Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
M-kowe cywilne wynalazki, czyli jak zgwałcić M-kę na różne sposoby ;)
  • Oryginalne emki były tylko oliwkowe, woodland, three-color desert i upc. Dlatego, że to pomysł usarmy a oni takich kamuflaży używali/używają. M-65 to bardzo dobra kurtka i jej krój był naśladowany przez wiele państw. Dlatego jest wiele kurtek kontraktowych podobnych do M-65 (np. austriacka m65).
  • Chyba nie skumałeś o co chodzi, Shooter ;) Jasne, że kontraktowe M-ki to tylko w US Army, ale - jak zauważyłeś - skopiowały je też inne państwa, więc ''M-ka'' w M90 nie jest gwałtem, jeśli jest kontraktowa(bo w końcu austriacka wersja się tutaj nie pojawiła ;) ).
  • a można od tego kumpla fotki z metką załatwić było by git ,witam miło :P
    jak mnie pamięć nie myli Chorwaci też mają m65 w swoim woodlandzie
  • No ale jeśli ktoś zrobi kopię Mki w kolorze różowym i wprowadzi je na kontrakt w Hondurasie i nazwie je M-65 XD to one staną się kontraktowe? Dla mnie określenie "kontraktowa M-65" to ta wyprodukowana dla USArmy zgodnie z ich specyfikacją. Uważam, że gwałt to każdy odstęp od oryginału. :-D
  • Można i tak powiedzieć ,ale jest ona na kontrakcie innego kraju robiona na bazie (wzorowana) kontraktowej m65 ,więc nie jest to wiadomo kontrakt ,ale jest z wojska :P prawda to jak już tak patrzysz to co lepsze chorwacka na ich kontrakcie czy alpha cywilna ,no moim zdanie wolał bym tą chorwacką bo jakościowo na pewno jest lepsza niż alpha to raz ,a dwa jest robiona siłą rzeczy dla wojska.
  • Kurtka m65 czy spodnie m65 muszą być z us army,reszta to naśladownictwo.
  • no owszem na kontrakcie lepsze niż cywilne 
  • Może to kontrakt dla szwedzkiej armii. Albo dobrze zrobiona metka :D
    Bez zdjęcia metki nic się nie powie.
  • Ja nie twierdzę, że ta emko podobna kurtka w M90 kolegi to kontrakt USA. Może źle sformułowałem wypowiedź. Chciałem powiedzieć, że emko podobna kurtka jest na wyposażeniu
    armii szwedzkiej i nie jest jakąś fanaberią nawiedzonego producenta cywilnych ciuchów.
  • Nie będę zaprzeczał, ale też wspomina mi się, że kiedyś tam dawno widziałem na Allegro też taką M-kę w szwedzkim kamuflażu produkcji cywilnej... Helikon-Tex :D
    To z czasów kiedy Helikon zaczynał karierę na polskim rynku, ale jakość miał wtedy szajsowatą - do dzisiaj mi w szafie zalega pierwsza M-ka Helikona, na której wielokroć wieszałem psy z powodu fatalnej jakości, a od paru lat służy mi stopniowo jako "dawca części zamiennych" typu jakieś rzepy, guziki, sznurek, gdy potrzebuję zreanimować innego ciucha ;)
  • image


    Nike Sportswear M-65 Jacket :-)



    Nowocześniejszej nie widziałem :-)

  • Spokojnie, spokojnie... ponoć Helikon szykuje jakąś megawypaśną reedycję M65 a'la softshell.
    Przynajmniej takie słuchy po Tacticalu chodzą :D
  • fajne naszywki :)

    image
  • Generalnie ten post nie będzie o kurtce m-65, ale to, co wkleję, nie pasuje chyba do żadnego innego wątku tak, jak do tego. :D

    http://allegro.pl/kurtka-rothco-zimowa-mysliwska-fish-parka-m-51-r-s-i2070305864.html

    Zwróćcie uwagę na opis aukcji - zwłaszcza na panią "witającą" w sklepie. ;)

    To, co mnie rozwaliło najbardziej, to to stwierdzenie:
    "Ten
    model kurtki został pierwszy raz użyty przez Armie Stanów Zjednoczonych
    w roku 1951 w czasie wojny Koreańskiej aby chronić żołnierzy przed
    odłamkami".

    Nie wiedziałem, że bawełna ma takie fenomenalne właściwości ochronne! :D
    Trzeba się tą wiedzą koniecznie podzielić z naszymi wojskowymi - należy
    koniecznie wymienić wyposażenie naszych chłopaków w Afganistanie! :)



  • może jak się włoży ich 20 jedna na drugą to faktycznie od jakiegoś rykoszetu ochoronią:)
  • Padłem, aczkolwiek pani "witająca" niezwykle sympatyczna i o ujmujących... oczach :P
  • wuhahah:))pany kupujemy :D ciekawe czy też chroni od wałka do ciasta kobity
  • image
    Mój ulubiony kamuflaż - TIGER STRIPE !!!
  • Ciekawa wariacja ;)
  • No ta akurat jest ładna z tym, że wolał bym bardziej zieloną to raz, a dwa zbupili ten kaptur :P  
  • Na życzenie "devil'a", cywilna Alpha MR tigerstripes "green-dark tan-black", oczywiście z mojej "skromnej" kolekcji - napy Rau F. Co., suwak YKK zielony plastik, materiał  chyba Cotton lub Cotton/Poliester (drelichowaty materiał, dosyć słaby, szybko się przeciera), kaptur z tego samego materiału. Cóż mogę rzec, szkoda, że nie nyco.
    image
    image
    image

    PS
    Devil, Ziomek... - faktycznie ciekawy wzór kamuflażu (dlatego ją kupiłem - dosyć dawno bo jakieś 12-13 lat temu)

  • no no no :D, widziałem ją kiedyś już gdzieś w sieci 
  • Bardzo fajna M-ka , nie wiedziałem że Alpha takie robiła :)
    ogo2 toja kolekcja jest bardzo ciekawa
    **==
  • Czarna emka... dla kominiarza, ochroniarza, może dla amerykańskiego SWAT? (SWAT - Special Weapons and Tactics)
    W zasadzie trochę tu nie pasuje ale jak mają być inne niż OG107... w jakimś wątku (bodajże - Kopie i podróbki...) ktoś już o tej emce pisał, mogę tylko stwierdzić, kwota ok. 163zł to mały wydatek za całkiem porządną emkę - materiał zewnętrzny nyco, suwaki : w stójce "złoty" YKK, główny "złoty - nołnejm" - działają lekko, napy RAU F. CO.
    W zeszycie wyd. Osprey Elite Series US Army Special Forces 1952-84 , autor Gordon Rottman , pisze, że czarne kurtki M65 nosili komandosi z Delta Force podczas nieudanego odbicia zakładników ambasady USA w Teheranie w kwietniu 1980 roku  - Operacja Orli Szpon (ang. Operation Eagle Claw) -
    wynikało to z musu częściowego wtopienia się w tłum, czarne emki noszone były przez studentów oraz"strażników rewolucji".
    Czarną emkę ze srebrnymi suwakami nosił m.in. Jason Statham w całkiem niezłym filmie Killer Elite (Elita zabójców)
    image
    image
  • Bardzo ciekawy materiał.... z którego została uszyta!

    image
  • Ciekawa wersja dla załóg obsługi naziemnej lotnisk, Nomex jak najbardziej wskazany, aczkolwiek chyba do tego wątku się nie nadaje, bo to nie "gwałt" na M-ce, tylko wersja "koszerna inaczej" według mnie. Bardziej ciekawostka niż jazda po bandzie :D
    Poza tym ciekawi kołnierz normalny, jak w M51, a nie stójka. No i te kieszenie na rękawach. Bardzo ciekawy fant :)
  • Blatio! Gdzie to wrzucić? Przeniosę do odpowiedniego wątku! .Pozdro
  • Spokojnie, niech zostanie tutaj, w sumie można dać do tematu wiodącego o M65, alenie będziemy się już w przenoszenie bawić. Ważne, że przy tej tutaj jest informacja, że to inna odmiana oryginałki :)
  • Blatio: to tylko sugestia, może w tytule wątku zamiast "... czyli jak zgwałcić M-kę..." zamienić na "... czyli M-ka inna niż wojskowa OG-107"
  • Ja bym tutaj zostawił tak jak jest, ponieważ ten temat jest stricte na cywilne najbardziej zwariowane i "zwyrodniałe" wariacje na temat M-ki :)

    końcówka "inna niż wojskowa OG-107" nie pasowałaby, bo sugeruje, że wojskowa M-ka to tylko oliwka, dyskryminując kontraktowe woodlandy, deserty, czy UCP. Można założyć nowy temat pt. na przykład "Nietypowe odmiany kontraktowych M65" - myślę, że kurtka, którą wrzucił Lobo47 nadawałaby się tam idealnie.

    Po prostu szkoda, żeby kontraktowe "odmieńce" mieszały się w tym wątku z cywilnymi "dewiacjami" :D
  • Co racja to racja, tytuł wątku akuratnie pasuje jak na moje oko. Można by ewentualnie zrobić wątek "perełki" lub coś podobnego.
  • Ok, jest nowy wątek :)
    Wszelkie kontraktowe "dewiacje" M65 prosimy tutaj:

    http://m65.org.pl/vanilla/discussion/83/nietypowe-odmiany-kontraktowych-m65#Item_1

    :)
  • M65 w kamuflażu Mitchell
    Wyprodukowana podobno na Okinawie jako testowe (wiadomości z forum)
    image
    a tu metka
    image

    Były to M-ki wyprodukowane i testowane w Japonii podobno przez wojsko USMC
    co ciekawe zamki sygnowane usa i Rapid , napy scovill
    zdjęcie żołnierza w takiej M-ce
    image


    Nie jest to chyba kontrakt tylko wersja testowa M-ki
    :D
  • Blatio: kurtka M65 w polskim moro - szczególnie ta mniej podobna do oryginału wg mnie (widziałem przyglądałęm się na nosicielach  ale nic bliżej nie wiem) wygląda na fant z wyposażenia Służby Więziennej naszej - był taki pomysł kiedyś że każda służba sobie wymyśla krój i kamuflaż a było to dawno dawno temu gdzieś tak we wczesnych latach 90.  Słyszałem nawet taką urban legend ale nigdzie nie zdołałem jej potwierdzić, że władze nowej RP sprowadziły kontener lub 2 emek z USA, które własnie wtedy jak raz schodziły z wyposażenia US Army. była tez odmiana tej urban legend, jakoby miało to być sprowadzone jako drelichy dla więźniów ale w to nie wierzę bo raczej w gaciach  by chodzili a emki przedsiębiorczy kwatermistrzowie opędzlowaliby na lewo 
  • Moja pierwsza eMka, jeżeli można tak nazwać tę kurtkę. kupiona w Anglii za 70 funtów. Jeżeli chodzi o jakość, to bardzo dobrze wykonana, jednak niestety nie odwzorowuje wiernie pierwowzoru. Mimo, iż Next szyje bardzo dobre jakościowo ubrania, to nie umywa się do kontraktu. bez pagonów jak pierwsze emki :)imageimageimageimage
  • This garments is an investment in style. Take the time to wear this garment & reap the benefits it brings. Nic dodać, nic ująć :)
    Kolor na zdjęciu nie wyszedł najlepiej, ale jest to oliwka. Teraz już tylko wisi w szafie.

    ps.
    Ziomek_z_lasu, dzięki za pomoc
  • Nie mam 100% czy to jest M-65, ale bardzo mi ją przypomina:
    image

    Andrus nie celowo zostały usunięte twoje zdjęcia, tylko przypadkiem komputer mi się zwiesił i poszedł twój post, oraz pusty ostatni, kiedy go scalałem prośba i uwaga nie dubluj postów tylko edytuj   
  • Ale pojechali po bandzie, ciekawe po co komu podszewka w kamuflażu, jeżeli kurtka nie jest dwustronna (odwracalna)?
  • Bo to pewnie taki "military stajl". ;)
  • Hmm... w sumie, nawet interesująca ta skóra :D
    Kolorek taki w sam raz na lata 70-te :D
  • Ciekawe tylko, jak z jakością wykonania. :)
  • Łojezusicku!  :-O
    Ileż to kontraktowych emek można by kupić za taką kasę. ;)
  • Ta czarna to wersja dla sado maso :P
  • czyżby inna odmiana tej co ma ogo :D
  • Na to wygląda :), takiej jeszcze moje oczy nie widziały, duży plus za nyco anie polycotton, nawet spryskali jakimś środkiem odpychającym wodę, fju fju, ciekawe gdzie Ziomka patrzydła wychwyciły taką, no tak w ogromnych, nieograniczonych zasobach netu.