Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
NAM'owe - sorty mundurowe, stare i nowe z czasów wojny wietnamskiej i nie tylko
  • pierwsze focisko pamiątka po UC 
    image
    kontrakt do kolekcji Ogo, Piotrku z tymi jest problem bo nie ma wykonawców 
    image
    gas flap 
    image
    no i kieszonka
    image
  • No bardzo ładna - i ciekawa - a ma otwory drenażowe w kieszeniach czy nie ?
    Takiej wariacji jeszcze nie widziałem :)

  • ano otworów brak jak przystało na tą wersję , wedle namgear to 2nd type 2nd variant, ale ja twierdzę bezczelnie że 2nd typ 3rd variant jako że kiedyś widziałem wersję z waist tabami a skoro widziałem znaczy że tamta zasługuje na miano 2nd type 2nd variant :) to juz druga w mojej kolekcji 
  • Ziomek, wardog: a jak nazwiecie bluzę która ma wszystkie cechy ostatniej oliwkowo-zielonej wersji (typu) a jest wykonana z popeliny a nie rip-stopu? Np. DSA 100-69-C-1404 Tellico lub Contract No. 9142, DPSC. DIR. OF MFG.
  • wariactwo producenta  :)) są są widziałem , ale to rozpędzone pomyłki , mało tego ogo Piotrku nie dawno na jebaju taką widziałem z roku 70 , a właśnie wysypało spodnie TCU , na guziki, z zaszewkami nad kieszeniami rok 67 ,ale ,no z rip stopu 
  • Osobiście uważam, że szyto bo ostało się popelinki w magazynach, ot taka kwestia ekonomiczna.
  • ja w sumie załuję że wtedy tamtej nie wziołem bo cana końcowa śmieszna , a do kolekcji jak ta lala, za to jak może widziałes z linka na końcu poprzedniej strony , cena za 1st mnie skasowała  8-X
  • Dlatego ja już nie bawię się w licytowanie 1st i 2nd bo ceny końcowe zabijają a i może się zdażyć (jak w Twoim wordogu przypadku) że i Urząd Celny może zostawić pamiątkę czego bym chyba nie zniósł.
  • olivkowe TCU i dwie odmiany Tigerka
    image
  • Wczoraj ten film był :) - i jeszcze słoń  - Ale to TCU jakieś dziwne - te kieszenie takie okrągłe jakoś za bardzo ?? i nie skośne BARDZO DZIWNE :)

    Dobra to się pochwale co kiedyś kupiłem - czyli Bluza TS ale nie z VN tylko z Legii Cudzoziemskiej III REI z Gujany od żołnierza co tam był :)
    Stosowali takie tam
    image
    image
    Gujana
    image
    :)


  • Ale to oliwkowe TCU na Denisie Leary ma dziwne kieszenie (takie duże zaokrąglenia) to chyba nie jest oryginał
  • Ogo Piotrek
    Według mnie te wszystkie mundury to kopie TSy także
    do filmów raczej zawsze szyto kopie - nawet Green Berets z J. Waynem miały szyte specjalnie mundury które nie miały kieszonek tylko same patki :)
    żeby było taniej :(
    image
    a tutaj widać lepiej
    mundur z filmu
    image
    image


  • No waśnie i gdzie tu dbałość o szczegóły, nawet w filach o II wojnie M51 naśladowały M43 a przecież nie trudno odwzorować dla potrzeb filmu takie mundury.
  • ale fakt jest taki :) ze u nich jakoś tak ten tego to nie gryzie , a my jak cos popełnilismy , bodaj twierdza szyfrów czy jakoś tak , to jak sobie us GI zobaczyłem to mało się nie   @-) , a swoją droga w operacji słoń drop to przesadzili z tą bluzą , aczkolwiek film się przyjemnie ogląda :) ,i podobno na faktach , szukałem parę razy ale tylko vhs był 
  • Oglądałem ten film kiedyś  i też słyszałem (czy raczej czytałem) że film oparto na faktach, ciekawa pozycja wśród reszty krwawych obrazów, podobny klimat miał też chyba Air America
  • a no , najlepsza scena na poczatku jak sobie ten wysuszony chłopek idzie , nadlatuje C 123 , ten ściąga samopała z ramienia , mierzy, bach i chwila wyczekiwania, za moment kaszlnięcie silnika i leci dym.... chłopek jak by NO! sobie pod nosem ,zarzuca flinte i w swoja drogę  :-)) i ten film mozna dostać za normalne pieniądze 
    bardzo fajny na faktach wojna kłamstw z paxtonem 
    aj Piotrze trzeba normalnie widzę wątek nowy założyc 
    :D
  • W sumie, może to i dobry pomysł. :)
  • no , idąc w ślady wbrew uznaniu że us army to było marnotrawne , otóż nie , jesli dało się nosić to naprawiano ,tak więc niteczka bawełna rocznik 66 , maszyna łucznik rocznik 72 , łatka niestety moore , wzór przeszycia kwatermistrzowego  :-)) i dziurki już ni ma 
    image

    no nr2 , wyczekany 187 pułk do advisora 
    image
  • Nha Thrang  :)>-
    image
  • dzis w nocy przegrałem dwie bluzy , 2nd i 4th obszyty , ale nie przeżywam tego jak ten zestaw poniżej, poszedł za ponad 100 ale żałuje ze więcej nie dałem bo wart na spokojnie , zapomniałem ze w tym miesiącu na ebay są wielkie bitwy , nie jak rok temu , małe potyczki
    image

  • No ładne były :) - trza było się bić 
  • żałuję ze nie dałem więcej , u mnie koleżka snajper działa , biorąc pod uwage ze ostatnio syfna kopia za 37 dolarów poszła to same te subded twill  spokojowo warte 100 alem głupi był  :-L  , bluz będzie jeszcze nie mało a taki grouping zdarza sie raz na ruski rok , błe no i pogrążam się w utwierdzeniu że sknera ze mnie no  :))  
  • Pomyłka :)
    ale jak by co to dodam Bluza TS LW super-cieniutki materiał jak cieniutka popelinka
    image

    image


  • Ty zboku kocurzy no  :))  a zobaczcie to to jest wypas po południu jescze 19 $ eksperymental ale nie mam co się bić 
    coś co ogo tygrysy lubią najbardziej
    image
    image
    image
    image
    image
  • Podejrzewam, że ktoś z grubym portfelem ze skóry forfitera  będzie miał za 6dni i 6 nocy, i to - niestety - nie będę ja ;)
  • i to też dla Ciebie Piotrku uzupełnij dane kontraktowe , spodenkiSR  bo takowego manufaktera ja wcześniej nie znał :)
    image
  • Są w mojej skromnej bazie 2 kontrakty tej firmy
    oliwkowo-zielony DSA 100-68-C-2828
    ERDL green i ERDL brown  DSA-100-69-C-2661
    oj panie Darku, coś rzadko przeglądamy (w sumie ostatnio nic nie wpisywałem, bo nic nowego nie znalazłem) ale dzięki za pamięć

  • 8-} racja Piotrze tak ogarniał ja kontrakty ze nie ogarniał na piątkę kontraktorów eh starość nie radość ......pogrzeb nie wesele  :)) a ja chciałem zbłysnąć bo dawno nic nie wpisywałeś , skromna nie jest, cholera, skoro wydawało mi się że nie widziałem ;)
  • Najbardziej ciekawym i "egzotycznym" kontraktorem jest chyba Etowah Industries (mam bluzę DSA 100-68-C-0833)  oraz New England (jedyny kontrakt DSA 100-69-C-0074)
  • etowahów i bohnamów sprzedałem ładnych naście sztuk , new englanda nie widziałem , i cóż sie zrodzi zaraz, ano zrodzi się to ze maniakalnie zachorujemy by miec bluzy od kazdego łobuza co ciągnoł za wymiona dojnego wuja sama  :-))
  • nie no, może aż tak źle to nie będzie, ja już na razie mam na jakiś czas dosyć, no chyba,że trafi się coś ciekawego w moim rozmiarze (np. 2nd w różnych wariantach, ale  najbardziej bym chciał ten z pagonami)
  • ciekawym za ile sie lekki skończy :)

    a tu Piotrku dla Ciebie 
    dwa razy nie sprzedał mistrzu z Arizony ;)
    jak pisałem do niego przy med longu że za 55 biorę od razu to nie chciał, skończyła się za 62, wystawił następną , znowu nie chciał i jest moja za 53 :))
  • Ap Bac dzisiaj 
    image
    oraz Trang Bang dziś
    image
    i wtedy
    image
  • ja ma 2 pattern Regular Small jest na mnie ok - nawet trochę luźny


    a mam pytanko - czy guziki stosowane w JJ były wprowadzane chronologicznie (te błyszczące a później matowe)??
    2 pattern - guziki błyszczące
    image
    2 pattern guziki matowe
    image
    w ripstopach chyba już były matowe

  • dokładnie tak, a w pierwszym błyszczące wpadające w czekoladę , ciemniejsze ,potem błyszczące jaśniejsze, i matowe :)
  • To podobnie jak w Kurtkach M65 - mam model z 66 roku - są brązowawe i błyszczące 
    pózniej były właśnie błyszczące od 67/68 rok - zielone
    i później matowe zielone
  • amerykańdżańskie k..tafony sie biją i wygrac nic nie dadzą no co za  3:-O teraz sie sadze na książkę o sogach i bukłak , zobaczymy w mordę 
  • jak się zmieniło :) ta fotka zapodana przeze mnie jest z 2011 roku 
    ilekroć patrzę na oryginalną smutno mi się robi 
  • bluza 2 pattern TS :)
    image
    image

    image

    image

    image
    :)
  • McM: Dobry wieczór Andrzej, pytałeś kiedyś o to, do kiedy produkowano oliwkowo-zielone skośne bluzy TCU, ostatni znany mi kontrakt to Contract No: 6905-72 DPSC, DIR OF MFG.

  • Ogo Piotrku i jak, decydujesz sie na med 2nd ??
    dobieg
    image
    wyeliminowanie, tzw mozambik
    image
    dobicie :)
    image
  • Wordogu, beautyfull, a w której kieszeni taką śrutówę się chowa ? Pistolet rozumiem, zmieści się za pasem... ;)
    A TCU 2nd, cóż, trza uskładać trochę szelestów bo zakupów w tym roku, żem trochę uczynił, krótko mówiąc - sporo :P
  • No problem się mi wydaje ogo, bo nikt chętny nie jest :) aż dziw  ze będzie miał i po niu jer jakoś tak dziubie tymi bluzami ,choć staram sie nawiązać pozytywne relacje z youngtown Arizona , jakoś nie idzie a kumpel ponoc spoko i pytanie czy on sobie dorabia dobry PR czy ja jestem dupa , ale chyba tak być nie może zobaczym 
    mosberg anforcznetly second range , ale ta wersja nie ma oczek na pas co by przewiesić przez plecy a szkoda 
    bo główna broń auto na 3 point tactical , holster na krótką a przez plecy klucz do wszystkich dżwi powinien być ale .......dupa ten mossberg 500 nie posiada uchów do zawieszki 
  • No , kwestia spodni TCU w pierwszym typie 

    jak ktoś sobie ostrzy pazurki , to uprzedzam ze jest myk bo kumpel się napalił po rozmiarze jednak niepokoiły go zapisy w calach , które to są inne w large i napisł do sprzedającego z prośbą o zmierzenie faktycznego waist'a i się okazało ze pants mają 32 " , nieźle , jak jakiś largowy wyda dużo szelestów ,to się zdenerwuje jak do niego dotrą :))
    Ziomku , ja też chcę tygrysiego 2nd'a 
    B-)
  • Darku - to nie mój 2nd JJ ale ze strony EA
    Jeszcze nie można ich kupić ale pewnie jak się pojawią to dobre rozmiary czyli M lub L sprzedadzą się w moment  - cena pewnie ok 75 -100 $
    Mogę pogadać z znajomym co ich zna i ma zawsze coś wcześniej :) - mam od niego inne EA
    https://eastasiasupplyco.goodsie.com/
    mają różna fajne rzeczy :)

  • a EA to znam :)  wcześniej na jebaju ziom 1944gogo czy jakoś tak sprzedawał 1st pattern ale niestety zawsze to były xxl a jak zadałem pytanie bardziej ludzkie rozmiary to nie doczekałem się odpowiedzi :))
  • w życzeniach już dla wszystkich złożyłem , ale myślę ze tutaj specjalnie dla tropikalnych maniaków 
    MERRY X-MASS
    image
  • urocze...szkoda, że drzewka w lufę nie wetknął
  • No ładne zdjęcie!

    A tu kolejny Tiger z Legii - asian tiger stripe - Kurtka BDU z pancernego twillu
    image

    image
    image
    image