Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
M-kowe cywilne wynalazki, czyli jak zgwałcić M-kę na różne sposoby ;)
  • Ale trzeba przyznać że ta Flejerso-Parka jest bardzo oryginalna. Wcześniej czegoś takiego nie widziałem :-)
  • Ooo, ale ten "frankensztajn" mnie położył. Mary Shelley składa wyrazy najwyższego szacunku :P
  • gdyby miała kaptur a nie ściągacz pewnie niejeden amator Alphy  by się skusił :-)
  • Takiego oto cudacznego Ownbeya znalazłem w internetach:
    image
    image
    image
  • nie wiedzieli ci zrobić z nadwyżką tkaniny ;)
  • Wygląda na dwustronną
    kamuflaż na pustynię i do lasu 
    fajna 
    :-bd
  • Camo dla niezdecydowanych. No i cena powinna być podwójna  :)
  • tak, jak mówi ziomek dwa w jednym :)

  • Tylko ten zamek i velcro w szyje może drapać :(
  • suwak nie wskazuje na to żeby to była dwustronna , chyba że ktoś będzie zasuwał kurtkę od środka :-)
  • Pasek z velcro na stójce od środka wskazuje wyraźnie na dwustronność. Szkoda, że nie było innych zdjęć.
  • to trochę dziwnie będzie wyglądał ten suwak naszyty na kurtkę
    według mnie bardzo nieestetycznie
    i do tego te napy :-(
    feeeee
  • Taka półparka - półemka. Ciekawe rozwiązanie.
  • Na fali mody najsłynniejsza warszawska pracownia krawiecka wypuściła wariację na temat emki, nazwaną buńczucznie "tchnięciem nowego życia w M65": https://zarembabespoke.com/pl/product/z-65-field-jacket/

    Abstrahując od kosmicznej ceny, to ta kurtka moim zdaniem jest po prostu dużo brzydsza od oryginału.
  • ....w tych pieniądzach można mieć w oryginale srebrną emkę w stanie mint:)
  • nawet nie jedną a trzy.
  • Emka zbłądziła do pracowni haute couture. Jest tam inspiracją. Kontrakt dla Zaremby będą nosić gwiazdy, celebryci i dandysi.
  • Jedyne co mi się podoba to dodatkowa kieszeń na rękawie. Poza tym nic specjalnego. Cena absurdalna - dla kolesi z Warszawki.
    Materiał wierzchni nie wygląda na nic specjalnego - zwykła bawełna, która pewnie wytrzyma dokładnie tyle ile inne współczesne bawełniane sorty - czyli niedługo.
  • To strój przeznaczony do innych celów niż kontraktowa emka. W tym się idzie na otwarcie nowego salonu, premierę filmową, jakiś event, a nazajutrz tabloidy piszą: "Był w najmodniejszej w tym sezonie kurtce M-65 od Zaremby". :)
  • Ja byłem wczoraj w Biedronce w najmodniejszej w tym sezonie kurtce M-65 od Johna Ownbey'a :D
  • Cena jak za Boss'a.
  • Chłyt marketindodi...
  • image
    image

    image

    taki pustynny wariant

  • Kurde, myślałem żeby samemu zrobić podpinkę do emki - teraz mam trop :D
  • Mam nadzieję że ktoś kto kupi i założy tą kurtkę skończy tragicznie.
  • A Ty co znowu?
  • No najprędzej bym się spodziewał, że ktoś świerzbu dostanie od tego futrzaka
    :D
  • Albo pcheł.
  • Helikon szykuje jakąś swoją nową wersję niby-M65 o nazwie "Covert M65". Co prawda już w styczniu się pojawiło info, ale ja natknąłem się nań dopiero teraz. Informacja jest dość lakoniczna:

    "Na SHOT Show 2020 Helikon-Tex zaprezentuje
    przeprojektowaną wojskową kurtkę M-65. Powstała nowoczesna kurtka miejska z licznymi
    kieszeniami, ale zachowaniem jej militarnego charakteru. Wykonana z wytrzymałej
    tkaniny DuraCanvas® ochroni przed niewielkim deszczem czy wiatrem. Przód
    zapinany na solidny zamek oraz klapę z guzikami kanadyjskimi. Autorskim rozwiązaniem
    jest wewnętrzna kieszeń, która może być całkowicie odpięta od kurtki i
    zmieniona w improwizowaną, małą nerkę, a także wzmocnienia w kluczowych
    miejscach i chowany w kołnierzu kaptur."

    Można ją znaleźć tutaj:
    https://www.special-ops.pl/aktualnosc/id4254,nowosci-helikon-tex-na-shot-show-2020

    image
  • Trzeba przyznać, że Helikon-Tex z lokalno-regionalnej małej, polskiej firmy, w morzu podobnych biznesów na pograniczu odzieży i wyposażenia taktyczno-outdoorowego bardzo szybko przeobraża się w producenta o globalnym zasięgu i wielkich ambicjach. Sam fakt, że wystawiają się na międzynarodowych targach branżowych w USA (Shot Show) czy w Europie (IWA) i sprzedają na całym świecie świadczy o ich pozycji i posiadanych zasobach (choćby finansowych). Mam nadzieję, że wraz ze stałym poszerzaniem asortymentu (a jest już naprawdę imponujący) będą konsekwentnie dbali o jakość i trwałość swych produktów i nie przylgnie do Helikona "etykieta" a'la Miltec, Rothco czy Brandit.
    Nie sądziłem, że firma z Dolnego Śląska zajdzie aż tak daleko. Często oglądam filmiki z kolejnych targów Shot Show w Las Vegas i Helikon pojawia się tam regularnie z coraz ciekawszym stoiskiem każdego roku. Nawet zatrudnili Amerykanów na ambasadorów swych linii produktowych aby promować swe wyroby i coraz bardziej zaczynają przypominać i konkurować z liderami z branży (5.11, Blackhawk, Condor, Tru-Spec, itp.).
    Chyba nawet im nieco już "odbija" od sukcesów bo ich polityka cenowa jest moim zdaniem lekko przegięta. Rozumiem, że mają podpisane umowy licencyjne na stosowanie najnowszych rozwiązań techn. i materiałów od wiodących światowych marek (zamki YKK, ociepliny, powłoki DWR, membrany, itd.), ale poziomem cen zaczynają celować w sufit. Jeszcze trochę im brakuje do topowych graczy więc może nieco pokory z tą nadmierną gonitwą, aby się nie przegrzać...
    Inaczej ilość wygra z jakością (jak to z reguły bywa przy takim agresywnym podejściu).
    Niemniej życzę im szczęścia - fajnie jest obserwować polskie firmy szarpiące za rękaw większych od siebie, do tego bez większych kompleksów.
  • Zgadzam się. I z tym, że polityka cenowa jest nieco przegięta, również. Np. kupiłbym sobie tę ich najnowszą, lżejszą wersję letnią spodni OTP (Outdoor Tactical Pants), bo moje stare wierne Patagonie już zaczynają klękać w kroku, ale cena tych Helikonów jeszcze mnie odstrasza :P
  • Nie mogłem znaleźć wątku z podróbkami butów, więc wstawiam tutaj :) (nie pamiętam już w jakim sklepie to znalazłem)
    image

    image