś nie tak. Za to widzę jedno... Nikt w nich wcześniej nie chodził :-D Te ubrania nie mają żadnej historii. Ale ja im nadam swoją historię. Będą się starzały razem ze mną i powoli zmieniały kolor na jaśniejszy a ja będę to z przyjemnością obserwował :-)

    No i jeszcze jedna rzecz... obcinanie tych niepotrzebnych niteczek. Normalnie poezja.


  • Hej Falkland,
    a możesz mi podpowiedzieć z tym rozmiarem, czemu uważasz że M dla mnie?

    Mam N3B w rozm L (kontrakt Alpha ale prod China) i jest mega obszerna !!!! no wór
  • Jak głownie pisałem, że nie chce przepłacać tylko dlatego że kurtka jest nówka. jak znajdę nówkę za 100 to kupie ich od razu 10 szt. Ale to się rzadko zdarza, więc kupuje używane w bardzo dobrym stanie. N3B Large mogłaby być trochę dłuższa.
  • Do waszych postów ustosunkuję się nazajutrz, gdyż teraz dużo się dzieje... ;-)
    Nara.
  • Nara :)
  • Doktor, N3B Large jest wystarczająco długa w z zasady tylko ta Twoja jest wyjątkowo krótka - o ile dobrze pamiętam to 79cm? Ja nie mogłem znaleźć takiej krótkiej w rozmiarze M.
  • Hej,
    Falkland żyjesz?

    Z tym rozmiarem pomóż pliz
  • Lazar: nie wiem ile ma zmierzę i dam znać do chodzenia jest w sam raz nawet przy -15 jednak to rąbania drzewa to się nie nadaje bo wieje po nerkach
  • Kujmar 
    co do parki small to mogą być krótkie rękawy na wzrost 180

  • Witam kolegów,
    jak tam samopoczucie po baletach sylwestrowych? :)
    wszyscy cali?

    no to wróćmy do tych parek... co z tym rozmiarem na moje 180cm, 112-115cm klatka i 89kg wagi ???

    No i mam swoją N3B rozm. L do sprzedania - bo na mnie wór okrutny - stan
    5+ kilka razy założona, od nowości nie prana. a co do ceny to się
    dogadamy kto będzie chciał
  • Parka m65 nie jest wybitnie ciepła, więc warto aby była nieco wieksza. Wtedy możesz założyć pod spód coś grubszego. No i czym mniejsza jest kurtka tym będzie krótsza.
  • Kujmar: podaj szczegóły kurtki. Jaki kontrakt, jaki skład materiałowy. Mojemu synowi sie taka spodobała. Możesz mi podesłać parę fotek kurtki.
  • Co do rozmiarów kurtek. Ja sie juz nacyzłem nie wierzyć rozmiarówce. Bo nie zawsze jest równa. najlepiej przymierzyć ale i tak może byc problem. mam spodnie M65 i TCU w tym samym rozmiarze a róznią sie w pasie o 2-3 cm.
  • Hej Dok. podaj maila jak możesz to wrzucę parę zdjęć tej N3B

  • Ta Twoja N3B to kontrakt czy cywil?
  • ALPHA INDUSTRIES INC.
    KNOXVIILLE, TENNESSEE USA
    EAST. OCTOBER 1959
    Official U.S.Defense Dept.Contractor
    Plant Index No. 026200
    Cage code 3A382

    Made in China
    Shell: 100% Nylon
    Lining: 100% Nylon
    Interlining: 100% polyester

    A na drugiej zielonej metce na dole wewnątrz ma:
    Parka, extreme cold weather
    Type N-3B (N)
    spec. MIL-J-6279
    Stock no. 1615-573-8335
    Contract no. AF/2323-37901
  • To chyba cywilna produkcja
    jeżeli metka wygląda tak?
    image
  • Kujmar to ja rezygnuje. Nie chce plastikowej kurtki. Poszukam takiej jak moja 80% bawełna 20% nylon.
  • ok Doktorze
  • Z tego co pisałeś to uszyli ją w Chinach?
  • tak mówi metka :)
  • Może jest nawet szyta jedwabnymi nićmi :-D
  • coś się przyczepił jak komornik szafy? :)
  • chcę sprzedac bo za wielka i kupić parkę M65
  • Oryginał z 62 roku, miałem kiedyś podobną i z podpinka jest z wełny
  • czy ktoś z szanownej "braci" spotkał się z parką m65 w rozmiarze XXS ?????
    moja dama jest niewielkich rozmiarów a marzy jej się takie okrycie :-)
  • hej, X-Small był najmniejszym rozmiarem parki M-65.
  • obwód X-S w klacie to 50 cali czyli 127cm, a faktycznie jak to bywa standard vs. realia nawet nieco więcej. Długość 41 cali czyli >104cm.Jeśli więc Twa dama jest naprawdę filigranowa to raczej byłby to dla niej namiot a nie gustowne wdzianko. Parka była zakładana na wierzch odzienia i oporządzenia więc to naprawdę wór w stosunku do kurtek.
  • dzięki panowie
    musi przełknąć gorycz porażki :-(