Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Kurtki lotnicze
  • takie kurtki są dość popularne, ta plama na rękawie po symbolu USAF znacznie obniża jej wartość - dużo za nią nie dostaniesz. Kontraktorem jest agencja rządowa DPSC (Defense Personnel Support Center).
    Plamy raczej nie usuniesz, ale próbować warto.
  • A nie lepiej byłoby naleźć odpowiednią naszywkę i przykryć nią plamę?
  • dobry pomysł z tą naszywką...
  • Dzięki za odpowiedź, przemyślę sprawę z naszywką ale raczej taką ingerencję zostawię dla przyszłego nabywcy, jeśli oczywiście się znajdzie:)
  • Pytanie , czy GREENBRIER IND. szył kontraktowe kurtki MA1 ? Po czym rozpoznac kontrakt od cywila ?
  • Szył, ja znam co najmniej jeden ich kontrakt na MA-1 (DSA100-76-C-1712). 
    Odróżnienie cywila od kontraktu to jak zawsze kwestia wyłapania kilku istotnych różnic, choćby patrząc na metkę:
    -żadnych potrójnych kresek
    -żadnych napisów "Made in USA"
    -żadnych dziwnych nr kontraktów (powinny mieć prefiksy QM (CTM)...., AF-33..., DA-36..., DSA..., DLA...)

    A najlepiej podeślij zdjęcie podejrzanej kurtki - to powinno pomóc.
    Greenbrier faktycznie szył dużo wersji komercyjnych, pamiętam ich kurtki z taką żółto-zieloną metką.

  • Tu masz właśnie przykład cywilnej wersji:


    Układ graficzny metki i zawarte informacje są niezgodne z przyjętym standardem wojskowym (wydumany nr kontaktu, napis "Made in USA"), poza tym jest dodatkowa wszywka po prawej zielono-żółta. Ale kurtka zapewne całkiem zacna, uszyta w Stanach.
  • dzieki, wątpliwości rozwiane . Chodzilo mi o tą pierwszą wersję z metką

  • Dziś w TV  był emitowany Alien 3 - ten z więźniami recydywistami pracującymi w zapomnianej kopalni. Patrząc na ich ubrania robocze nieodparcie przychodzi mi na myśl parka N2-B. Albo to było coś niemal identycznego...
  • Witam,

    Jeżeli można dorzucić coś to tego wątku, to raczej faktycznie były to N2-B. Co to Kurtki Ropley to był to raczej produkt przygotowany i "insporowany" N2-B - materiał wygląda na bardziej matowy (choć mogę się mylić). Dla zainteresowanych link to rekwizytu filmowego: https://propstoreauction.com/view-auctions/catalog/id/138/lot/28200/

    Pozdrawiam
  • Witam ponownie,

    Jeżeli można zwrócić się z zapytaniem o pomoc w identyfikacji producenta kurtki G1, to to będę bardzo wdzięczny. Pozdejrzewam, iż posiadana kurtka typu G1 była wyprodukowana przez firmę Schott. Użyty zamek Talon i jaśniejsza niż zazwyczaj podszewka jest charaktyerystyczna dla tejże firmy (podejrzenie podparte informacjami z małej metki dotyczącej czyszczenia, główna metka niestety została odpruta). Z tego co wiem, to faktycznie Schott był producentem kontraktowych G1 dla US Navy. Nie ukrywam, że będę wdzięczny za pomoc w identyfikacji czy jest to kontraktowy model czy cywilny (oprócz jaśniejszej podszewki ma wszystkie cechy jak kontraktowy model z końca lat 60-tych lub wczesnych 70-tych jak: jakość wykonania, skóra, wewnętrzna biała podszewka w kieszeni czy guziki).

    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    W porównaniu z kontraktową G1 wygląda to tak (choć taki właśnie kolor skóry był spotykany też na kontraktowych wersjach G1):
    image
    Porównawcze zdjęcie z sieci kurtki G1, wyprodukowanej przez firmę Schott:
    image
    Zdjecie podobnego zamka użytego w G1 od producenta Star Sportswear:
    image

    Tak jak zaznaczyłem, podejrzewam, iż jest to kurtka wyprodukowana przez firmę Schott - lecz nie jestem pewien na sto procent (zaznaczone fakty są za tym, iż jest to model wyprodukowany przez Schott NY ale na 100% nie jestem pewien). Będę wdzięczny za pomoc w potwierdzrniu przypuszczenia, iż producent to Schott i czy jest to kontraktowy model, czy też cywilny?

    Pozdrawiam

  • Nie jestem znawcą G1, ale wiem tylko o 1 kontrakcie Schotta: SPO100-98-C-5015. Schott to świetna firma, wykonała wiele kontraktów dla US Army (N-3B, kurtki dla załóg bombowców, kurtki dla marynarzy). Produkują też dużo na rynek cywilny. Moim zdaniem to wersja cywilna - można to poznać po ostatnim zdjęciu z metką, która w żaden sposób nie spełnia standardów dla sortów wojskowych.
  • Witam,

    Dziękuję za odpowiedź, faktycznie ta metka nie ma nic wspólnego z wojskowym charakterem. Przeoczyłem ten fakt - choć grzebiąc w sieci natknąłem sie na oficjalnym forum Schott'a, że podobne informacje(jak traktować skórę) były też na ich innych produktach jak np. legendarne - choć lepiej użyć świetnie sprzedane "Perfecto" (to był główny czynnik, że brałem pod uwagę, iż to produkcja wspomnianej firmy). Wygląda na to, iż kontraktowa specyfikacja z ciemną podszewką do G1 to wymaganie kontraktowe i przy ewaluacji kurtek G1 to powinno być brane pod uwagę (ale często spotyka się kurtki z zupełnie innymi odcieniami podszewek na aukcjach czy sklepach dla kolekcjonerów). Przykład kontraktowej G1 od tego producenta (z typową ciemną podszewką - zdjęcie z sieci):

    image

    Pozdrawiam
  • Hej. Moim zdaniem to kurtka cywilna. Tak jak pisał panzer73. Zamek talon to model z lat 70tych lub koniec 60tych.
    Ps. Mam podobną kurtkę schott jutro będę w domu to zrobię zdjęcie
    Pozdrawiam
  • WItam,

    Dziękuję za opinie i z chęcią zobacze zdjęcia wspomnianej G1 od Schott'a (również inni użytkownicy forum). Faktycznie metka może czasem więcej powiedzieć niż inny element, który producent mógł użyć podczas produkcji (szczególnie taka z informacją aby odwiedzić sklep czy manufakturę w NY). To foum jest naprawdę swietnym miejscem aby porozmawiać o ciekawych tematach dotyczących hobby.

    Pozdrawiam


  • Hej,
    Co do kurtki G1 DubPablo to może to być (moim zdaniem) produkcja firmy Cooper Sportswear produkcja koniec lat 60/70te
    ? w mojej jest taki sam materiał w kieszeniach  
    :-? w kurtkach cywilnych były metki wewnątrz kieszeni tych zewnętrznych lub wewnętrznej - może ta tez taką ma? 
    tu metka z mojej kurtki cooper 
    image



    Więcej info może uzyskasz na tym forum



    :-?
  • Witam,

    Dziękuję za informacje, ciekawa strona, ale potrzebny wolny czas aby dokładnie zacząć przeglądać to forum o kurtkach lotniczych. W mojej kurtce nie ma tych pionowych kieszeni (brak również metek w kieszeniach i niestety głównej, plus brak małej kieszeni na długopis) ale faktycznie użyty materiał we wnętrzu kieszeni Twojej kurtki wygląda wręcz identycznie. Teraz na sto procent jestem przekonany, iż jest to niekontraktowa wersja. Dzięki za pomoc w identyfikacji.

    Pozdrawiam
  • Koledzy, czy ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z kurtkami lotniczymi firmy Delta? Wczoraj wypatrzyłem w ciucholandzie dokładnie taki egzemplarz.
    Jest to właściwie hybryda - zgodnie z metką jest to model CWU-36/P, podczas gdy w środku ma ocieplenie w stylu CWU-45/P. Ale za 12 zł nie mogłem wybrzydzać, a wykonanie wydaje się całkiem solidne.
  • Witam,

    Wracam do wątku G1, kolejna kurtka bez metki, ładna patyna na zamku, wygląda na kontraktową sztukę (wszystkie szczegóły wskazują na to porównując ze zdjęciami z "sieci", w środku ma charakterystyczne elastyczne taśmy pod podszewką, guziki, etc). Syntetyczne obszycie kołnierza wygląda jak stosowane w latach 60-tych lub wczesnych 70-tych. To może być G1 od  Brill Bros.INC. Co o tym sądzicie?
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image

    Pozdrawiam




  • Od dziś jestem posiadaczem wspaniałej kurtki G-1 Ralph Edwards Sportswear INC. kontrakt DSA100-77-C-1518, wykonana według specyfikacji J-7823E (AS)
    Zamek złoty Scovill.
  • #Gratuluje!
    A możesz wrzucic tutaj metke?
    Bo Ralph Edwards Sportswear miał kontrakt w latach 1961-1964 i nie ta specyfikacja.. a tutaj jest 1977 a zamek srebrny...
  • #DubPablo
    Kurtka wyglada na kontrakt.Ladny, uzywany ale zadbany egzemplarz, troche rozciagniety i zmechacony dolny sciagacz...To rownie dobrze moze być kontrakt Imperial Leather&Sportswear lub Imperial Fashions..lata 74-76..Zblizony odcieeń futra do Brill Brosa z lat 70 tych...
  • Fajna Kurtka
    :-bd
  • No żebyś wiedział :)
  • Mam taką rozmiar 46
  • Wrzuć fotki.
  • Takie ciekawe zdjęcia ewolucji kurtek lotniczych
    image

    image
  • @ziomek_z_lasu - z jakiej japońskiej książki są te zdjęcia? Świetny dodatek do wątku!
  • Nie wiem dokładnie, tylko zdjęcia mam od saunders militaria
  • Hej, jak tu się wrzuca foty? Da w ogóle radę z telefonu?
  • Na głównej stronie wątków jest instrukcja
  • Panowie, może.a prosić o jak najwięcej info odnośnie tej kurtki Coopera? I ewentualną cenę jaką mogę za nią uzyskać? (Stan idealny)
    Jeżeli moje pytanie się powtarza to proszę admina o usunięcie ;)

    Screenshot_20210216-141558~2.png

    Screenshot_20210216-141607~2.png
  • Kurtka cywilna ale bardzo fajna i wygodna (mam identyczną) wykonana jeszcze w USA lata 80-90
    realna cena takiej w tym stanie ok 400-450 zł
    pozdrawiam

  • Dzięki za odpowiedź :)
    A jeszcze dopytam; firma już nie istnieje?
  • Chyba jeszcze istnieje :)

    znalazłem takie info:

    Cooper Sportswear Manufacturing Co

    Cooper
    Sportswear Manufacturing Company was founded in 1922. The Company's
    line of business includes the wholesale distribution of men's and boys'
    apparel and furnishings.

    SECTOR

    Consumer Discretionary

    INDUSTRY

    Retail & Whsle - Discretionary

    SUB-INDUSTRY

    Wholesale - Discretionary

    FOUNDED

    --

    ADDRESS

    720 Frelinghuysen Avenue
    Newark, NJ 07114
    United States
  • Szybkie pytanie odnośnie G1, czy oprócz MASH [i kilku sprzedawców z US, którzy sprzedają ich produkty] można gdzieś bliżej i taniej dostać zestaw ściągaczy wełnianych do G1 [podwójnie tkany w tzw."rib-rack"]? 


  • Dodatkowe pytanie odnośnie G1 [Irvin b.Foster Sportswear Co. MIL-J-78238 (WEB) DSA-1-2071-63-C] - czy zamki Talon występowały w tych kontraktach obok Conmarów? 
  • Zdjęciowe porównanie kurtek lotniczych USN, od  M-422A po późne G1. Zdjęcia z sieci [Magnets/JP].
    image

     M-422A
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    [charakterystyczna większa kieszeń z jeszcze bardziej charakterystycznym petentem na pióro] 
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image

    AN-J-3

    imageimage
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image

    55-J-14

    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image

    Mil-J-7823

    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image

    CDN...
  • niezła galeria - na jednym ze zdjęć zaintrygował mnie zamek - nie znam tego dostawcy...
  • Dzień dobry, 

    @panzer73 - czy chodzi o ten zamek w AN-J3? To jest  zamek firmy Coats and Clark [powstałej w 1896 i przekształconej w 1953 w Coats and Clark, Inc. - producenta zamków Crown dla min. US Army. Faktycznie ciekawy okaz w tej kurtce - jeżeli o tym wspomniałeś? 
  • Kontynuacja kurtek lotniczych  G1:

    Mil-J-7823D

    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image

    Mil-J-7823E

    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    Pozdrawiam

  • Zdecydowanie nie sezon na G1, choć faktycznie yskakują ciekawe sztuki od czasu do czasu na różnych portalach. Moim zdaniem najciekawsze są te z lat 50-tych, jakość skóry jedyna w swoim rodzaju. Tylko te z WW2 są ciekawsze i co ciekawe, skóra jest stosunkowo delikatna w porównaniu z kurtkami z lat 60 i 70. Choć każda G1 jest na swój sposób interesująca. Ostatnie trafienie to Monarch z bodajże 1952 roku.
    image
    Pozdrawiam

    PS. Szukam jeszcze tylko dwóch specyficznych kontraktów i daje sobie spokój jak z emkami ;) może tylko kurtka pilota RAF z wojny, ale na takie cudo to trzeba poczekać.
  • piękna galeria
  • Piękne kurtki!!!
  • Faktycznie te G jeden są ciekawe i wygodne w użytkowaniu - tylko czekać na chłodniejsze dni!
    Spotkałem się z bardzo ciekawym komentarzem od jednego z konkretnych kolekcjonerów, który też replikuje kurtki lotnicze w USA - odnośnie środków używanych do pielęgnacji znoszonej skory. Tylko wazelina kosmetyczna - zrobiłem testy i powiem tak, rewelacja, nawet głośno zgrzytające skóry są prawie bezgłośne …..
    Wkleję jakieś zdjęcia później odnośnie tego środka i jak to pomaga znoszonej skórze.

    Z chęcią bym kupił kontrakt Cagleco choć zacząłem się zastanawiać czy to ma sens ;)

    Pozdrawiam!