Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Kurtki M51
  • Kupiłem  kurtkę M51 .  Kurtka wygląda na oryginał , mimo  , że jest  w stanie magazynowym . Ma wszystkie stemple  jak wczesne  oryginały  ze  zdjęć z  necie ale ma " złoty "suwak  firmy  Prentice z uszkiem przy maszynce zrobionym z drutu mosiężnego  , taki  jak  kurtki pilotów  USAAF  z II wojny .  Do  tej  pory  widziałem  tylko  M51  z suwakami  " srebrnymi " .  Według  ludzi  z branży  to  niemożliwe  i  że
    to  oryginał , lub też suwak  jest  wszyty później , ale tu suwak  jest  wszyty pod napami , więc nie było możliwości  wszyć go  bez rusznia napów.  Co  wiecej ,  firma Prentice  została sprzedana  firmie Scovil w roku  1972 i  od tej pory  nazwa  Prentice nie była używana . Czy  więc możliwe , żeby  na poczatku   lat  70-tych  ktoś silił sie  na podróbki  M51 ?
    Do tej pory  widziałem  tylko  jedną  M51  ze złotym suwakiem na  E-bayu .
  • Zdjęcia kurtki, suwaka i stempli/metek by się przydały :)
  • ~maciekB
    Wszystko ok.W M51 występuje również "złoty "Conmar .Mam to udokumentowane.Pozdrawiam
  • Czym sie rozni M 51 od M 65 ?  Dla mnie widoczna roznica na zdjeciach to kolnierz. Sa jakies inne roznice np material, guziki..... ?

  • Owszem.
    * M51 to 100% bawełna, a M65 to bawełna/nylon.
    * M51 ma kieszenie dolne podszyte wełną, M65 ma kieszenie z materiału zasadniczego kurtki.
    * M51 nie posiada integralnego kaptura, gdy M65 takowy posiada.
    * M51 posiada możliwość wyprowadzenia końcówek sznurków ściągacza w pasie na zewnątrz, M65 nie.
    * M51 ma nieco więcej i inaczej nabitych nap na listwie zamka.
    * M51 ma mankiety rękawów zapinane na guziki, M65 na rzepy.
    * M51 jest ciutkę inaczej skrojona w tułowiu, bardziej "dzwonowata" u dołu, M65 ma nieco prostszy krój.
    * M51 nie posiada zaszewek na łopatkach, nieco inaczej szyta jest od pach w dół (są tam kliny), M65 zaś posiada praktyczne zaszewki z tyłu.
    * M51 posiada podszewkę zaszytą u dołu, zaś w M65 podszewka jest od dołu "otwarta", nie jest przyszyta do materiału wierzchniego (i dobrze...).

    Na pierwszy rzut oka to tyle ;)
  • Dzieki Blatio. 
  • ~Blatio
    -M51 i M65 mogą mieć kieszenie płócienne (białe) ,w zależności od kontraktu (rocznika)
    -M51 może mieć również podszewkę "otwartą" od dołu
    -DSA -1-1673-63-C to kontrakt M51 z "białymi " kieszeniami i "otwartą" podszewką
    Pozdrawiam
  • image

    Edit: Od Blatio: żeby zdjęcie działało trzebaimage wrzucać bezpośredni link źródłowy do samego zdjęcia, a nie do interfejsu Imageshacka z tym zdjęciem ;)
  • Ładna :)
    Jaki to rozmiar i rocznik?
  • Dziekuję .To "mała" kurtka ,medium short ,rocznik1963
  • Aż trudno uwierzyć, że ta kurtka ma 50 lat.. Piękny stan :)
  • image


    Kurtka starsza od poprzedniej - z 1956 roku: Cohen Fein Company Contract QM-5978.0169-C-56 (zamek Conmar) z "liner jacket field M-1951" z czysto wełnianego moheru frieze: P. M. MFG. Co. - 1953 r.

  • Uuu, ładna :D
  • Kurtka pochodzi z wyprzedawanej na allegro kolekcji. To kolekcjonerzy i badacze gustują w egzemplarzach dziewiczych, nigdy nie używanych - w stanie "mint". Praktyka ta wydaje się być zrozumiała, bowiem żeby uchwycić różnice między kurtkami lub fazami ich rozwoju należy posługiwać się odpowiednim materiałem porównawczym, nieskazitelnym, niezużytym, a więc egzemplarzami w tzw. stanie magazynowym.
  • Na tej stronie: http://tiny.pl/h17qw można obejrzeć fotografie błyskawicznych zamków mocowanych w różnych okresach w kurtkach M-51.


    image


    W tej kurtce z 1961 roku jest zamek Crown. Kurtki z tego roku miały jeszcze podszewkę przyszytą do dolnej krawędzi. Rocznik 1962 posiada już podszewkę "otwartą".


     

  • Witam!
    Taka mała uwaga do tych różnic M51/M65.
    M51 były też z materiału COTTON/NYLON. Były to chyba ostatnie kontrakty !

    image

    Pozdrawiam
    Lobo47
  • Cześć. Na przykład kurtki Contract 6155 i Contract No. 6213.


     

  • To już takie prawie prawie M65 :D
    Ostatnie ogniwo ewolucji M51 i zwiastun nowej M-ki ;)
  • image









    No dobra. Stara gwardia!



    Co to za kapela? Wokalista silny fan M51!!!!



    :-</span>
  • image

    Jeszcze jedno,teraz chyba będzie łatwo :) McM Andrzej liczę na Ciebie!!!!
    image
  • John Fogerty z Creedence Clearwater Revival.
  • No to jak już, to dla podkreślenia klimatu trzeba to wrzucić:



    Jedna z moich ulubionych piosenek :D
  • Jest klimat, no nie :)
    John Fogerty,jakoś w latach 65-68 ,,lizną,, trochę woja! I coś mu pozostało :)
    Ciekawe dlaczego nie zmienił kurtki na M65?. Czytałem już dawno i nie pamiętam gdzie że ta kurtka ,,zaliczyła,, nie jedną trasę koncertową :)

    Pozdrawiam
  • Mnie się jeszcze ta melodia nieodłącznie kojarzy też z Forrestem Gumpem i jego wietnamską przygodą ;)

    A co do M51, to takową nosił też dr Latoszek w serialu "Na dobre i na złe":
    image
    image

    Później jednak zamienił ją na jakiś skórzany "elegancki" badziew i już stracił w moich oczach, hehe ;)
  • image


    Marek Hłasko, który opisał swoją emkę w "Pięknych, dwudziestoletnich".

  • Co myślicie o zamianie podpinki w M65 na podpinkę M51?
    Jak macie foty podpinek od M51 to ,,wrzucać,,.Jest chyba kilka wersji!

    P.s
    McM! A już myślałem że na tej fotce to Marek...... Lukabest :)
    To żart!!! Lukabest chyba się nie gniewasz :)
  • imageNie widzę żadnego problemu, ja tylko znam tą biało zieloną, jeśli chodzi o podpinkę innej wersji nie widziałem 
  • image

    Coś też tam znalazłem!.
    Właśnie! Źle to ująłem nie wersji, tylko różnic w modelu podpinki do M51
  • wątpię,by były ,różne wersje. jedyna to zmiana z tej materialno - wełnianej, na pikowana materialną 
  • devil!
    Na tej mojej focie jak by rękawy były też dłuższe!
  • może kwestia rozmiaru, albo wieszaka, a patrząc na wieszak na zdjęciu drogi Andrzeju to są różne   
  • image

    Gen Bowen w Korei 51"
  • Znam to zdjęcie. Kurtka, którą nosi generał, jest jakimś białym krukiem. Zwróćcie uwagę na górne kieszenie. To nie są kieszenie typu miechowatego, jakie normalnie występują w kurtkach M-51.
  • image

    w trochę innym ujęciu.
    Ta kurtka to chyba jakiś ,,mix,,
  • Piękny egzemplarze M51...z zielonym Talonem
    image

  • USMC veteran

    image

    image


  • Bardzo zacne zdjęcia.
    A teraz pytanie ode mnie: na zdjęciach widać, że spodnie nie są od kompletu M51, mają znacznie jaśniejszy odcień. Które to mogą być spodnie?
  • image


    Emka z 1962 roku, już z podszewką "otwartą", białym bawełnianym wnętrzem dolnych kieszeni i guzikami jak w kurtkach M-65.

  • O, czyli to nie od M65 zaczęły się "otwarte" podszewki? Tego nie wiedziałem, myślałem, że wszystkie M51 miały je zaszyte w całości.
  • Nie, nie Blatio. To się zaczyna w 1962 - "otwarta" podszewka i guziki jak w kurtkach M-65. Nie mam cyfrówki, ale kiedyś sfotografuję tę swobodną podszewkę w emkach z 1962 roku i pokażę ją tutaj.
  • Dobrze wiedzieć ;)
  • image


    Woody Allen z córką.

  • image

    Elvis żyje!!! :)
    Kurtka w stanie ,,mint,, hahaha :)
  • Chyba świeżutko wydana z magazynu, razem z czapką, bo jeszcze pogniecione ;)
  • image

    Woody w swojej M51 :)
    Zagrał w niej w filmie  ,,Annie Hall,, 1977r (najzabawniejszy film Woody Allena)
  • Jeśli jesteśmy w latach 70: zdjęcie zrobione w marcu 1973 roku przez Petera Orlovskiego na farmie w Cherry Valley:


    image


    Z lewej: Gordon Ball, redaktor książek Allena Ginsberga, po prawej: Allen Ginsberg.


     

  • Lata sześćdziesiąte: emki (w tym wypadku M-51) widać po jednej i drugiej stronie dramatu.


    image


    Demonstracja przeciwko wojnie w Wietnamie - Nowy Jork, kwiecień 1969 roku (autor fotografii: David Fenton).


    image


    Demonstracja popierająca wojnę wietnamską - Central Park, 1968 rok (autor fotografii: David Fenton).


     

  • Larry Burrows tym razem w kurtce M-51. Wietnam, baza Sił Specjalnych, 1964 rok:


    image