Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Naszywka / patch
  • Chyba że masz kurtkę M51, to wtedy krawcowa ma rację.
  • Mam M65 DLA100-79-C-2905. Wiec mozna przeszyc podszewke z tego co rozumie? Falkland pocieszyles mnie browar dla ciebie;-)
  • Balito dzieki za podpowiedz.Odrazu radosniej sie zrobilo stawiam browca :-)
  • Jeszcze raz mi przekręcisz nicka, a dostaniesz banana... :D


  • Mistrzu wybacz gdyz nie wiedzialem co czynie ;)
  • ~Falkland
    Kurtki M51 też można obszyć,nie wszystkie są "zamknięte" w dolnej części...
  • Dzieki wam Żonka juz mi obszyla kurteczke,dziekuje za udzielona pomoc.
  • Panowie, nie bardzo rozumiem...
    Mam 3 oryginalnie obszyte emki i szwy taśm idą przez podszewkę. I nic się nie marszczy.
    image
    image
    image
  • No widać że trochę sie marszczy. Wiesz dla krawcowej to może być problem (nie obrażając krawcowych i mojej zony, która tak samo by powiedziała)
  • Chodzi o te małe fałdki? A jakie to ma znaczenie?
  • Dla nas pewnie żadna, ale dla krawcowej może to być wielka różnica.
  • Żonka podwineła podszewkę,troche nameczyła się,i udało jej się obszyc nawet rekawy. . Pozdrawiam
  • Taka żonka to skarb :)
  • ~Cantrell

    Pierwszy raz widzę tak obszyte emki. Co za inteligent to poczynił?
    To jest wbrew sztuce krawieckiej, tym bardziej że jest swobodny dostęp do tkaniny wierzchniej.
  • A czy widziałeś obszyte inaczej? Bo ja nie. Co więcej, na innych moich kurtkach, pozbawionych taśm, są też ślady po przeszyciach na podszewce.
    Inteligenta w armii też nie widziałem ;)
  • Koledzy czy wie ktoś co to za naszywka? szukałem już na tej stronie http://www.usarmypatches.com/

    P1060635 (Copy)
  • Wygląda jak emblemat CIA. Ale z drugiej strony, jeżeli kurtka jest obszyta oryginalnie to nie pasuje tam jedna z naszywek.
  • Kurtka jest oryginalnie obszyta, nad kieszeniami jest nazwisko i U.S.ARMY. Znalazłem takiego samego orła tylko w pentagramie co oznacza Headquarter USArmy. 
  • Kojarzy może ktoś z kolegów w jakiej odległości (regulaminowej) od pagonu np. w kurtce M65, przyszywa się naszywki? 1/2 cala czy 1 cal?
  • Piotrek ; 1/2 cala
  • Mam pytanko. Otóż mam taką starą oryginalną taśmę u.s. army identyczną jak na załączonym zdjęciu czyli czarna taśma z żółtym napisem. Korci mnie żeby przyszyć ją do swojej kontraktowej mki OG-107 ale mam wątpliwości bo to pierwsze zdjęcie mki z taką taśmą jakie znalazłem. Proszę o rady, sugestie. image.
  • Ta naszywka najbardziej pasuje do kurtek M51 i srebrnych M65, bo potem zaczęli już od nich odchodzić.
  • Kurteczka, moja mka jest z 79 roku. Czyli ta taśma nie pasuje ale fajnie to wygląda. Jak jednak przyszyje to wielkie będzie świętokradztwo ?
    >:)
  • Nie przyszywaj , jak pisze Falkland to pasuje tylko do 51...Pierwszy raz widzę taki patch na "bezimiennej".To prawdopodobnie zdjęcie z Vintage coś tam...Ten gość ma różne dziwne pomysły na sprzedaż
  • Czyli albo taśma na zbyciu,albo szukaj pasującej
    :D
     A na poważnie,szkoda psuć kontrakt.Może ktoś inny lepiej spożytkuje taka taśmę?
  • Dobre. Ciekawa alternatywa - albo na zbyciu albo szukaj pasującej, chyba raczej taśma na zbyciu i uwentualnie szukaj pasującej. A na poważnie dziękuję za rady, ustrzegłem się obciachu. Kupię zieloną oryginalną i będzie o.k.
    ^:)^
  • Do tego rocznika może też być przyszyta naszywka w kolorze starego złota z czarnym nadrukiem
  • Nie rozumiem? Wkęcasz mnie czy to na poważkę? Zaczynam się niepokoić, czyżby to był jakiś trefny rocznik? a tak się cieszyłem, miej litość dla ignoranta daj parę słów prawdy
  • Jest jeszcze jeden typ naszywek  który pasuje do Twojej kurtki .To nylonowa naszywka w kolorze starego złota a US ARMY jest czarnym nadrukiem.Takie same funkcjonują też jako patchname,więc przyszyć możesz tą którą uda Ci się kupić.Jeżeli nie będziesz przekonany to mogę jutro zrobić zdjęcie takiej używanej  naszywki tylko musze ją znaleść...żeby nie było że Cie wkręcam..
  • Też o takiej nie słyszałem.
  • Dziękuję jeszcze raz za informacje. Myślę że po prostu kupię zieloną taśmę z czarnym albo granatowym napisem u.s. army. Nylonowa jakoś mnie nie przekonuje - nie przepadam za tkaninami z tworzyw sztucznych. Hej!
  • Z granatowym napisem są patche USAF a nie Us Army.
  • święta racja
  • ~Falkland
    Nie słyszałeś to zobacz
    :)>-
    image
  • Moim zdaniem kurtki z oryginalnymi obszyciami zyskują na wartości chociażby ze względów historycznych. Ja dziś spędziłem dobrą godzinę śledząc i wyszukując info o naszywkach kurtki którą chcę kupić i mogę powiedzieć jedno. Koleś był kozak i stwierdzam to na podstawie naszywek.
  • Tak ta kurtka woodland jest ładnie obszyta 
    także mi się podoba
    :)>-
  • Odkurzę temat, bo kupiłem M65 i troszkę kuje mnie w oczy widok bo śladach naszywek. Kurtka miała dwie naszywki nad kieszeniami i jedną małą, okrągłą na lewym ramieniu. Naszywaliście coś na swoje kurtki? Są obecnie do kupienia jakieś oryginalne naszywki lub chociaż coś w stylu? Jeśli można to proszę o namiary. 
  • Allegro.
  • Tak - na Allegro znajdziesz dużo oryginalnych naszywek z epoki. Za 20-30 zł, czasem mniej lub więcej - zależy od stanu i z jakiego okresu.