Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Nasze nowe zabaweczki
  • Nic takiego nie sugeruje.
  • A dlaczego nie da się wiosną?
    Często temperatura nie przekracza 15°C
  • Wiosną i latem też się da zależy jak komu pasuje
    ja chodziłem cały rok w spodniach woodland i było ok 
  • Można też podwinąć w nich nogawki.
  • albo obciąć i  będą na lato  :D
  • Przed chwilą taki oto kompletny, nowy uniform dostałem, podoba mi się ten francolski smock i spodnie, kapelutek i bluza też OK.
    imageimage
  • Spodnie są szyte inaczej niż amerykańskie, są bardziej dopasowane do figury, mniej obszerne w tyłku, biodrach i udach. 
  • widac po metce, że traktowane repelentem na dokuczliwe owady (pewnie permetrynka) - pewnie używają w krajach typu Gujana (albo Afryka i Bliski Wschód)
  • Ładny zestaw
    =D>
  • Ta, chodziłeś cały mokry od potu. Nie oszukujcie sami siebie. Co z tego, że nogawki skrócisz jak materiał pozostaje ten sam i jajka i dupa cały czas mokre od potu i braku przewiewu. Spodnie m65 tylko na jesień/zimę.
    Ja sobie zakupiłem ostatnio helikonki BDU bawełna ripstop. Na wiosnę i lato właśnie co by się nie kisić we własnym sosie =)) W przyszłości planuję zakup 60/40 bawełna/poliester twill bo sprzedawca zachwalał, że na lato idealne bo cieniutkie. Pomacam, obejrzę i zobaczymy jak będzie.
  • Eee tam. Helikon jest słaby. Wolę Proppera. Sprzedawcy zawsze wszystko zachwalają :))
  • M65?M51 nie nadają się na lato. Choć je bardzo lubię to nie da rady. Na lato kupiłem od Lukabesta cienkie spodnie 100% welna i one będą w sam raz. Na razie jest na nie jeszcze za zimno.
  • przy temperaturze 28C nawet ripstop nie daje rady.gorąco jest nawet przy 25 .zaleta na + to  że są lekkie ,cieńsze no i jest w nich chłodniej niż w M65
    :-P
  • Doktor 
    Jakie to spodnie z 100% wełny???

  • Hehe też o tym pomyślałem, pewnie muszą nie źle gryźć  :D
  • 100% cotton (bawełna)

  • zabrakło "ba" :-P
  • Zakupiłem parę dni temu u kolegi @emeryten E-mkę z 1968 r. Stan jak na ten wiek na prawdę bdb a zdjątka są tu:
    Linki skopiowałem z Bazarku, z oferty @emeryten

    http://img24.otofotki.pl/obrazki/rt848_A.jpg
    http://img24.otofotki.pl/obrazki/yz963_B.jpg
    http://img24.otofotki.pl/obrazki/iw747_C.jpg

    Co tu dużo pisać - jest super. Dziś już trochę ponoszona, szkoda z niej wyłazić, już się cieszę na ostatni spacer z psem ;) Oby pożyła jeszcze długo. Z moim dotychczasowym Helikonem nie ma co równać, rozmiary (M-R) nie mają rozbieżności, ale to chyba jedyna cecha wspólna. Można jednak śmiało powiedzieć, że Helikon robi dobre kopie.

  • Tak tak to były spodnie z bawełny, a nie wełny. Ale szukam też spodni garnizonowych z 100% wełny na zimię. Mnie wełna nie gryzie. Teraz chodzę w swetrach z islandziej wełny i jest ok.
  • Panowie, ma/miał ktoś te spodnie:
    http://allegro.pl/spodnie-bojowki-swiss-wojskowe-175-90moro-new-i6729609942.html
    Jak wrażenia, dużo to to nie kosztuje a kamuflaż inny (nawet mi podchodzi), ale jak ma leżeć w szafie to nie ma sensu. Chciałbym coś czego nie będzie mi żal jak się zapapra.
  • Używa tego armia szwajcarska. Mam od tego kompletu bluzę w tym samym kamo - wygląda b. fajnie i faktycznie kosztuje grosze. Polecam. 
  • Bluza jak bluza ale kurtka z tego kompletu jest bardzo fajna i posiada mnóstwo kieszeni. Polecam
  • Podziękował zakupił :)
  • Nawet oni coś fajnego czasem założą ;)
  • dla mnie ta moda to porażka - wszyscy wyglądają jak cięci z metra, a widok gościa w środku zimy jak pogina po galerii w podciągniętych portkach ze ściągaczami i gołymi kostkami bez skarpetek - niezapomniane doznanie. Czekam z niecierpliwością co nowego wymyślą spece od mody w nowym sezonie i jak młodziaki łykną ich pomysły.
  • Gole kostki bez skarpetek? Jak panowaly u nas mroziki po -8 do -5 to kazda przedstawicielka plci pieknej w wieku 15-25 dostarczala mi takich niezapomnanych wrazen. Ciekawe kiedy i ktoredy im to wyjdzie...?
  • Właśnie też się zawsze zastanawiałem czy nie jest im zimno w te kostki.
  • najgorsze w tym jest to, że w ramach tej nowej mody połowa tych gatek ze ściągaczami w kostkach to jak mówią niewtajemniczeni deseń w "moro". Zresztą większość obecnych tzw. "modnych" ciuchów męskich/damskich (spodnie, kurtki, parki, bluzy, itp.) zalatuje proweniencją pseudomilitarną - śmiać się czy płakać???
  • ostanio taki trend sie pojawił i moda na militarne łachy.wszystkie gó.......ne  firmy szyją kurtki ala parki , flyersy , spodnie woodland itd itd
    choć są producenci których ubrania w wojskowym stylu nie obciach założyć na grzbiet np taki CARHARTT
    dobre wykonanie ,jakość,materiały
    spodnie carhartt cargo ripstop wykonaniem i jakością nie odbiegają od kontraktowych spodni , jedynie krój bardziej luzacki
    https://www.zalando.pl/carhartt-bojowki-oliwka-c1422a002-606.html?size=29x34&wmc=SEM48_CR_PL_2103106.&atc=SEM48_PL_NAWBNARGNB_ZL.GO_PLA.&opc=2211&ef_id=Vaf0QgAAAO11ZAkV:20170311230604:s
  • Trend bez sensu, ale jak mnie ktos spyta dlaczego nosze wojskową kurtkę to powiem że kupiłem w C&A :)
  •  chyba pytający nic by nie zrozumiał z Twojej odpowiedzi
    :-P
  • Mam parę cywilnych pseudo militarnych rzeczy i są całkiem fajne.
  • Taki zestaw dziś nabyłem
    image
  • Tam jest gwiazda Dawida? :-)
  • "A" to Adam...
  • To są chyba te oddziały które wspomagają Izrael.
  • Ta dam... mam i ja.
    image
    image
  • Jaki jest rozmiar tej kurteczki?
  • Super 

    :x
    a jaki jest tam zamek??
  • Lepsze zdjęcia
    image
    image
    image
    image

  • hej, 
    Dziś przyjechały do mnie spodnie IABDU w Woodlandzie, kontrakt SNC Telecommunication z 2003r, rozm. M-L, stan magazynowy. Ten model przeznaczony dla załóg latających US Army jest obecnie zastąpiony przez nową generację (A2CU w UCP & Multicam).
    Cechy charakterystyczne:
    -rozporek zapinany na zamek,
    -boczne kieszenie biodrowe zapinane na rzepy,
    -brak kieszeni na tyłku
    -boczne kieszenie na nogawkach zapinane na zamki, są też dodatkowe kieszenie na łydkach (i dodatkowa mniejsza naszyta na jednej z nich)
    -na jednej z nogawek po wewn. stronie uda dodatkowa kieszeń na nóż
    -brak sznurków ściągających na dole nogawek, są za to naszyte rzepy do regulacji szerokości
    -materiał to aramid (niepalny)

    Bałem się, że materiał spodni będzie nieco grubszy/sztywniejszy niż faktycznie, coś a'la twill w BDU, a tymczasem tkanina jest dość cienka, miękka, oddychająca (nie aż tak jak w rip-stopie, ale dość zbliżona) więc będzie można nosić te spodnie nie tylko jesienią i zimą.

    Link do aukcji z opisem tego modelu:


  • Prawie 100% to jest aramid i zero bawełny. W takich spodniach można się ugotować.
  • Ja kiedyś kupiłem sobie bluzę w brytyjskim DPM-ie z aramidu i dwa razy ją założyłem i nadal leży w szafie. Ale oczywiście kto co lubi.
  • Kolega panzer73 będzie mieć jajka na twardo za 115 złotych. Trochę drogo :D
  • Można się ugotować ale nie sparzyć :D
  • Czyli będą jajka na twardo zamiast jajek sadzonych :))
  • alleluja!!!