Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Kurtka M65 - szybkie pytania
  • Jak skończysz się ,,bić,, to daj znać :) .Tak się zastanawiam z czego ona jest zrobiona?
  • Nie znam się na tkaninach ale chyba jest wełniana.
  • No to się zaskoczyłem trochę z ta podpinko kamizelką :D
  • Witam kupiłem M65 Cherokee Industries Inc SR kontraktową ,widoczną w linkach :Shooter,Devil.Teraz czekam na przesyłkę jak spasuje rozmiar.
    Dzięki za wszystkie rady.Teraz dalej obserwuje wątki obecne na tym Forum i poluję na następne "piękne sztuki M65".
  • nie ma problem ;) polecam się na przyszłość :))
  • Witam, a kurtka So-Sew Styles Inc.to dobra kontraktowa M-ka?
  • @darcek nie zadawaj głupich pytań proszę cię czytał artykuł Blatia ??
  • darcek! Co ty kombinujesz? Ha!
  • http://allegro.pl/kurtka-m51-m65-kontrakt-l-r-alpha-industries-i1924240190.html co to ?? nie potwierdzone, że to alpha, ale ktoś może pogonił człeka już o metkę :P
  • a nic, nic Lobo47 :-) jak już wykombinuje to napisze, :-) dzięki devil za konstruktywną krytykę;-) czytałem, czytałem.
  • To jak czytałeś, to się cieszę i więcej już o takie głupoty nie pytaj :D
  • Cześć wszystkim :)

    Co jest lepsze Waszym zdaniem m65 z Helikona czy m65 Alphy z Chin ?

    ps. mogę je mieć w tej samej cenie  

  • Jeden kij bo to z chin i to z chin. Z tym ,że Alpha to kurtka z renomą i historią, która poszła już niestety w komercje. Jak bym miał brać to brałbym Helikona, a z ciekawości jaka cena i rozmiar.
  • L- ka za 200zl ,tylko jeszcze zastanawiam się jak odróżnić czy ta Alpha jest z Chin czy szyta jeszcze w USA bo ma tak jak pisał Blatio czyli :

    - trzech poziomych kresek pod rozmiarówką

    - czarnej metki z logo producenta pod główną metką; 

    - małej czarnej metki z logo przy skraju lewej kieszeni piersiowej 

    ale nie ma obok czarnej metki z logo producenta drugiej z napisem made in china, więc ciekawi mnie czy te z usa i z chin oprócz metek czymś się jeszcze różnią np. zamkiem itp. i czy różnice w wykonaniu pomiędzy usa i china są na tyle duże , aby brać je pod uwagę 

  • Czasami piszą "made in China" albo "made in Egypt". Ale wystarczy, że na kurtce nie ma już nigdzie napisu "made in USA", albo gdy zobaczysz napis "all fabrics made in USA" (to znaczy, że tylko materiał wyprodukowano w USA, szyto już w Chinach), to wiesz, że to nie "Amerykanka".
  • Albo jakiś przyjemniaczek wyciął metkę :D made in china :P
  • Ok thx za info :)

  • darcek

    mam osobiście od ponad roku identyczna Alphe jak twoja, dokładnie taka
    sama kurtka. Kupiłem ją od "znajomego" który ściągał okazyjnie trochę
    demobilu z USA. Kurtka (przynajmniej moja ale twoja na 99.9% również)
    jest szyta w USA i w jego przypadku był to sprzęt z magazynów "gwardii
    narodowej". Oglądałem oryginalne kartony z opisami zawartości. Dodam
    jeszcze że jest to moja trzecia M-ka (zasadniczo druga bo pierwsza to
    tylko epizod), poprzednia była Alphą kontraktową i powiem szczerze że
    nie było widać żadnej różnicy. Ten sam materiał, kolor ten sam zamek, te
    same wyłażące nitki, przeszycia..., żadnej różnicy. Plus mojego
    egzemplarza był taki że była to kurtka nowa, natomiast wszystkie
    egzemplarze kontraktowe poniżej 500 PLN które widywałem m.in na Allegro
    zawsze wyglądają na "prawie nowe", lub "prawie mint" a faktycznie były
    mocno używane.
  • ~Tuco


    "natomiast wszystkie egzemplarze kontraktowe poniżej 500 PLN które widywałem m.in na Allegro
    zawsze wyglądają na "prawie nowe", lub "prawie mint" a faktycznie były mocno używane. "


    Rozumiem,że jesteś gotów wskazać tych nieuczciwych sprzedawców ,którzy sprzedają swoje kurtki jako "prawie nowe" lub "prawie mint" a w rzeczywistości sa "mocno używane"?Pomoże to kolegom z  forum uniknąć rozczarowań po zakupie kurtki.

  • ~Tuco
    Sam osobiście to nie powiem złego słowa o cywilnej Alphie, bo uważam ją za porządnie uszytą i z zamkiem takim jak
    w kontrakcie :) , (mowa o Alpha USA). Ale materiał,kolor,przeszycia to jest już różnica!.
    Sam materiał do szycia kurtek kontraktowych posiada odrębną specyfikację MIL-C-43191. Nie sądzę, że Alpha czy inne firmy (kontraktorzy) pozwoliły sobie na to, że szyły kurtki cywilne i sprzedawały je na rynku, z materiału, który tak naprawdę był własnością wojska!.
    Słyszało się,lub czytało że jakieś tam nadwyżki magazynowe (po kontraktowe) firm, które szyły dla armii, zostały puszczone dla ,,ludzi,, ze zmienioną metką na cywilną. Są to jednak przypuszczenia, bo nikt naocznie tego z nas nie widział i nie udowodnił!.
    Sam nie dawno znalazłem taki artykuł o kurtkach M65 ,który tak naprawdę okazał się ,,piękną otoczką,,- reklamą jakiegoś............ sprzedawcy za granicą. :)
    -cywilnych Emek!

    Pozdrawiam

  • Witam, powiem tylko tyle, Alphe oddałem, udało sie :-), teraz jestem właścicielem pięknej kontraktowej M65,dzięki podpowiedziom szanownych forumowiczy.
    Nie wiem czy można na forum  reklamować,  ale dzięki lukabest :-)
  • Ha :-) , darcek gratuluje kontraktu!!!


  • nie trzeba reklamować, znamy go 
    :-))
  • Witam.
    Niedawno zakupilem kurtke taka:
    http://militarne.pl/store/index.php/item/department/223/item/1706.html
    problem w tym, ze pierwszy egzemplarz mial urwany spinacz (ten obok zamka metalowy fi ok. 5 mm)
    wiec ja oddalem i dostalem w zamian druga - ze sprzedawca sprawdzilismy, ze spinacze, zamek i kieszenie sa OK.
    Dzisiaj gdy ja zalozylem okazalo sie, ze nie ma rzepow wewnetrznych w rekawach (obydwu), ktorymi zapina sie to trojkatne przedluzenie rekawa
    do wewnatrz.
    Nie wiem juz co myslec o tym sklepie, gdyz widnieje on jako tzn. lokalny dealer na stronie Alphy ( http://www.alphaindustries.de/#view=dealer ) w
    zakladce POLAND i czy dalej bawic sie w oddawanie i zamiane towaru.

    Pozdrawiam
  • Ehm... ale czegóż się można spodziewać po cywilnej, produkowanej w Chinach i sprzedawanej za kosmiczne pieniądze kopii M65? ;)
    Szkoda, że nie zajrzałeś na forum i nie przeczytałeś co nieco wcześniej, bo za znacznie niższą cenę miałbyś piękny oliwkowy kontrakt od Lukabesta, a nie chiński szajs, już tylko wyglądający jak M65, który musisz reklamować.

    Aha, niedokładnie rozumiem, co masz na myśli pisząc "spinacz"...?
  • hm spinacz, to co oprocz suwaka moge zapiac np. od wiatru na zime (jest ich po szesc na brzegach i po 1 na kieszen)

    edit:
    z reszta nie wiem, moze poprosic ich o zwrot kasy?
  • A, chodzi Ci o NAPY :D Ok, czaję.
    Cóż... zwrot kasy zależy od polityki sklepu. Jeśli kupowałeś przez internet, to możesz w ciągu 10 dni zwrócić bez podawania przyczyn żadnych. Jeśli zaś coś reklamowałeś i dostałeś nową, to już nie wiem co z tym zrobić... Na pewno żaden sklep nie będzie Ci chciał oddać kasy za zwrot towaru, w każdym razie bardzo mało jest takich przypadków.
  • witam
    Jako nowy użytkownik zacnego forum( szacunek za kawał rzetelnej wiedzy), w dodatku laik w temacie, proszę o wyrozumiałość;-
    zdążyłem się pobieżnie zapoznać z tematem "M65", postanowiłem wobec tego zakupić, miast, tandetnej podróbki, oryginalna kontraktową kurtkę: i tu kieruję swoje pytanie do forumowiczy: jaki kontrakt, gdzie najlepiej i jaki rozmiar (mam 185cm i jakieś 105 cm w klacie) rzeczonej kurki zakupić
    z góry dziękuje za wszelkie porady
  • Jeśli przeczytałeś artykuł:

    http://m65.org.pl/vanilla/discussion/7/artykuk-garśc-informacji-o-kurtce-m65-by-blatio-przeczytaj-zanim-zapytasz#Item_1

    To będziesz wiedział, że rozmiar to może być np. Medium/Long.

    Jaki kontrakt? Nie ma znaczenia, ważne że kontrakt.
    Jeśli chodzi o sprzedawców, to polecamy zaprzyjaźnionego z naszym Forum Lukabesta. Co prawda na Allegro nic w tej chwili nie wystawia z M65, ale warto do niego napisać na priva (czy to przez Allegro, czy to przez forum), a powinien załatwić co potrzebujesz i na pewno będzie to sprawdzona rzecz.

    http://allegro.pl/show_user.php?search=lukabest
  • kozik m72 jak mnie pamięć nie myli tez na allegro
  • Ta "cena dumpingowa" wzbudza we mnie pusty śmiech. Ot, zwykła cywilna Alpha, nie wiadomo czy jeszcze produkowana w USA, czy już w Chinach.
    Tyle, że podpinkę ma kontraktową :P
    Ja bym takiej kasy na bank nie dał. Podejrzewam, że za jakąś stówę mniej można mieć ładny kontrakt od Lukabesta :]
  • Potwierdzam Twoje słowa Blatio :) . Z doświadczenia ;) .

    Edit: To o kontrakcie od Lukabesta :)
  • witam
    Jeśli to nie będzie potraktowane, jako upierdliwość z mojej strony, proszę o opinię
     http://allegro.pl/kurtka-m65-og-rozm-ml-kontrakt-i2012100434.html

    pozdrawiam
  • No kurczę, wszystkie zdjęcia ładne, wszystko kontraktowe, tylko nie wiem czemu na jednym zdjęciu metki jest Winfield, a druga metka jest z kurtki Alphy. Warto napisać do sprzedającego z prośbą o wyjaśnienie i czy zdjęcia samej kurtki, to na 100% zdjęcia kurtki sprzedawanej. Poza tym bardzo ładnie :)
  • Coś w tym jest, ale kozik i luka to w sumie 2 osoby najpewniejsze z allegro co do kurtek m65
  • Na aukcji są dostępne dwie sztuki:winfield i alpha.
  • okazało się ze lukabest to mój sąsiad i w czwartek kupiłem od niego kurtkę M65 którą pokazałem w innym wątku

    Ja noszę RM rozmiar więc wybierałem z trzech kurtek Alpha 1972, Owney  z 81i ta bezimienna choć miał wiecej kurtek

    polecił tą bezimienną I jak sie okazało ta no name jest troche luzniejsza i pasowała idealnie, wszystkie były w idealnym stanie

    myślę ze jak ktoś szuka porządnej kurtki to niech dzwoni do niego

    Pozdrawiam

    :-)
  • Wiem, wiem, wiem.... to co zaraz napiszę to herezja, tak macie rację, ale mimo wszystko proszę o sugestie. Gdby przyszło Wam kupić nową, oliwkową M65, ale nie kontraktową (bluźnię) tylko cywilną - to jaką firmę wybralibyście? Kurtka miałaby służyć do codziennego użytku od jesieni do wiosny. Miasto, małe wypady poza nie. Jestem ciekaw opinii.
  • Pytanie chyba lepiej nadawałoby się do tego wątku:

    http://m65.org.pl/vanilla/discussion/63/kopie-i-podrobki-kurtek-m65-opinie-i-wrazenia-z-uzytkowania#Item_46

    Moim zdaniem jeśli miałbym do wyboru cywilną Alphę za 500 zł, a Helikona za 250, to wybrałbym Helikona.
    Zastanawiają mnie jeszcze cywilne M-ki Proppera.

    Tutaj na przykład jest jedna, ale czarna, w cenie Helikona:
    http://www.camo-militaria.pl/index.php?products=product&prod_id=360
    Tak na oko, to wygląda w miarę rozsądnie, o ole cena nie zwiększyłaby się. Widziałem też oliwkowego Proppera, ale niestety za 369 zł - wtedy już warto się za kontraktem rozglądać.

    Wydaje mi się, że do ciorania bez żalu powinien wystarczyć Helikon.
  • Facet: Nie piszesz żadnych herezji. Wybór tzw. cywilnej kurtki M-65 jest dobry. Wiem coś o tym, posiadam Alphę "made in U.S.A." (z czarną metką pod kołnierzem), chodziłem też w Alphie "made in China". To bardzo solidne kurtki. Jeślibym miał dać odpowiedź, jaka cywilna emka jest najlepsza, postawiłbym na Alphę "made in U.S.A.", najlepiej z zieloną metką (to była wersja produkowana jeszcze - jak się uważa - w latach 70., kiedy producentowi zależało, żeby kurtka przeznaczona na rynek komercyjny do złudzenia przypominała kurtkę kontraktową). W pracy "Amerykańska kurtka wojskowa M-65 OG-107 - rozwój i mit" - znajdziesz rozdział o cywilnych kurtkach M-65 w kolorze oliwki. Myślę, że Helikon też jest dobrą propozycją, ale gdybym mógł wybierać, sięgnąłbym po Alphę "made in U.S.A." z zieloną metką. Rzeczywiście jest wiernym odbiciem kurtki kontraktowej (Alpha "made in U.S.A." z czarną metką pod kołnierzem rożni się od "kontraktu" tylko jaśniejszym odcieniem oliwkowego koloru, nie wiem, jaki odcień ma materiał w przypadku Alphy "made in U.S.A." z zieloną metką pod kołnierzem, prawdopodobnie też trochę jaśniejszy).
  • ,, Alpha made in USA ,, tak jak pisze mcm ;) .Tylko czasami, cena cywilnej ( in USA) = cena kontraktowej. A wtedy problem(jaka) masz z głowy! :)

    McM! Andrzej
    Wracając do naszej rozmowy na temat ,,ojca- padre :) , chrzestnego Alphy,, WYNNA.
    Kontrakty z 1969r (nie kurtki) szyje firma zarejestrowana jako RICHARD WYNN ENTERPRISES INC a w 1973 jest już spółką,firmą?, WYNN INDRUSTIES, INC :) Przypomina mi to ,,złote lata 90 prywatyzacji,,w Polsce. Firma ,,matka,, firmy ,,córki,, :) . Łepski facet!!!


    image
    image
  • Andrzej, zwróciłeś uwagę na pewien problem, przed którym staje ten, kto chce kupić nową Alphę "made in U.S.A.", a mianowicie - cenę. Będzie ona kształtować się na poziomie ceny za kurtkę kontraktową. Cóż, wybór należy do kupującego, a o gustach się nie dyskutuje.


    Herman "Breezy" Wynn, właściciel całego kompleksu fabryk - Appalachian Mills Industrial Complex - w Knoxville, bogaty i wpływowy biznesmen, do którego w latach 50. należało ogółem 21 fabryk, był akuszerem przy narodzinach Alphy Industries, Inc., które przebiegały w dramatycznych okolicznościach (poprzedziła je nagła śmierć spółki Dobbs Industries w 1959 roku). To Wynn stojący na czele tzw. Konfederacji Wynna (Wynn Industries Confederation), grupy wzjemnie wspierających się przedsiębiorstw, uzgodnił z Levis Strauss and Company, że Alpha przejmie od Dobbs dzierżawę fabryki przy 11 Ulicy w Knoxville. To Southern Athletic Company, firma należąca do Wynna, pozwoliła Alphie przejąć wypożyczone przez Dobbs maszyny i pracowników. Kiedy Alpha, tuż po powstaniu, napotkała na poważny problem przy realizacji kontraktu na marynarskie koszule, znowu Southern Athletic Company, czyli Herman "Breezy" Wynn - Panie, świeć nad jego duszą - dostarczyła pomoc techniczną w celu rozwiązania problemu. W skład Konfederacji Wynna w latach 50. i 60. wchodziły samodzielne spółki: Richard Wynn Enterprises, Southern Athletic Company, Wynn Industries, Inc. oraz spółki-subkontraktorzy: Alpha Industries, Inc., Centre Manufacturing Company, Dobbs Industries, Greenbrier Industries, Inc i John Ownbey Company. Gdy Alpha utraciła kontrakt na marynarskie koszule, John Ownbey Company dał Alphie subkontrakt na produkcję lotnieczej kurtki MA-1. Po otrzymaniu przez Alphę pierwszego kontraktu na kurtki polowe Herman "Breezy" Wynn pozwolił jej wysłać kluczowych menadżerów do Southern Athletic Company, aby dowiedzieli się, jak wykonać wiele operacji niezbędnych przy produkcji tych kurtek. Wynn miał głowę do interesów. I nosa. Postawił na Alphę, pomógł jej stanąć na nogi, a potem firma ta stała się na długie lata jednym z filarów producji odzieży wojskowej na zamówienie Departamentu Obrony USA (na podstawie książki Alana D. Cirkera "The Alpha Story").

  • Korzenie powstania firmy Alpha, oraz cała ,,karuzela,, wokół wszelkich interesów związanych z produkcją i przyznawaniem kontraktów na produkcję
    odzieży wojskowej jest bardzo wciągającym tematem - historią :)

    McM Andrzej! Świetna robota ;)

    Pozdro
    Lobo

    ,,Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean,,

                                                                                    
    — Isaac Newton

  • Dla wtajemniczonych!!! . Piękna M65 ,tajemnicza jak ,,Pustynna burza,, :)

    image
    image
  • :( toś mnie teraz dobił jedno z większych moich marzeń :-?
  • Kurcze... Taką to bym łyknął z miejsca. =P~
  • A ja nie, nie podoba mi się, muehehehe! :D

    Ale fakt faktem, kolekcjonersko jest to wspaniała rzecz :)
  • Ale trzeba przyznać, ładniejsza  od Desert czy Digital ACU
  • Szukałem dziś rano w pośpiechu i pewnie przeoczyłem odpowiedni temat. Kurtkę dziś sprzedałem i teraz poszukuję M-ki w swoim rozmiarze. Jestem laikiem w temacie chociaż M-kę noszę już kilka lat.Pierwszą kupiłem na flomarku w Niemczech za 1 markę nie będąc świadomy. Dziś czytając po krótce powyższe forum dowiedziałem się więcej niż wiedziałem. Jestem pełen podziwu dla Twojego profesjonalizmu  Blatio.  Masz możesz namiar gdzie kupię porządna M-kę? Pozdr