Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Taktyczny zegarek
  • Te takie ogumione i solidnie uszczelnione wszystkie tak mają. Taka ich natura. Jak na grający głośnik rzucisz ciężki koc to też marnie zagra.
  • ~no to szału nie ma.Obudzić się przy tym może być trudno:)....myślałem że egzemplarz mam felerny.
  • No nie wiem. Może coś u Ciebie jest nie tak. Głośność to pojęcie względne. Tak czy inaczej te 50 m. grają znacznie głośniej niż 200 m. Ja mam sikorka 100 m. więc dźwiękowo plasuję się gdzieś tak po środku ;-)
  • ...nie mam porównania i nie slyszałem innych w praktyce....może do sklepu mi trzeba i posłuchać wystawowych:)
  • @intruder - masz rację, jest cichszy. Mój GW-M5600 jest cichszy niż zwykły stary DW-5600, czy też malutki W-59. Te stare są głośniejsze. Ale doczytałem się niegdyś na anglojęzycznych forach, że te G-Shocki z Tough Solar (zasilane ogniwem słonecznym) mają cichsze dźwięki, aby zmniejszyć zużycie energii. Tak samo jest w moim drugim solarnym G-Shocku, GW-5600J. Oba moje słoneczne G-Shocki "grają" ciszej, niż te starszych generacji, bateryjne.

  • ~Blatio
    Dzięki za info, bo nie specjalnie są o tym jakiekolwiek wątki na polskich  forach.Ten kto ma...wie.Jest to mój pierwszy g-schock.Sygnał przy pełnej godzine, przerzucaniu funkcji...słabiutki:)No, ale skoro fabryka tak dała:)...musi zostać.
  • Mam w posiadaniu dwa G-SHOCK'i z solarem:
    GWG-1000 i KINGA GX-56BB, sygnał obu bez problemów budzą mnie przy pomocy ustawionego alarmu. ;)
  • Sprzedają bardzo tanio zegarki. Same promocje. Czy to nie jest podejrzane?

    https://www.kaktus24.pl/?s=G+shock&post_type=product
  • Falkland,
    kaktus 24 to znany i zaufany sklep jeżeli chodzi o zegarki. Znani i polecani są na forum G-SHOCK' Polska. Również duże a czasami nawet wieksze promocje można znaleźć na: https://www.watchshop.com/ ale tylko w U.K.
    Sam kupiłem u nich kilka G-SHOCK' i wszystko jest w jak najlepszym porządku.
  • W Time Trend ceny zegarków są koszmarne.
  • Cisza tu.
    Gdyby ktos zadal Wam pytanie: zaczynasz nowe zycie ( ;) ) ale mozesz miec w nim tylko jeden zegarek, najlepiej z serii G-Shock lub cos zblizonego jak Timex itp, ktory sprawdzi sie najlepiej w uzytkowaniu na codzien, na wakacje, do moczenia w wodzie, do pracy fizycznej, na pustyni, na biegunie, na wojnie w czolgu, okopie, w Afganistanie, w kosmosie, w kopalni soli, na ognisku, w gorskim pojedynku mistrzow karate na sniegu i co tam sobie jeszcze mozna wymyslec. Ktory bylby to model?
    Ja pomimo, ze najbardziej kocham kostki ( i pewnie jedna mialbym ukryta w skarpetce :D ) to w tym wypadku postawilbym na GW-9400 ale ciekaw jestem zdania innych. A moze ktos wolalby jakis taktyczny-mechaniczny? ;)

    image


  • @Falkland. To jeden z nielicznych full metali ( mowa o kopercie ) plus szklo szafirowe. Ciezki i solidny zegar. I wyswietlacz STN.
  • Fajną rzeczą są te jego cechy nurkowe.

    1. Wskazanie głębokości do 80m pod wodą z dokładnością aż do 10cm, a temperaturę od -10C do 60C z dokładnością do 0,1C.

    2. Alarm automatycznie uruchamiający się gdy tylko nurek schodzi pod wodę z szybkością powyżej 10m/min, co pozwala uchronić m.in. przed chorobą dekompresyjną.

    3. Pamięć mieszcząca 20 ostatnich pomiarów nurkowania, w skład której wchodzi godzina rozpoczęcia nurkowania, długość nurkowania, maksymalna osiągnięta głębokość wody oraz najniższa jej temperatura.

    I jeszcze to, że posiada kompas horyzontalny, który działa również w pozycji pionowej zegarka, a nie wyłącznie w poziomej. No i co dla niektórych ważne wyprodukowany został w Japonii.

  • Ja o nurkowaniu to wiem tyle co swinia o diamentach. :D Gdybym zszedl na 80m to pewnie bylby to tylko raz i w jedna strone. :D

  • Za to miałbyś widoki bezcenne :-)
  • Wreszcie zegarek "tough solar" naładował mi się z poziomu Medium na High :-D
  • Po jakim czasie? Ktory model?
  • Casio Protrek. W ciągu kilku dni naładował się na fula. Ale przebywałem na mocnym słońcu jakieś 5-6 godzin dziennie. Na jesieni, w zimę i na wiosnę było cały czas Medium a czasami nawet Low. Chmury, mankiet, słabe słońce utrudniały ładowanie zegarka. Ciekawe na ile to mi teraz styknie. Póki co trzyma mi już ok. miesiąca.
  • ...co najmniej stówę taniej (z przesyłką) przy odrobinie cierpliwości i prywatnym zakupie z Europy zach.
  • Nie lubię kupować kota w worku. Idę osobiście do Sequndusa, najpierw oglądam czy wszystko z nim w porządku a dopiero potem płacę i biorę. Jak będzie jakiś feler do dadzą mi kolejny z szuflady.
  • jak wolisz i Cię stać:), 
    Oglądnąć zawsze można w sklepie,potem kupić znacznie taniej,zakup jest ubezpieczony przez Paypala...0% ryzyka
  • A jeśli będzie zarysowane szkiełko, luźno latający przycisk, źle odlany bezel, itd. ? A jak wygląda sprawa z gwarancją? A przedłużenie gwary do 6 lat, co daje Zibi? Nie masz tego. Nie warto kruszyć kopi o 100 zł.
  • ...za 434 zł nie dostaniesz 6 lat gwarancji.Sprawdź sobie proszę.Wszystkie inne perturbacje i nieszczęścia obejmuje międzynarodowa gwarancja producenta, program ochrony kupujących Pay-pal, oraz zapewnienie sprzedawcy o możliwości zwrotu zakupionego i nieużywanego  przedmiotu w określonym czasie.
    Zegarek na który masz chrapkę zakupiłem ok pół roku temu za bodajże 315 zł, kiedy ceny w Polsce oscylowały ponad 500zł.Przyszedł z Niemiec firmą kurierską w niespełna tydzień.Nie wierzę, że jako bystry użytkownik sieci robisz zakupy tylko  w polskich sklepach. Chyba, że wynika to z pobudek patriotycznych. Różnice cenowe pomiędzy oficjalnym polskim importerem/ sprzedawcą,a  autoryzowanym sprzedawcą  w innej szerokości geograficznej bywają całkiem spore.Podam Ci przykład 10 calowego tabletu Xiaomi  Mi pad 4 plus, gdzie na naszym wiodącym portalu aukcyjnym musisz zapłacić 2499zł, ten sam sprzęt możesz zakupić w Chinach, omijająć polski podatek vat, z dostawą w ciągu tygodnia i zwrotem cashback za 960zł. Jeżeli przy zegarku jest to ok. 100zł to przykład tabletu daje powód do zastanowienia dla kupującego.
  • Za dopłatą, bodajże 20-30 zł. przedłużasz gwarancję do 6 lat w autoryzowanych serwisach. Oczywiście zegarek musi być z polskiej dystrybucji a nie od Pana Czesia który był za granicą na wczasach i przywiózł sobie kilka sztukensów na handelek. Jaka międzynarodowa gwarancja??? W Polsce nikt tego nie honoruje. Musisz odesłać z powrotem zegarek za granicę żeby go tam zreperowali. I tyle. Zadzwoń do serwisu Zibi i zapytaj.
  • A tabletu Xiaomi to bym nawet za 100 zł. nie wziął. Straszna lipa tak jak to inne chińskie buble. Poza tym pełno podróbek na tych azjatyckich forach. Żyją z przekrętów. A ludzie później płaczą.
  • Krucho w serwisie Casio. Chciałem zamówić parę części żeby stiuningować swojego Protreka. Czas oczekiwania ok. 2 miesiące bo muszą to sprowadzić z Japonii.
  • Falkland,
    Znajdź na fb Adam Łępa Świat Zegarków w Jaśle, ja u niego kupuję, ma sporo różnych części do G-SHOCK'ów
  • No właśnie. Są różne sklepiki zegarkowe gdzie paski, bezele, śrubki, teleskopy mają od ręki.
  • Możesz jeszcze napisać do Silesia G Custom z Katowic, u nich też coś kiedyś zamawiałem lub porozmawiać z chłopakami na:
    https://www.facebook.com/groups/gshockfanclub/ lub
    https://www.facebook.com/groups/gshockpolska/
  • Wreszcie po wielu latach Casio wypuściło reedycje tego sympatycznego zegarka. Czekałem na to z niecierpliwością. Nawet miałem zamiar napisać maila do Casio z zapytaniem dlaczego tego nie zrobili. Nowy model ma (na szczęście) podswietlenie czego nie miał pierwowzór.

    https://allegro.pl/oferta/zegarek-casio-g-shock-dw-5900-1er-20bar-hologram-7828742646?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

    Wypuścili po długim czasie też tego starego sukinsyna. Coś w stylu DW-5600.

    https://allegro.pl/oferta/zegarek-casio-g-shock-dw-5750e-1er-czapka-gratis-7842668617?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare
  • Już to wrzucałem, tego DW-5750, kupiłem sobie kilka miesięcy temu :)
  • I jak? Wygląda na większego czy mniejszego od DW-5600?
  • DW-5750 jest nieco grubszy - 14 mm vs 13 mm w DW-5600. Jest też szerszy na boki (45 mm vs 43 mm w DW-5600). Generalnie sprawia na nadgarstku wrażenie masywniejszego niż DW-5600, ale nieznacznie. Poniżej bezpośrednie porównanie:image


  • No to fajnie że tak jest bo zegareczek podoba mi się coraz bardziej.
  • Ja na niego chorowałem od dawna, ale jeszcze wcześniej udało mi się wyhaczyć starego DW-5400, w stalowej kopercie jeszcze ;)
  • A ja z kolei myślę o tym. Limited Edition. Made in Japan i cała stalowa koperta. Spadł mocno z ceny bo jeszcze niedawno kosztował jakieś 1000 zł. Jest piękny ;-)

    https://allegro.pl/oferta/zegarek-casio-g-shock-dw-5735d-1ber-czapka-gratis-8209433815?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare


    https://shop.r10s.jp/watchking/cabinet/11/dw-5730d-1bdr-c.jpg
  • Ten też jest niegłupi. Fajny ma pasek. Taki szerszy jak w DW6900. I z tego co widzę to koperta pod bezelem jest czerwona, więc można dla odmiany zapodać mu bezel "skeleton" ;-)

    https://allegro.pl/oferta/zegarek-casio-g-shock-dw-5600hr-1-wr200-iluminator-7952383873?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare
  • Często gęsto zastanawiam się nad tym bydlakiem. Może go wezmę. Mam kilka sikorków na oku, ale ten normalnie wymiata. Tylko nie wiem czy będzie się wbijał w łapę, bo te boki strasznie wystają.

    https://allegro.pl/oferta/zegarek-casio-g-shock-gw-9400-1er-rangeman-solar-7859967369?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare
  • Falkland zapewniam Cię, że nie będzie się wbijał. Jest bardzo wygodny i lekki w porównaniu do GWG 1000 który już trochę waży. Najlepiej podejdź do jakiegoś sklepu i przymierz. Jak już włożysz go na rękę to pewnie nie zdejmujesz
  • Ja noszę luźno zegarki, więc mi opadają na dłoni i czy wtedy podczas ruchów nie będzie robiła się "dźwignia" na nadgarstku? Bo jak ktoś nosi zegarek wysoko i zapięty ma mocno to nic się nigdy nie wbije.
  • Również noszę zegarki luźno i jest ok. Adapter paska w niczym nie przeszkadza, wręcz przeciwnie.
  • Chodzi mi bardziej o ten wystający przyciski od sensora.
  • Poprostu podejdź do sklepu i przymierz.
  • W sumie tak. Bo nie ma co główkować.
  • Zastanawiam się też nad G-9300. Jest nieco mniejszy co jest dla mnie zaletą, ma ładniejsze podświetlenie i bardziej mi się podoba.
  • Ale który ?