Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Gore-texy
  • Dziś pada od rana, idealna pogoda na spacer w Gore-Tex-ie.
    Miałem na sobie parkę i spodnie, Gen. III. więc niby to samo, jedyna róznica to kamo (parka w OCP, spodnie w Multicam).
    Materiał niby ten sam (100% nylon/ripstop + PTFE, Gore-tex Paclite) więc powinien się zachowywać na deszczu identycznie. Tymczasem na parce woda się perli i nie wsiąka w materiał. Wystarczy wstrząsnąć rękawem i cała zebrana wilgoć znika z powierzchni. 
    A na spodniach woda nie zbiera się w kulki tylko "wsiąka" w materiał i w tym miejscu staje się on nieco ciemniejszy - typowy efekt jak woda wchodzi wgłąb. Oczywiście materiał nie przesiąka bo pod spodem jest membrana, ale wyraźnie zachowuje się inaczej niż na parce.
    Patrząc na materiał membrana Gore-tex jest inna w parce niż w spodniach - zastanawiam się na ile przejście z Multicam na OCP spowodowało też modyfikację samej specyfikacji materiału. Poza tym spodnie bardziej szeleszczą od parki co też oznacza, że parka jest bardziej zaawansowana technicznie.
    Czy też macie takie spostrzeżenia?
  • Dla tych co interesują się produktami Adventure-Tech. (zwłaszcza dwustronne kurtki & spodnie z mebraną, także seria APCU dla SOF we współpracy z Propperem).

    Właśnie znalazłem taki ciekawy artykuł o zawiłej historii firmy:


    Jest tam też b. ciekawe zdjęcie jednego z ich specjalnych produktów - arktycznej wariacji Woodlanda (coś na kształt Snow Camo Parka & Trousers).

    Z treści artykułu wynika, że faktycznie inna firma (Integral Designs) będą własnością tego samego biznesmena wytwarzała produkty pod brandem Adventure Tech. Adventure Tech bardziej skupiał się na dystrybucji, zwłaszcza na zdobywaniu zamówień od DoD. Integral Designs dzięki zaangażowaniu Adventure Tech (mimo, że była to mała firma, tj. <100 osób,co wykluczało ją z nabycia praw licencyjnych) np. miał licencję od W.L. Gore na szycie zestawów z Gore-Tex-u.
    Od 2009r. Adventure Tech jest włąsnością Blackhawka a Integral Designs od 2010r. należy do firmy Equip Outdoor Technologies, która jest właścicielem znanej firmy outdoorowej RAB.

  • Ciekawa sprawa :)
  • Czesc koledzy, mam pytanko odnosnie rozmiarowki ecwcs .Planuje zakup kurtki-spodnie gore acu gen 3 w pikselowym kamuflazu ACU ,bedzie to level 6 ,mam 177 cm 81 kg i aktualnie uzywam Columbia xco w rozmiarze M , jaki rozmiar bedzie dla mnie odpowiedni ? Dodam ,ze mam dosc atletyczna budowe 112 cm w klatce i jestem waski w pasie (levis 32,33) Planuje zakladac 2 koszulki termo i jedna cieniutka bluzke termo z kapturem i chcialbym zeby kurtka byla dosc dopasowana ,jesli chodzi o spodnie to bende zakladal je na cieniutkie thermo kalesony ,dzieki i 3majcie sie 
    p.s przepraszam za brak polskich znakow , pisze z pracy , pozdrawiam 
  • Weź Medium Regular jeśli chodzi o spodnie. Kurtka raczej też w tym rozmiarze.
    ECWCS-y są obszerne, mają specjalnie uwzględniony "zapas" miejsca, aby zapewnić swobodę ruchów.
  • Dzieki za szybka odpowiedz panzer73,juz ruszam na ebay , pozdrawiam :)
  • Hej,
    Chyba kiedyś już o to pytałem, ale do dziś brak odpowiedzi, więc ponawiam pytanie dot. kurtki/parki (i spodni) Gore-Tex systemu APECS w kamo Desert Marpat dla USMC. Można znaleźć zdjęcia tej kurtki i spodni w Desert Marpat, ale dotąd nigdy nie widziałem zdjęcia metek z nr kontraktu, NSN, itd. Czy ktoś ma może takie zdjęcie?
    Pytam bo USMC zasadniczo używała wersji APECS w odmianie kolorystycznej Desert Woodland i choć była wyprodukowana wersja Desert Marpat nie można znaleźć informacji o jej faktycznym zastosowaniu przez jednostki polowe USMC. 
    Może wynika to z faktu, że trudno znaleźć zastosowanie dla wersji pustynnej parki z Gore-Tex skoro na pustyni deszcz to rzadkość... (podobna sytuacja jak dla kurtki Combat Woodland Jacket - ale w tym przypadku znalazłem przynajmniej nr kontraktu).
  • siema Panowie (moze i Panie )
    Mam szybkie pytanko ,poniewaz posiadam gen 3 goretex level 6 (ucp) i mam problem ze zbyt duzym kapturem , czy kiedys modyfikowaliscie /zmiejszaliscie kaptur ?
    Jak sie do tego zabrac ? 
    Dzieki 
  • Cześć,
    Nikt się nie wypowiedział - ja nie modyfikowałem kaptura, ale przeczuwam, że kurtki są robione pod chełmy. Tak jak w parkach M65 i M51 - kaptury są ogrmone. Ma to swoje plusy dodatnie i plusy ujemne. Najlepiej po prostu to nosić. Aczkolwiek wiem, że na przykład przy parkach M51, w wersji już NyCo (no  tej samej co w parkach M65) kaptur jest leciutki i jeśli nie ma się wkładki to odlatuje na byle wietrzyku...
    Taki czar wojskowych fatałaszków - robione są pod zadania wojaka, nie pod cywilne urzycie ;) ETP.
  • tak jak rzecze Włóczykij - kaptury są specjalnie większe bo mają pomieścić wojaka w hełmie, co nie przeszkadza w ich modyfikacji celem redukcji objętości - pewnie wystarczy poprosić dobrego krawca...