Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
NAM'owe - sorty mundurowe, stare i nowe z czasów wojny wietnamskiej i nie tylko
  • Fallkland, to jest zdjęcie w sporym powiększeniu, uwierz mi, że oglądając zegarek z ręki tego nie widać, I należy pamiętać, że odmierzał czas już w 1966 roku i pewnie na półce nie leżał. Wolę taki niż "Benrusy" niedawno wypuszczone, takie niby kolekcjonerskie. Co tym bardziej dziwne, bo firma Benrus zbankrutowała w 1977 roku, a nazwa po prostu została sprzedana. Dzisiejsze zegarki obrandowane "benrus" to nie ta sama jakość. Tak jak John Ownbey vs Helikon.
  • Ok. Ale często bywa tak, że jeśli komuś bardzo się podoba stary zegarek, to stara się go jeszcze "dopieścić" i nadać mu dawny blask. Na tym polega renowacja. I nie chodzi tutaj tylko o zegarki, lecz także o inne przedmioty z tzw. "duszą", np: meble, samochody, obrazy, motocykle, itd. Nie mówiąc już o "modowaniu" przedmiotów. O to mi dokładnie chodziło. Ale jeśli Tobie pasuje taki wygląd jaki on ma obecnie, to ok.
  • Koledzy. Zastanawia mnie ta bluza co nosi dowódca po lewej stronie. A mianowicie klapka paska. To jest jakaś custom'owa bluza? czy ten typ tak miał?image
  • Ciekawa fotka, może to być tzw. custom (przeróbka) bluzy TCU 2nd pattern, bluzy te miały takie patki do regulacji (ściągania) w talii, widocznie klapkę odpruto i odwrócono tak, żeby podtrzymywała pas.
  • Taj jak pisze kolega Ogo2 - klapka pewnie została przeszyta 

  • bluza skośna z prostymi kieszeniami ;)
    image
  • Dziwnie wygląda... jak BDU
  • Po prostu facet dał dolne kieszenie na klatę, a górne na rękawy.
  • Falkland masz rację !tak robili panowie z sog (grupa do zadań specjalnych)
    http://www.modernforces.com/war_peace_simon_2014.htm
    to zdjęcia z ostatniej imprezy war&peace zdjęcia robił mój znajomy simon

    :P
  • Fajny piknik.
  • Im back , looooooooooooong time ;)
  • O, Panie :D Powitać na nowo ;)
  • No strasznie długooooooooooooooooooooo
    :P
    a tu coś dla ciebie - wiesz co to
    image

    image
    :)

     
  • imagea nie wiem :) , ale widziałem temat wet katanki , no to ja proponuje prawidłową :) jeżu zapomniałem jak się zdjęcia dodaje ;]]]]]]]]]]
  • No ładna !!!!
    ten mundurek w kamo to combat uniform dac cong (nazywa się Bông Beo)
    p
    image

    image

    image
  • eeeeeeeeeee no pierwsza klasa :), zajefajny kontakt Piotrze , generalnie , jacket na handel , rocznik 69 rozmiar xl :)
  • Ciekawe bluy polowe junglowe dla vietnam War Joint Casualty Resolution Center (JCRC)
    image

    image

    image

    image

    image



  • Więcej zdjęć satynowej bluzy polowej:
    image

    image

    image

    image

    image

    image

    fajne tło 
    :D
  • Na sobie prosimy! :)
  • Na sobie to nie ja bo nie moja  :P
  • Najfajniejsze to te "króliczki" ;)
  • Echhhh już chyba jestem stary. Dopiero teraz je zuaważyłem :)
  • Nowe mundurki ciso od EA supply - polecam na lato
    image



  • Link do fajnej strony z wyposażeniem, umundurowaniem i uzbrojeniem żołnierzy w czasie konfliktu w Wietnamie  http://david.brubakers.us/Vietnam/
  • Czy ktoś może powiedzieć na przykładzie tej metki ze spodni tiger stripe czy to kontrakt może być czy cywil?

    IMG 20150403 195524 (1)
  • Na metce jest napisane "made in usa", więc jest to cywil.
  • Falkland co może oznaczać skrót literowo - cyfrowy pod Trousers Combat?
  • A było cos takiego jak kontraktowy tiger??
  • Nie było amerykańskiego kontraktowego tygrysa, tylko szyty bodajże w Azji na polecenie Us Army.
  • a wracając do mojego pytania to czy ktoś mógłby to rozwikłać? :)
  • Jakiś napis, który ma imitować kontrakt, ale słabo mu to wychodzi ;)
  • Ten numer to tylko taki wymysł, który ma spowodować że metka będzie wyglądała bardziej "kozacko"
  • Tak, to nie kontrakt ale spodnie fajne i made in usa czyli powinny być dobrej jakości  :-bd
  • Okay....dzięki za sugestie Panowie i tak przy okazji to życzę Wszystkiego Najlepszego na czas nadchodzących Świąt.
  • Co do tygrysów "made in usa" to można jeszcze takie coś wyhaczyć...
    Wychodzi taniej niż chińsko-polski Helikon.

    http://allegro.pl/bluza-bdu-tiger-stripe-ripstop-medium-long-i5047272486.html
  • Mieszanka emek M51 i M65
    image





  • Mikołaj w tym roku był szczodry i podarował mi taką oto bluzę

    imageimageimageimage
  • Fox - stara dobra TCU - fajna rzecz. Lekuchno używana???
  • Tak lekko użytkowana była ale ogólnie wygląda bardzo dobrze. Będzie akurat na letnie dni, rozmiarowo pasuje i co najważniejsze dla mnie bez naszywek i bez śladów po naszywkach.
  • Nietypowy kontrakt z 1966 roku wyprodukaowny na Okinawie 
    image

    image

    DAJB03 - znaczy że została uszyta na Okinawie lub na Tajwanie 

  • Takie z pagonami wyglądają o wiele lepiej.
  • Wszystko co ma pagony wygląda lepiej.
  • Kontrakt dla Tellico trafił mi się od Pana Marka
    image
    image
  • Ładna!  :-bd
    a książkę tez czytałem :)
  • po metce widać, że chyba "magazyn" co?
  • Tak, typowy NOS
  • Panowie pytanie....niektóre bluzy tak jak ta, w metryczce kontraktu mają zapis CLASS1, niektóre tego oznaczenia nie mają.To może stopień niepalności?
    Jakie są różnice materiałowe bluz TCU, wszystkie są w rip-stopie i z popeliny?Przymierzam się do kupna, chciałbym ogarnąć temat:)
  • Hej,

    Klasy odnoszą się do rodzaju zastosowanego kamuflażu dla wzoru TCU.
    Class 1 dot. OG-107 (olive green), Class 2 dot. później wprowadzonego ERDL w 2 wersjach kolorystycznych(green dominant/low land - stosowany głównie na terenach płaskich/dżungla oraz brown dominant/high land - wprowadzony do użycia w terenie mniej zalesionym, wyżynnym i górskim).

    TCU nie były niepalne, wtedy piechota nie była jeszcze narażona na ataki z użyciem IED (tak jak potem w Iraku/Afganistanie) więc w razie kontaktu z ogniem paliły się jak złoto. Jedynie piloci posiadali w tamtych czasach niepalne sorty (ze wzgl. głównie na kontakt z łatwopalnym paliwem). Załogi pojazdów pancernych, piloci helikopterów też o ile wiem posiadali już odpowiednie ubrania chroniące przed ogniem a także personel naziemny techniczny do obsługi pojazdów.

    Materiałem w TCU była bawełna początkowo w wersji popelina, potem uzupełniona o lżejszy i przewiewniejszy splot ripstop.

    Myślę, że ogólnie w temacie TCU ziomek jest ekspertem i on wszystko najlepiej wyjaśni.
  • Może się sugeruję  opiniami o osławionym kontrakcie Winfielda'76 ale wydaje mi się że te kieszenie nie są "równe" - też to widzicie czy tylko się wydaje?
  • ~panzer73
    ...dzięki