Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Spodnie M65 / M51 - ogólnie & rozmiarówka
  • No, ceny dobre. Trzeba by się czaić aukcyjnie.

    Zobaczę te bdu nyco, dzięki.
  • Znalazłem spodnie z fajnego materiału, to Fostexy Vietnam Cargo. Bawełna, gruba, ale bardzo miła w dotyku, absolutnie nie szorstka. Krój podobny do eMek, z tym że kieszenie biodrowe jak w BDU. Wykonanie tak na teraz - bardzo ok, nawet guzik nie odpadł od razu, ani zamek nie zepsuł. Niestety, producent przewidział chyba tylko rozmiarówkę regular, w każdym razie nigdzie nie mogę znaleźć longów. Więc noszę je jak biodrówki. No, ale trudno, gacie są, to powoli teraz szukam odpowiadających mi kontr. Dzięki za rady.
  • bartuk to pisz o tym w wątku ogólnym, o spodniach, a nie w wątku o rozmiarówce i spodniach  m51/65
  • Jako rzecze Devil. Tu jest wątek o spodniach M51 / M65. O innych prosimy pisać gdzie indziej :)
  • Panowie kupilem spodnie:
    DSA100-77-C1391 Winfield MFG. CO., INC.
    czy na metce ma być napisane w jakim sa kolorze?
    Na moich nie ma, a widzialem takie na których jest wyszczególniony kolor spodni
  • Niekoniecznie :)
  • Przecież widać w jakim są kolorze, więc po co Ci ten napis na metce?  ;-)
  • mam używki M-51 z 53r. w rozm. M-L i muszę przyznać, że zarówno w pasie jak i długością przewyższają analogiczny rozmiar w M-65, ale podobno jest to zasada. Mnie to w ogóle nie przeszkadza, co więcej, są tak fajnie "workowate", że chodzenie w nich to sama przyjemność. Nie znam innych tak wygodnych gatek. M-65 są bardziej dopasowane do ciała.
  • właściwie jak to jest z tymi m-51? są  rozmiarowo większe niż m65?
    zapytałem ostatnio sprzedawcę o realne wymiary m- r i odziwo okazało się że mają takie same wymiary jak m65
     m-r.

  • Długość nogawek i szerokość w pasie powinna być taka sama jak w m65. Ale są one wyższe w stanie niż spodnie m65.
    I może szerokość nogawki też jest inna, ale to już trzeba zapytać tych którzy mają spodnie jedne jak i drugie.
  • hej, kolega Falkland widzę już w nastroju świątecznym :-)
    Jutro zmierzę M-51 i M-65 M-L i zobaczymy co uzyskam w kwestii rozmiarów. Trzeba wziąć pod uwagę, że standardy wojskowe, jakkolwiek bardzo surowe i rygorystyczne, tak jak każde inne zawsze mają uwzględnione tolerancje wymiarowe więc niewielkie rozbieżności są akceptowalne. Podam przykład kurtki M-65, specyfikacja MIL-C-43455J z 91r.: dł. rękawa: +/- 3/4 cala, wysokość: +/- 1 cal, obwód 1/2 klatki piersiowej: +/- 3/4 cala. Najlepsze jest to, że zakres tolerancji jest w normie identyczny niezależnie od rozmiarów kurtki czyli dla małego rozmiaru, np. Small-Short "rozjazd" jest stosunkowo duży w negatywnym rozumieniu w porównaniu z powiedzmy znacznie obszerniejszym i większym Large-Long, który na tym tle wygląda niby lepiej.
    Niezależnie od sprecyzowanych wojskowych specyfikacji faktyczna wymiarówka kontraktów, jak często tu na forum jest to zgłaszane, odbiega dość znacznie od wyspecyfikowanych granic, więc jest tu pole do własnych analiz i porównań.
    Poza tym zależy czy dany sort jest w stanie "mint" czy też był używany - wielokrotne pranie (zwłaszcza nieodpowiednie do zaleceń) mimo wszystko ma zapewne jakiś wpływ na gabaryty, choć na pewno nie tak destrukcyjny jak dla zwykłych cywilnych ciuchów z Azji, które po pralce czasem przechodzą niewyobrażalne metamorfozy.
  • Trojanman, wracam w kwestii rozmiarówki M-65. Zmierzyłem dziś na płasko M-65 Winfielda z 75r. (nowe, nieużywane-stan magazynowy) i M-51 Stein-Way Clothing z 1953r. (używane). Obie pary w rozmiarze M-L. Wyniki: w pasie po 89cm, szer. nogawki na dole też identyczna-26cm. M-51 nieco dłuższe (117cm) od M-65 (116cm). To co wyraźnie odróżnia oba modele to fason, a w zasadzie krój w obszarze między pasem a zszyciem nogawek. M-51 mają znacznie wyższy stan, dł. mierzona z tyłu między górną krawędzią spodni a zszyciem nogawek w miejscu gdzie są tasiemki do przewlekania troków wynosi 54,5cm (w stosunku do 48cm w M-65). Przez to M-51 sprawiają wrażenie bardziej luźnych, obszernych, a nawet workowatych, ale to jedynie zwiększa komfort noszenia. Zgadzam się więc z opinią Falklanda o wyższym stanie M-51 w porównaniu do młodszego brata.
  • dzięki za info
    szkoda że nie masz M-65  L-R (stan magazynowy na sprzedaż)
  • Ja ma dwie pary spodni M51. I w jednej parze jest wysoki (chodzi się jak w worku) ale drugie ten stan mają jeszcze wyższy. Mogę sobie je spokojnie naciągnąć na brzuszek i nie spadają :)
  • ~panzer73

    Tak poprawnie powinno się mierzyć stan spodni.
    I wszystkie rodzaje spodni mierzymy tak samo.
    A jak ktoś z Ameryki to mierzy w calach ;-)

    image
  • czy wszystkie spodnie M65 kontraktowe się supełkują ,"mechacą"
  • Miałem nowe wienfieldy z 72 roku i po paru użyciach zaczęły się mechacić  :|

  • mam tak samo
  • moje nowe Winfieldy z 74r. miałem wzseszły weekend pierwszy raz na sobie więc jeszcze nie mają tej przypadłości, ale będę się bacznie przypatrywać.
  • A moje spodnie są idealnie gładkie. Żadnego zmechacenia ;-)
  • moje poprzednie Winfieldy po kilku praniach też zrobiły się idealnie gładkie.
    natomiast nowe mają to do siebie że się mechacą :-(
  • oczywiście mam na myśli tylko Winfieldy ;-)
  • ja mówię
    pytałem już kiedyś.widocznie nie usuwają nieaktualnej oferty ;-)
  • poza tym 350zł - nie ma co sie szarpać...
  • Życzę szczęścia z L-R za mniej :)
  • Ja kupiłem L/L za 270 w Rambo w Warszawie, więc da się taniej.
  • jurus ma rację
    ciężko będzie.sam tego doświadczyłem ;-(
    choć pewnie okazje się trafiają
  • Mam zamówione L-R ciekawe za ile je dostane jutro ewentualnie w poniedziałek ale mowa była minimum 300 i naet Lukabesta pytałem i on nie ma i nie wie czy da rade załatwić i cena też zbliżona towar mega trudny do załatwienia w tym rozmiarze a monitoruje aledrogo i kiszka od dawna -a żeby nie było nie domówień chodzi o zielony kolor :)
  • tylko 300 ??
    to faktycznie jest okazja
  • 300-370 nawet wiec nie wiem dokładnie ale w tym przedziale sie umówiłem za minty L-R i dało się załatwić :)
  • gratuluje
    też mam takie i w takiej cenie mniej wiecej ;-)
    co prawda wienfield '76 ale nie narzekam.od 20 lat nie miałem na tyłku tego typu odzieży heheehhe
    nie ukrywam ze jak bym trafił jeszcze jedną parę w okazyjne cenie to bym ................;-)
  • To właśnie będzie 2 para i dlatego jestem szczęśliwy bo są to dla mnie bardzo wygodne gatki :)
  • też mam dwie pary tyle tylko że z jednej wyrosłem jakiś czas temu i chcę się jej pozbyć
    M-R stan b.dobry.wyceniłem na 200 ale jestem skłonny  negocjować :-)
    jurus hahahah to moje spodnie
  • hahah mam też 3 parę nie typową M-R ale pas byl prawie jak w L-R na olx kilka par m65 widzę lepiej niż na aledrogo
  • A ja za swoje oliwki w rozmiarze L-R dałem jednak mniej. Okazuje się że tylko 220 zł. ;-)
  • No cena 220 to za darmo, właśnie swoje odebrałem nówki L-R winfildy z 76 z zielonymi kieszeniami załatwianie trwało 3 dni :) szybciej niż w dżungli ;)
  • podejrzewam że 220 w obecnej chwili to raczej zakrawa na cud .może sprzedający nie był świadomy co sprzedaje ;-)

  • ja za swoje M-L dałem 250 zł, więc poziom 220 jest godny pozazdroszczenia
  • Tu macie portki m65 large regular, cena miażdży:

    A tak na marginesie - nie lepiej, łatwiej, taniej, zdrowiej byłoby po prostu schudnąć do medium?
    :P
  • Kwestia czasu i pójdą rozmiar poszukiwany jak bym nie kupił swoich to bym je brał taniej nie będzie ...
  • Blatio kiedyś pisał, że dał za swoje oliwki M65 jakoś 100-120 zł. Pisałem mu wtedy że to bardzo tanio, a on na to że cena była raczej normalna.
    I że po tyle one powinny chodzić. Strasznie tanio dał wtedy za te spodnie.
  • Cena zaporowa, ale w tym rozmiarze będzie ich tylko mniej więc pewnie się sprzedadzą.
  • Dawno to było z tymi spodniami. Rozmiar M/R. Już ich zresztą nie mam. Jakiś rok temu poszły za ok. 100 zł do Kolegi Admina :D
  • ja mam MR na zbyciu stan prawie idealny
    mogę puścić za 150

    Przenieś się proszę ze swoją ofertą do wątku sprzedam.

  • Panowie ,macie jakieś namiary gdzie można kupić zamek do rozporka w M-65?  Najlepiej któryś z kontraktów ale może też być w ostateczności YKK.
  • Mogę sprzedać od M/R srebrny Scovill(Gripper) spodnie M65
    Wiadomość na prive

    Oferty kupna, sprzedaży proszę zostawiać na bazarku.