Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Co ciekawego na Alledrogo i łebaju :D
  • Po 1 - wsze primo - cena z księżyca a po 2 - gie to kamuflaż mi się nie podoba, jednym słowem do bani.
  • Cena z innej planety bo to b. rzadki egzemplarz testowy - takie zawsze ceni się na innym poziomie.
    A kamo faktycznie takie sobie...
    Niemniej ciekawostka jak Amerykanie podchodzili do kwestii rychłej zamiany UCP.
  • Dzień dobry wszystkim,

    Bardzo ciekawy model testowej kamizelki (wg. informacji z MooreMilitaria - odrzucona z powodu masy i nie używana podczas samego konfliktu). Prawdziwy rarytas i to jeszcze w erdlu drukowanym na nylonie https://www.ebay.com/itm/224117979155
    image
    image
    image
    image
    Pozdrawiam.
  • ja kupiłem cywilną kurtkę z primaloftu za ok 240 zł.
  • Ja tez kupiłem sobie kurtke cywilna, ale zastanawiam sie czy wojskowa nie bylaby lepsza.
  • nie wiem bo nie miałem wojskowej
    :D
  • Doktor miałem wojskową kontrakt.Używkę za 220.Nie była perfekt ale wśród ludzi pokazać się można było.Jest na prawdę fajna i bardzo ciepła.Jak w śpiworze komfort cieplny zapewniony.Ja z racji,że bardzo pocę się szybko chodząc.To para wodna jak już jest sprany impregnat powoduje,że jest zawilgocona i widać to na materiale jak by była na lekkiej mżawce.Ale to nie problem.Jeśli chodzi o warunki mocniejszych mrozów nie miałem okazji tego sprawdzić ale wnioskuję,że daje spoko radę .Powyżej zera lekko na plusie jest w niej nawet zbyt ciepło jak dla mnie.Spokojnie można na krótkim rękawku śmigać a na lekkim mrozie zapewne też.Co do cen za nówkę sztukę napiszę jedynie ,że jak bym miał na wydanie lekka ręką 700 to nawet bym sobie sprawił nówerkę.Ale myślę,że można poczekać na jakąś lepszą okazję i wyhaczyć taniej.Chyba,że komuś zależy na czasie.Nówki nie miałem a używkę oddałem koledze.A ten ją dobił rozwalając zamek i zabrudził naprawiając samochód.Trafiła na kibel.Nówkę bym nosił jak garnitur raczej dbałbym o nią jak o parkę m65 czy m51.Cena powoduje,że jednak człowiek musiałby nabrać szacunku do kurtałki.
  • Dzięki :) ja oddałem niedawno dwie N3B do kolegi do warsztatu, ale były ju z prawie skończone. Zimy jeszcze nie ma więc poczekam za zakupami. Jeszcze muszę poszukać spodni do kompletu.
  • Cześć. Obecna sytuacja zmusza mnie do sprzedaży kolekcji którą pieczołowicie tworzylem. Kurtki które mam to same perły wyszukane przez Lukabesta. M65 w rozmiarach ML i LL. same kontrakty. W razie pytań zapraszam na priv
  • Ja jestem zainteresowany LL wysłałem info na poriv
  • Doktor - ta kurtka ECWCS wydaje się nieco za droga, pamiętam, że widziałem tańsze oferty (jakieś 500-600 zł/szt. nówkę).
    Tu masz dla porównania odpowiednik używany przez USMC.


    Jeśli szukasz nowych, wydajnych technologi dot. ocieplin w kurtkach zimowych to mogę tez zasugerować materiał Climashield, który powoli wypiera stare rozwiązania. Primaloft to już dość "wiekowe" rozwiązanie sprzed kilkunastu lat.
    Np. Helikon-Tex (jeśli nie przeszkadza Ci cywilność sortu) ma takie kurtki z Climashield Apex, link poniżej.


    Climashield jest też stosowany w kurtkach systemu PCU / APCU.



  • Miałem tą kurtkę ale poszła dalej w świat.
    Z minusów: kolor szybko się brudzi, lekko krótkie rękawy i minus jak dla mnie największy to mimo zapięcia pod samą szyję dalej wieje w gardło, za niska stójka a raczej jej brak co przy kurtce na zimę ją dyskwalifikuje.
  • Sadząc po asortymencie który sprzedaje szarpnięta ze szmateksu.
    Ew. sam jest właścicielem second hand'u
    Tak czy siak fajna tyle tylko że do szafy.
  • Czy ciekawie obszyta? moim zdaniem nie specjalnie. Te naszywki są do kupienia bez problemu. Dlaczego do szafy? z uwagi na naszywki?. Emka jak emka, żaden unikat co sugeruje sprzedający. Rozmiar raczej niepopularny.
  • właśnie z uwagi na naszywki , w życiu bym w niej nie wyszedł na ulicę , chyba że w grudniu jako choinka
  • kwestia gustu. Naszywki zawsze można odpruć.
  • pewnie że można , obawiam się jednak że pod naszywkami kurtka ma bardziej intensywny kolor i wcale nie musiała być prana
    ale jak napisałeś "kwestia gustu"
    :-)
  • Faktycznie cena b. dobra ( i rzadki, poszukiwany rozmiar), ale za mało zdjęć aby ocenić stan kurtki w relacji do ceny.
  • owszem ale można poprosić o zdjęcia sprzedającego. Pewnie już nieaktualne
  • Zastanawiam się nad oryginalnością i jakością kurtki cwu Isratex:  https://www.olx.pl/oferta/kurtka-cwu-isratex-m-l-xl-2xl-CID767-IDycKqQ.html#6eef74018d...czy jest to ten Isratex czy chińska hybryda.
    Cena za kurtkę super, pytanie czy nie jest to jakość chińskiej alphy? Ktoś z Was widział ten fant?
  • Wg mnie to cywilna wersja, sama metka na to wskazuje swym "komercyjnym" stylem (np. symbol samolotu). Poza tym czemu sprzedawca nie pokazał na zdjęciu wszytej metki?
    A poza tym co ciekawe ten nr kontraktu przynależy do CWU-45/P, nie przypominam sobie aby był też przypisany do CWU-36/P...
    Wersja Large wg specyfikacji wojskowej to rozm. 42-44, a nie 40-42.
    I na koniec - stan kurtki wygląda na fabrycznie nowy, jak za kontrakt to 120 zł jest podejrzanie niską ceną.

    Ktoś po prostu oferuje cywilkę Isratexa.
  • ~panzer73
    Tak nie podlega wątpliwości, że to wersja cywilna współczesna , pytanie czy jakościowo coś warta?.Kusząca jest duża rozmiarówka. Posiadałem kiedyś kontrakt w rozmiarze ML i był śmiesznie mały...przykrótkie rękawy etc., dlatego zwróciłem uwagę na tą ofertę.  
  • Cywilki mogą mieć zupełnie inne rozmiary niż kontrakty, zwłaszcza te szyte w Azji gdzie często  XXL to nasze L.
  • S/R w dobrej cenie
    nie widać jaki kontrakt , szkoda że dziecięca :-(
  • dlatego ta cena ale dla kogoś szczuplutkiego albo dla kobiety to fajna okazja
  • Po metce widać że to.kontrakt Cherokee ...
  • Cywilka, do tego Goldena, zatem cena nie może być wyższa. 
  • @Pablik
    Kobiety to chyba średnio się prezentują w męskich kurtkach.
    :-)
  • panzer73
    To że Golden to znaczy gorsza?, wygląda ok, niema zaokrąglonych patek. Wytłumacz mi proszę co miałeś na myśli.
  • Goldeny po prostu po tyle chodzą na rynku, a szczególnie nie wersje kontraktowe a ich komercyjne odpowiedniki. Zresztą kontrakty też nie są wyceniane wysoko.
    Na aukcjach internetowych są dostępne całe tuziny emek Goldena, zarówno tych dla wojska jak i cywilek, starszych i nowszych.

    Kup emkę Goldena i innego kontraktora - jak myślisz, która będzie droższa? 
    Nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć, po prostu tak od dawna kształtuje się rynkowy cennik. 

    Dlatego jeśli piszesz, że cywilka Goldena za 250 zł to dobra cena to ja  odpowiadam, że siłą rzeczy nie może być wyższa.
    Nie sprzedaje się takich cywilek Goldena za przeciętnie 350-400 zł więc 250 zł to zupełnie "normalna" cena, żadna atrakcja.

    Ja sam posiadam kontrakt Goldena (emka UCP z 2008r.) więc nie uważam, że to jakiś gorszy sort, ale cen z rynku nie zaczaruję, są jakie są.
  • Dobry wieczór,

    Jeżeli można się dołączyć do tematu odnośnie do kontraktowych m65 od Golden MFG? W dobrym lub bardzo dobrym stanie kurtki od tego kontraktora mogą być tylko trochę tańsze w porównaniu do starszych kontraktów, choć większość kupujących nie zwraca uwagi na to, kto wyprodukował m65 - taka jest prawda. Kontraktowe Golden MFG to bardzo dobre m65. Egzemplarze nawet z zamkami plastikowymi są obecnie w wysokiej cenie (zależy od rozmiaru), choć właśnie to głównie stan dyktuję cenę. Cena 250 PLN za kurtkę w bardzo dobrym stanie to jest okazja (ale ta ze zdjęcia z OLX-a, nie jest w takim stanie i cena jest adekwatna do towaru). Co do kurtek z lat 80tych w OG107 to nie ma dużych różnic w cenach-moim zdaniem.

    Pozdrawiam.
  •      No cóż. Moja opinia w tej kwestii jest następująca ( z całym szacunkiem dla kolegów reprezentujących odmienny punkt widzenia ).  Zasadniczo zgadzam się z tym co napisał kolega DubPablo ale nie do końca. Konkretna oferta cywilnej mki Goldena którą załączyłem jest atrakcyjna z dwóch powodów. Po pierwsze niska cena. Kolego DubPablo, zdjęcia są po prostu niskiej jakości i tyle. Oczywiście kurtka nie jest nowa ale widać, że stan jest dobry. Po drugie i co najważniejsze a na co koledzy chcący lub nie chcący nie zwrócili uwagi to rozmiar czyli XL. Ja od paru lat na ebay, allegro i olx śledzę oferty emek i rozmiar XL zdarza się niezwykle rzadko, dużo rzadziej niż poszukiwany L. 250 zł za mkę nawet cywilną w niezłym stanie ale firmy która szyła kontrakty w rozmiarze XL i co istotne w kolorze OG-107 to jest dobra okazja i nikt mnie przekona, że jest inaczej. Opowieści o normalnych cenach proszę popierać przykładami konkretnych ofert emek w rozmiarze XL i w kolorze og-107. Zdobycie mki w stanie mint najlepiej Alphy albo So-Sew czy John Owbney kontrakt np z lat 70 tych w rozmiarze XL to dla zwykłego zjadacza chleba niemalże marzenie ściętej głowy a jeśli już się trafi to zapewniam że cena będzie powyżej 1000 zł. Poproszę o te tuziny emek Goldena w rozmiarze XL i kolorze OG-107 kolego Panzer73.
  • A oto przykład rzekomej taniości emek Goldena. Zdaje się, że oferujący tę kurtkę cieszy się na tym forum dużą estymą.
  • Pablik - prosiłbym o precyzyjne uwagi. Nie napisałem o tuzinach emek w rozm. XL i kamo OG-107 - napisałem ogólnie o tym, że na sieci jest dużo ofert dot. emek tej firmy. Na pewno więcej niż innych producentów.
    Aha - nie porównujmy cen kontraktów do cywilek - to nadużycie.
    Zgadzam się natomiast, że emki w dużych rozmiarach (Large, a szczególnie XL) mają ogólnie biorąc dużo wyższe ceny od swych "mniejszych" koleżanek - zwykłe prawa statystyki, niezależnie od producenta.

    Śmiem przypuszczać, że znawcy/zbieracze emek mając do wyboru różnych kontraktorów nie wybiorą w pierwszym szeregu kurtki Goldena. Jak to zwykle bywa, niezależnie od wyrobu, tworzy się coś w rodzaju rankingu, nie sądzę aby emki miały podlegać innym prawidłom.
    Natomiast zwykły nabywca pewnie weźmie Goldena bez zastanowienia, bo chce mieć po prostu kurtkę, nie zwraca uwagi na wytwórcę.

    Ja kupiłem emkę kontraktową UCP Goldena dlatego, ze jedynie ta firma takowe szyła. Ale jestem z kurtki zadowolony.
  • Nie chcąc wchodzić w niekończące się polemiki na temat który nie jest tego wart odniosę się do Twojego ostatniego wpisu i na tym poprzestanę. Przypominam dla porządku, że nasza dyskusja zaczęła się od załączenia przeze mnie linka do oferty konkretnej emki firmy Golden, używanej, cywilnej, w kolorze OG-107 w rozmiarze XL z krótką uwagą iż jest to rozmiar poszukiwany i cena jest dobra. Ty zacząłeś ogólne dywagacje na temat emek tego producenta. To ty napisałeś o tuzinach ofert emek Goldena tylko zapomniałeś dodać że są to emki Woodland. Prosisz o precyzyjne uwagi a sam snujesz dywagacje, wyrażasz opinie nie pokrywające się z rzeczywistością co udowodniłem Ci załączając linka do oferty emki Goldena Pana Marka z Krakowa. Ja wiem, to jest jeden przykład ale absolutnie wystarczający.  Ja żadnych cen nie porównuje stwierdzam tylko że 250 zł za emkę cywilną Golden w kolorze OG-107 w rozmiarze XL to jest dobra oferta dodam dla kogoś kto potrzebuje ten rozmiar i ma ograniczone możliwości finansowe. Oczywiście nie twierdzę że to jest złoty strzał i okazja życia. Co zrobią znawcy ( to raczej za mocne określenie gdyż cała wiedza o emkach to co najwyżej dwie strony papieru podaniowego ) i tym bardziej zbieracze zapewne ktoś może uznać za ważne i ciekawe zarazem ale nijak się to ma do tematu naszej rozmowy. Cała ta dyskusja w zasadzie sprowadza się do tego że ja uważam tę ofertę za atrakcyjną a podstawą takiej opinii jest wieloletnia obserwacja ofert a Ty uważasz ją za taką sobie i usiłujesz to uzasadnić używając chybionych argumentów ( przypominam że ja nie napisałem iż jest to jakisz wart szczególnej uwagi egzemplarz kolekcjonerski itp itd. ) W jednym masz rację - cytuję " Natomiast zwykły nabywca pewnie weźmie Goldena bez zastanowienia, bo chce mieć po prostu kurtkę, nie zwraca uwagi na wytwórcę."  I tak na koniec, emki w rozmiarach L i XL mają wyzsze ceny bo jest ich po prostu na rynku dużo mniej, dlaczego? to oczywiste. Zapewne w Wietnamie, Kambodży czy Tajlandii największym wzięciem cieszą się S i XS i wszelkie pochodne.


  • XL w całkiem przystępnej cenie https://www.ebay.com/itm/174470181775?&shqty=1&isGTR=1#shId może nie jest to jakaś niesamowita okazja ale jednak jak za dosyć wczesny kontrakt w bardzo dobrym stanie to jest to ciekawa propozycja.
    image
    image


  • Od dłuższego czasu z czystej ciekawości systematycznie przeglądam oferty emek min. na ebay i jeśli zdarzy mi się trafić na kurtkę w niezłym stanie i sensownym rozmiarze to kosztuje zaraz majątek a tu proszę kolega od ręki znalazł piękną kurtkę za bardzo dobrą cenę. Gdyby to był mój rozmiar czyli L short pewnie już by była moja. Gratuluję dobrego oka. Załączaj linki do takich znalezisk to na pewno któryś z kolegów skorzysta.