Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Off-top
  • Nie był/nie ma.
  • spodni BDU w OG-107 nie było, ale były BDU w kamo green 483 (kontrakt SPO100-99-D-0333 Lajas Industries, Inc, i SPO100-99-D-0713 Luis Industries, Inc.). To był taki epizod w historii wyposażania jednostek US Army, głównie związany ze szkoleniem w ramach programu OPFOR (nauka taktyki, poznanie sprzętu i wyposażenia i sposoby przeciwdziałania operacjom sił przeciwnika - oczywiście głównie chodziło o Armię Czerwoną). Aby przeprowadzić symulacje starć z Ruskimi części żołnierzy wydano BDU w odcieniu green 483, aby wyróżniali się na poligonie podczas inscenizowanych manewrów.
  • coś takiego 
    image

    image
  • Falkland, chemiczną na upartego w domu zrobisz (fosgen jest bardzo łatwo zrobić) a atom to już trza potężnej łaparatury. Na chemiczną mówi się też "atomowa dla biednych" bo efekty są równie podłe, nawet podlejsze. A całą resztę w trafnym skrócie wytłumaczył Warjat. Policja tego globu to się usa zwie. To takie dresy blokowe. Dawaj k.... a jak nie to w ryj ;) A tak jeszcze... Ile chłopa liczy Polska Armia? Bundeswehra to 180k, połowa na misjach "pokojowych", połowa reszty to osobniki z nadwagą i ciągle na zwolnieniach lekarskich a tym pozostałym brak sprzętu i pukawek. Jak chcecie się zemścić za jakieś historyczne krzywdy to teraz. Cztery dni wystarczą ;)
  • Panowie - 2-1 dla Naszych w dzisiejszym spotkaniu.
    Milik na 1-0. Lewy na 2-0. Po ciężkich bojach.
  • Brawo Ty!!! ten wynik to chyba w lusterku widziałeś
    :-))
  • Kubicę powinni powołać
  • Taka cisza forum chyba część z Was ogląda mecze. Proponuję mały hazardzik typowania 3 pierwszych miejsc. Ja stawiam:
    1 Portugalia
    2 Francja
    3 Chorwacja

    A Wy? Zapraszam do zabawy ;)
  • W Krakowie będzie głośno - piknik lotniczy :bz
  • 1. Francja
    2. Niemcy
    3. Hiszpania

    Jutro nasi chyba coś powalczą z królami koki. Obstawiam 2-2 z szansą dla nas 3-2.

    Z kolei jutro głośno będzie nad Zalewem Sulejowskim. W Smardzewicach będzie pokaz desantu spadochronowego wojsk polskich (25 Brygada Kawalerii Powietrznej)
     i usańskich. 
  • Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało, nic się nie staaało ! :-)
  • Iran odpada, ale w jakim stylu - nie to co nasi zblazowani "miszcze".
  • Walczyli do końca. Gratulacje
  • Polska... Można? Można.
  • Można - z drugim składem teoretycznie najsłabszej drużyny w grupie
    :D
  • Mimo, że grali z teoretycznie najsłabszą drużyną to i tak przez pierwszą połowę nic nie grali. Zero ładu, zero składu, zero jakiejkolwiek koncepcji gry. Coś tam pokazali w drugiej połowie ale mecz ogólnie w ich wykonaniu - kolejna żenada.
  • Jaki honor taka gra
  • Najbardziej podobało mi się ostatnie 5 minut meczu :-)
  • podobno z wszystkich drużyn grających dotąd w Rosji, konkretnie w meczu z Japonią, mieli najmniejszy kilometraż - czyli albo stali, albo leżeli, albo czołgali sie po trawie - ale nie biegali :-q
    Ale za sam fakt zakwalifikowania się do mundialu nasi piłkarze dostali 3,2 mln USD do podziału. Rozumiem czemu szybkie poruszanie się po boisku nie było priorytetem - przecież czekali tylko jak przerżną wszystkie mecze i będą mogli wreszcie w spokoju wyjechać na wakacje i wydać te ciężko zarobione pieniądze.
  • Te pieniądze powinni dostać tylko ci co grali. Bo ławka rezerwowych z jakiej racji ma dostać? Tylko sobie siedzieli i w spokoju mecze oglądali.
  • Senegal dawno już odpadł. Ale jakie to ma znaczenie skoro Francja gra dalej.
  • Super ! :D
  • Chorwaci zasłużenie zwyciężyli, choć mecz zaczęli słabo. Nasi mogą się od nich uczyć jak walczyć do końca i wygrywać.
  • Chorwacja musi wygrać ! Bo jak nie, to się pochlastam Morą ;)
  • Ja też całym sercm jestem za Croatią !!!!
  • I ja też...brać Słowiańska górą.
  • Igraj moja Hrvatska!
  • Na razie jest dobrze. Belgia musi wygrać! ;)
  • Bosko ! =D>
  • W jakich spodniach latacie w taki upał? ja na co dzień używam DDPM bo w nich jeszcze można ,,jako tako,, wytrzymać.

    :\">
  • W krótkich kontraktach WP ;)
  • W krótkich cywilnych. I w krótkich DDPM i DPM.
  • A z długich to Propper BDU, zielone, rip-stop, 100% bawełna.
  • Krótkie--MTP  pol/co 33/67, długie--MTP warm weather pol/co 30/70 lub trousers flyer's hot weather (nylon) OG-106 >>> bezkonkurencyjne!
    Nawet jak zamokną od letniej ulewy; schną błyskawicznie na ciele.
  • Wczoraj umarł rock, dzisiaj umarł jazz.
  • No tak, ja zacytuję jednak słowa piosenki znanej Polskiej piosenkarki Haliny Frąckowiak - ,,nie wszyscy święci już przestali grać......,, wielu wybitnych muzyków jeszcze jest wśród nas, choćby Robert Plant czy Ozzie Osbourne.

  • Dwie wielkie straty dla polskiej i światowej kultury... :(
  • Uwielbiam Maanam. Szkoda Marka i Kory...
  • Wczorajsze syreny w centrum włączyli o 6 sekund za wcześnie. Raczej nie powinno tak być.
  • Po kilku technicznych problemach i dzieki pomocy Blatio zarejestrowalem sie. Witam wszystkich w te goraca sobote.
    Przepraszam za brak polskich znakow. Piszac z kompa tak mam ale juz z tableta znaki beda.  ;)
  • Witać to może gospodarz gościa, a nie gość gospodarza. Ktoś tak kiedyś tutaj napisał :))
  • :) Nie badzmy tacy szczegolowi. Dzien dobry wszystkim.
  • Nie wiem jak to z tym dokładnie jest, ale kiedy piszę do kogoś maila to zawsze piszę "witam" ;-)
  • Tak dawniej dużo tam czytałem i pisałem i znam admina (bob chatt)
  • Super! Znowu jesteśmy Mistrzami Świata :-) Niech polscy piłkarze się uczą i naśladują.
  • Wrzucam stronę, którą się miło przegląda...

    saundersmilitaria.com