Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
M-kowe cywilne wynalazki, czyli jak zgwałcić M-kę na różne sposoby ;)
  • Ale ten Ownbey TS Large poszedł za 255 zielonych szelestów, auć...
  • oooojjjjjjj :-O
  • Powiem Wam, że "M65" z Surplusa już miałem w domu, ale się jakoś zraziłem i odesłałem (na szczęście mam takie prawo w ciągu 10 dni). Wiarę w M65 odzyskałem nabywając kurtkę z Helikona i właściwie się zakochałem wt. w M65, do tego stopnia, że kilka dni teamu nabyłem kontraktową Cherokee (zapłaciłem ciut więcej więcej niż za nową kopię Helikona). Kontraktowa bije na łeb dwie pozostałe, chociaż Helikona sobie zostawiam, bo mam ją w większym rozmiarze i na zimę też super kurteczka - lubię ją, wzór i fason jest dosyć dobrze odwzorowany w porównaniu do oryginału z '75 i wydaje mi się, że jakościowo nie jest źle (spodnie z Helikona przez kilka lat spisują mi się dobrze). Podsumowując najdroższa była "kopia" Surplusa ("podstarzana") i dzięki Bogu ją odesłałem, czułem się trochę w niej jak w kufajce.

    Jako ciekawostka.... kurteczka US ARMY, może nie koniecznie wzorowana na M65 ;)

    image image

  • dziwę się, że jeszcze kondomów i wibratorów w stylu m65 nie produkują:]
  • Alpha gwałci M-ke na wszystkie sposoby .Tu wersja skórzana 
    image
    POZDRO :)
  • Zgwałcona parka M?? Brak pagonów, ale za to kaptur na stałe. 

    image

    Oraz nowe dziecko Alphy

    image

    M65 w kamuflażu Desert Marpat

    image

    Tak zwane "night metro" od Alphy. Kiedy byłem małolatem to myślałem że amerykańscy żołnierze walczą w tym w mieście, podczas nocy :D Nie było wtedy netu, więc kit ludziom wciskali sprzedawcy. A zwykłe metro, czyli tzw. "krowa" służyło do walki też w mieście, tyle że w dzień. Straszne bzdury, ale co zrobić? Czyli idąc tym tropem dalej kamuflaż "treebark" służył do walki między drzewami :P

    image


    Parka Alpha z tkaniny GORE-TEX - cena 300 $

    image

    A tutaj mamy Pana, który lubi (i to bardzo) innego Pana...

    image






  • To ostatnie, z całym szacunkiem dla tolerancji to bluźnierstwo! I żeby nie było - mówię o kolorach tej kurtki po prawej :]
    Do panów nic nie mam :P
  • Dziś w Predathorze, nie pamiętam ceny:

    image

    image

  • Będę miał taką w grudniu :) - jak się uszyje
    image
    :)

  • Ziomku: A kto taką robi?
  • Jeszcze nie robi -  jest tylko ten egzemplarz - w grudniu będą pierwsze sztuki - ja już sobie zamówiłem rozmiar Medium
    to mój znajomy z Hongkongu - EA supply
    Po innych jego produktach można się spodziewać że będzie to bardzo wysokiej klasy replika kurtki M65 z lat 60tych
  • Golden robił emkę Tiger stripes? Jak to możliwe? Bo na spranej metce jest chyba napis "Goldet itd." W stójce ma oryginalny plastikowy zamek YKK, a zamek główny to dorabiany Talon.

    http://www.ebay.co.uk/itm/VTG-TIGER-STRIPE-M65-FIELD-JACKET-SIZE-M-R-Used-/390581105157?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5af072b205


  • Alpha, Golden, J. Ownbey, i bodajże Winfield szyli kurtki w tigerze ale cywilne, przynajmniej tych producentów kurtki widziałem, Winfielda i Ownbeya szyte były nawet z nyco a pozostałe z poly/cotton jak ta z aukcji, strasznie słaby materiał szybko sie przeciera, nie polecam. Ja mam Alphe taką jak 4 posty wyżej (Andrus załączył fotki), poza tym, kurtka z aukcji ma wymieniony główny suwak, w oryginale też plastik.
  • Alpha Industries - 59.95 $

    image



    image


    image


    image

  • M65 wersja dla OSP :))
  • I nawet guziczki zrobili czerwone ;) Kolor nazywa się maroon wine, czyli "bordowe wino". Kiedyś taka sama kurtka była wystawiona na Allegro. Miała z 1200 odsłon, ale żaden chętny się nie znalazł. Cena nawet spadła do jakiś 120 zł. i nic. Jeśli byłaby to meksykańska czerwień to pewnie poszłaby od razu :) Ciekawe dlaczego nie podali na metce składu kurtki oraz nazwy producenta.
  • Trzy paski mówią same za siebie, czyli albo to Adidas ;-) albo Alpha  Industries, materiał równie dobrze może być nyco lub polycotton, stawiam na polycotton., mała metka z A może być wszyta w lewą kieszeń piersiową, (jak to mają cywilne Alphy), czasami Alpha szyła cywilne emki ze 100% bawełny, spotkałem się kiedyś z taką czarną emką Alphy.
  • Tylko dlaczego nie dali nazwy marki na metce? Na napach też nie ma napisu Alpha. A może jakiś snobistyczny modowy sklep z Nowego Jorku lub jakiś japoński butik, zamówiły takie kurtki od Alphy i chcą je sprzedawać pod swoim szyldem? Do tego przykładowo mają też w ofercie buty Air Jordan, zegarki Nixon i okulary Ray Ban'a dostępne na stanie. Teraz na zachodzie modne są takie nieduże sklepiki z limitowaną ilością drogich ciuchów i gadżetów. Są ludzie, którzy lubią się rzucać w oczy i to są właśnie sklepy dla nich.


    image

    image

    image


  • Tutaj sprzedaja tą kurtkę pod szyldem Alpha Industries


    http://item.rakuten.co.jp/shop110/alph_rn43031_win/


    ciekawe jest, że przy takim wynalazku zastosowali napy Rauf i zamki Scovill kiedy przy OG-107 walą zamki Alpha i bezimienne napy.

  • Widocznie nie jest to teraźniejszy produkt a z epoki kiedy jeszcze Alpha używała tych dodatków - lata 80-90, moja Alpha z pierwszej połowy lat 90-tych ma napy Rau. F. Co. ale maszynka suwaka głównego jest już sygnowana ALPHA, ciekawe, że w stójce jest jeszcze Scovill.
  • ~Ogo2

    Tutaj się z Tobą nie zgodzę, bo moja cywilna Alpha w kolorze piaskowym ma zamki Scovill, a została wyprodukowana poza USA. Ale nie wiem gdzie ją zrobili, bo metka została ucięta.

  • Skąd zatem wiesz, że nie wyprodukowano jej w USA?
  • Głowy nie dam sobie uciąć, ale wydaje mi się, że suwaki Scovill były w kurtkach Made in U.S.A., w dolnej kieszeni sprawdzałeś? Czasami była tam wszyta metka z Made  in U.S.A. Kurtki piaskowe to w zasadzie jest khaki (pył, kurz), na zdjęciach różnie wychodzą w zależności od aparatu, oświetlenia i tla.
  • ~Krees

    No to nie wiesz? Przecież to są podstawowe informacje :)

    Na dużej białej metce nie mam napisu "made in usa", a na małej czarnej metce nowego typu (stare były zielone) też nie ma napisu "made in usa". A wszywka z napisem miejsca produkcji została wycięta. Czyli kurtka została zrobiona poza USA. A poza Chinami robili ją jeszcze w innych krajach. Oba suwaki mam marki Scovill.

    ~Ogo

    Ale pewnie słyszałeś o tym, że kurtki Alfy "made in usa" miewały także suwaki z napisem "Alpha"? ;)

  • Ja się interesuję kontraktami, cywilne Alphy to Twoja pasja. ;)

    Mnie wystarczy, że umiem odróżnić cywila od kontraktu.
  • Mnie nie tylko cywilne Alfy interesują. Mnie wszystkie emki interesują ! :)

    A o Alfach "made in usa" które tak tutaj niektórzy zachwalają, to pewnie nie raz czytałeś w wątku głównym... A napis "made in usa" tak wali po oczach, że ciężko tego nie zauważyć i nie wyciągnąć wniosku gdzie została wyprodukowana :P

  • RN 43031 - Gibraltar Fabrics Inc.

    image
  • ~Ogo

    Widzisz, miałem rację :P 

  • "~Ogo - Ale pewnie słyszałeś o tym, że kurtki Alfy "made in usa" miewały także suwaki z napisem "Alpha"?
    Falkland - pewnie , że słyszłaem, nawet o tym napisałem kilka postów wyżej (a dokładniej trzy posty powyżej Twojej odpowiedzi na mój post)
    Odnośnie Red wine jacket,
    Numer RN nie kłamie (mój błąd, że nie sprawdziłem - sprawdzanie po RN i NSN to podstawa ! ), ciekawe, że na metce posłużono się symboliką (trzy paski) stosowaną przez Alphę, chyba że GIBRALTAR FABRICS INC ma coś wspólnego z Alphą.
    Faktem jest, że kurtka na załączonej przez McM fotce uszyta została w Dominikanie z materiałów dostarczonych przez firmę GIBRALTAR FABRICS INC z Olive Hill w stanie Kentucky w USA, czyli reasumując, można stwierdzić, że suwaki Scovill używano w kurtkach Made in U.S.A. oraz sporadycznie szytych z materiałów dostarczanych przez amerykańskich producentów., poza tym na dolnej doczepionej metce widać że kurtka uszyta z polycotton w proporcjach 65/35, a na poniższej fotce widać, że wersja  khaki uszyta została w tym przypadku z 100% bawełny, suwaki też Scovill.
    imageimage


  • No tak, pisałeś o tym w swoim poście. Mnie też dziwi dlaczego inna firma posłużyła się trzema paskami, które oznaczają firmę Alpha. Pewnie nigdy się tego nie dowiemy. Co do cywili, to tak jak kiedyś rozmawialiśmy mogą być one wykonane z ny/co, policottonu, lub bawełny. Moja kurtka tan jest akurat z ny/co.

    A co do podszewek, to ze 100% bawełny też robili? Dzisiaj było dosyć ciepło, więc bawełniana podszewka to najlepsza rzecz na taką pogodę.

  • A mnie ciekawi dlaczego Alpha (lub inni) szyli kurtki cywilne z trzech materiałów: 100% cotton, 65/35 polycotton, 50/50 nyco, każdy, kto się trochę interesuje tym tematem wie doskonale, że jakość i wytrzymałość tych materiałów jest różna (nyco - najmocniejszy, nie wiem jak cotton bo nie mam możliwości porównania, polycotton jak dla mnie miękki i średnio-wytrzymały). Ma ktoś może teorię na to pytanie?
    Co do podszewek, to  w cywilnych wszystkie były z polycotton'u, tylko bodajże Golden w "cywilach" stosował ten sam materiał co w wojskowych  kontraktach czyli 100% bawełna i  mix nylon/cotton oxford. Trudno powiedzieć czy podszewka ma aż taki wpływ na odczuwanie temperatury, jeżeli wierzchnia warstwa jest z nieoddychającego, wiatroszczelnego NYCO, to chyba "wsjo rawno".
  • Ohyda...   :-&
  • W zasadzie było chyba wszystko oprócz "sztruksu", ale mogę się mylić... Samurai jeans... :))
  • Pan po prawej przypomina mi trochę Zbigniewa Hołdysa. :D
  • image

    image

    The Real McCOYS - japońskie repliki
  • Szczerze mówiąc, za ponad 2000złociszy to wolałbym kupić materiał i uszyć, zielone "mc'coye" nawet nie są z nyco tylko bawełna 100%, ale fakt-faktem, odwzorowanie oryginału chyba najlepsze jakie widziałem.
  • Tak to prawda ceny są bardzo wysokie :)
    co do jakości wykonania to nie ma się do czego przyczepić 
  • Emka na rockowo.


    image

  • Emka dla lekarza medycyny.


    image


  • zdjęcia brak Falklandzie ale mogę się domyślić że to biała.
  • Zdjęcia się ładują poprawnie. 
  • No coś chyba jest nie tak skoro Falkland dodał zdjęcie o godz 2:40 a jeszcze jak ja pisałem komentarz to go nie było.
  • Najwidoczniej ty miałeś problem z ich wyświetleniem, bo ja bez problemu widziałem zdjęcie.
  • Biała emka to jest raczej dla piekarza lub lekarza, ale z czasów PRL-u ;-)  A ja wrzuciłem emkę w mocnym, intensywnym seledynie :)
  • Małe odkopanie tematu i taki mały żarcik z profilu "Bechatka" na Facebooku - BechatoeMka ;)

    image

    Tak by to wyglądało, gdyby Bechatkę robili Amerykanie :D
  • Tak by wyglądała robiona przez Rosjan albo Polaków
  • A tu nowość pencott gz  :P
    image