Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Off-top
  • To by nawet pasowało - staram się często czynić miłość, nie odpuszczam żadnej okazji  :x
  • ja mam taką :) 
    image

    a jakby co to na tej stronie jest dużo fajnych kurtek z grafikami 


  • Taka czaszka z wężami by do tego napisu pasowała :D. To jest haft czy jakiś nadruk?
  • Naszyte litery z materiału
    image
  • Zwierzęta się boją. Psy i koty trzęsą się ze strachu tylko dlatego że ktoś lubi sobie postrzelać petardami w Sylwestra. Przykre.
  • Karać się powinno bezlitośnie...zgadzam się z Tobą Falkland.

  • Jeszcze w Sylwestra można to przeboleć, bo niestety nie da się inaczej. Ale koszmarne i niepotrzebne są te huki, które rozpoczynają się kilka dni przed Sylwestrem i kończą jakieś 1-2 dni później. Powinny być mandaty po 1000 zł. za jeden wybuch bez żadnych pouczeń ani ostrzeżeń.
  • Ja rowniez zgadzam sie z Toba Falkland.
  • Czy jest ktos w stanie okreslic jaki to jest model zamka Scovill ?

    image

    image


  • No jak to jaki? Gripper Zipper.
  • Tak to Gripper Zipper bylo kilka Gripperów.Lecz chciałbym wiedzieć więcej. Napisze do Scovill może się czegoś dowiem co oznaczają wybite numery na odwrocie zamka ciekawe.
  • zamek lata 70-80 używany w kurtkach lotniczych USAF lub podobnych
    mam podobny w kurtce L-2B z lat 80 dziesiątych
    image

    image

  • Dzięki @ziomek_z_lasu za informację odnośnie zamka.
  • No nawet można znaleźć w wyrobach z końca lat 60tych 
    np :
    image


    a tu z lat 80 w kurtkach A2


    image

  • To prawda znalazlem tez cos takiego. Zamek w kurtce Carhartt z lat 60.

    image


  • Buty Jungle Boots w rozmiarze XN to bardzo waskie posiada ktoś takie?
  • Kolekcjonerzy za pięć dziewiąta się znaleźli.

    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7148996637
  • Hehe, pojechało tych ludzi całkowicie. Jednych, że dali taką cenę a drugich, że za taką cenę to kupili. I jeszcze ten pajac brodaty z tatuażami to reklamuje.
  • Ale tool jest fajny. Stary kultowy model tak jak srebrna emka (tak powiedzą miłośnicy marki) Tyle że nie posiada blokad narzędzi, więc można sobie zrobić kuku i ma sporo gorszą stal od nowych modeli. Czyli faktycznie jest gorszy a dużo droższy (tak powiedzą racjonalni i chłodno myślący zwyczajni użytkownicy)
  • Wiecie co... Życie mi się potwornie znudziło. I jestem cholernie ciekawy co jest po tamtej stronie... ;)
  • To poproś Kopernika o wstrzymanie ziemi i wysiądź... ;)
  • ma ktoś może kontakt do użytkownika makiki ????
  • Ciekawą katanke nabyłem pare dni temu Carhartt J02 z 1988 r Made in U.S.A. Z wszytym zamkiem Ideal USA :)
  • to poprosilibyśmy o jakieś jej zdjęcie bo ta firma szyje zapewne różne katany.
  • to robocza kapota , materiał sztywny prawie jak brezent :-)
  • fajna 
    coś w tym stylu
    image
  • Czy ktoś może porównać użytkowanie polskiego ocieplacza WP (polar) do amerykańskiego Polartec? Który lepszy jakościowo, ergonomicznie itp.? :) Użytkowanie raczej leśno/biwakowo/rekreacyjne, niż cioranie w polu podczas manewrów. Mam polski, ale coś z nim nie tak - ściągacze w rękawach odcinają mi dopływ krwi do dłoni. Zastanawiam się, czy brać kolejny polski w większym rozmiarze, czy może zapolować na US...
  • Jutro wrzuce zdjecia Carhartt szyja duzo bardzo fajnych katanek.Dokładnie taka z tymże to jest taka J002 takie ma teraz oznaczenie dzis i metka jest wszywana na kieszeni kiedys na piersi w starych J02. Niczym w zasadzie sie nie roznia.

    @ziomek_z_lasu To bardzo fajna katana ;)

    @trojanman Zgadza sie Carhartt to Work Wear brand od 1889 r. szyje ubrania robocze. Duck Cotton potodcznie zwany kaczym materiałem/kaczka. Jest bardzo mocny. To wytrzymały materiał kurtki potrafia wytrzymać 10-15 a nawet 20 lat ciężkiej pracy fizycznej. Uwielbiam ten brand. Prosty design i wytrzymałość. Tak wytrzymałe ubrania jak sorty US Army :)

    Katnaki Carhartt można spotkać również w wielu firmach produkcji Amerykańskiej. Amerykanie w tym śmigaja często. Podobnie jak sorty US Army.
  • włoczykij, nie posiadam polskich polarów wojskowych, ale mam 3 różne US Army i wszystkie są bardzo OK. Materiał jest najwyższej jakości (zawsze Polartec) - mięciutki i imitujący naturalne włosie, wykonanie też pierwsza klasa. Polary są lekkie, zajmują niewiele miejsca w plecaku, chronia przed zimnem (a ten MCWCS) też przed wiatrem. W newralgicznych miejscach mają wzmocnienia materiału więc np. targanie plecaka nie spowoduje, że materiał się przetrze.W polarze ECWCS brakuje mi z przodu kieszeni - moim zdaniem funkcjonalność byłaby większa.Przy rękawach są wszyte elastyczne ściągacze, ale nie uciskają dłoni więc problem, który opisujesz nie występuje.
    Mimo, że mam 3 modele chętnie kupiłbym kolejny (FREE albo z systemu PCU).
  • @matysmc
    Znam carhartt od 27 lat , wtedy jeszcze nikt o tej firmie w pl nie słyszał.Dzięki temu że rozpoczeli produkcję streetwear stali się bardzo modni, popularni i ekskluzywni.
    Ceny za odzież potrafią przyprawić o zawrót głowy , ale za jakość trzeba płacić :-(
  • Ja znam Carhartt od 12 lat. To prawda 27 lat temu nikt o Carhartt pewnie nie słyszał. Carhartt Wip Europe nie podoba mi sie te streetwear. Tylko Workwear z USA. Ceny są wysokie zgadza się ale jakość jest przednia :) Mam 8 rożnych katan Made in USA z 80,90 i po 2000 r to mocne kurtałki, wygodne :) Wszystko z Duck Cotton Sandstone jak i Hand Duck ;)
  • do niedawna kurtki J140 z kapturem można było kupić e tkmax , zaspałem czego ogromnie żałuję  :-(
    http://www.carhartt.com/products/Duck-Active-Jac-Quilted-Flannel-Lined-J140
  • @panzer Dzięki za trochę informacji. Polary fajne. Cenowo gorzej jeśli chcieć nówkę kupić... zapoluję :)
  • @trojanman Fajne sa J140.Będąc w Gdańsku w TKMaxx widziałem spodnie Carhartt w atrakcyjnej cenie. Trafiają sie takie rzeczy to prawda ;) Masz jakieś kurtki Carhartt czy spodnie? Teraz większość kurtek jest szytych w Meksyku to bardzo dobre wyroby jednak najlepiej jest mieć uszyte w USA. Miałem kilka katan Carhartt uszytych w Meksyku pozbylem sie na to miejsce wskoczyły tylko uszyte w USA. Amerykanie twierdza ze to słabe jakosciowo wyroby. Zarówno odzież uszyta w USA jak i Meksyku to dobre jakosciwo ubrania.Bo uzytkowalem i uzytkuje. Mam z USA i Meksyku spodnie.Ale sama świadomość robi swoje :)
  • @matysmc
     mam i kurtki i spodnie ale w większości to  ubrania z kolekcji streetwear
    z roboczych jedynie odpowiadają mi kurtki j140, spodnie robocze są strasznie pancerne aż nieprzyjemnie się w nich chodzi, dżinsów nie miałem nigdy roboczych.
    Carhartt Wip to wyroby produkowane na całym świecie ale nie w stanach. Jakość jest moim zdaniem bardzo dobra , wysoka gramatura bawełny pozwala na wyprodukowanie produktów dobrej jakości.
    polecam szorty carhartt cargo ripstop , tylko cena :-(
  • Carhartt robi też fajne buty - wystarczy obejrzeć na you tube - the boot guy review, polecam.
  • @trojanman Napisz na priv są na sprzedaż dwie J130 kurtka której szukasz używane w rozsądnej cenie. J140 nie różnią sie zbyt od J130. Wiem jakie szorty masz na myśli drogie sa ale myślę ze warto. To prawda spodnie np. Carhartt B01 sa pancerne sa twarde potrzeba troche czasu żeby rozchodzić :) Ale juz B136 sa z sandstone i sa bardziej miękkie i przyjemniejsze ;)

    @ziomek_z_lasu Faktycznie te koszule wyglądają fajnie oni mają wiele różnych ciekawych produktów.

    @panzer73 Świetne buty robi Carhartt gdzieś w sieci natknąłem sie na model podobmy do Red Wing shoes.
  • Broń chemiczna jest zabroniona, a atomowa dozwolona. Dlaczego?
  • Bo to wielcy tego świata ustalają zasady. Atakują kogo chcą i za co chcą.
  • A ta broń atomowa też jest dozwolona dla jednych, a zabroniona dla innych.
  • Ostatnio gdzieś wyczytałem że Polska zajmuje 5 miejsce w Europie jeśli chodzi o potęge armii. Chyba nieźle?
  • Czy ktoś ma kurtkę ćwiczebna 17/dws i może się podzielić wrażeniami? Opłaca się kupić, czy lepiej zainwestować w mikrobrowar? ;)
  • Czy był/ jest jakiś producent kontraktowych spodni BDU ripstop olive ?