Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Off-top
  • Obcięte nogawki z Long na Regular. Ale sprawa już przedyskutowana z @matysmc na privie, sprawa się rypła z winy sprzedawcy ;)
  • @Blatio dzięki za rozmowe ;)
  • w sumie nie wiadomo gdzie takie coś umieścić więc wrzucam link tutaj - instrukcja US ARMy nt. standardwó dot. umundurowania, ogólnego wyglądu żołnierza i noszonych przez niego naszywek, odznaczeń, itp. - uzupełnienie do regulacji woskowej AR 670-1.
    Dużo lektury - 300 stron do przejrzenia, ale warto jak ktoś się interesuje jak to ma formalnie wyglądać.

  • Widziałem to - robi wrażenie. tam nawet babki z bronią w ręku walczą o swoją ojczyznę.
  • ...a zdrowe i silne młode byki uciekają do Europy zamiast walczyć tak jak inni.
  • no właśnie,a biali mężczyźni w krajach zach, Europy malują sobie paznokcie, wygładzają zmarszczki i golą nogi - fantastyczny prospekt na przyszłość naszej rasy...
  • Co myślicie o oryginalności-prawdziwości tego filmiku 
    ?  Wygląda bardzo realistycznie, ale... jak gościu z kamerką na głowie strzela to nie porusza się kurek od zamka. To budzi moje wątpliwości. Całość wygląd na zwiad i napotkanie wroga. 
    Pierwszy raz oglądałem ten filmik w stanie wskazującym i mało co w gacie nie narobiłem:-D Kule świszczą tuż, tuż i łatwo o postrzał.
  • Tutaj drugi filmik:
  • A gdzie łuski? Dużo strzelania i zero łusek? :-)
    A tak w ogóle to jest to jakiś niby oddział specjalny? Bo jak tak, to bardzo słabo to wygląda.
  • >> " jak gościu z kamerką na głowie strzela to nie porusza się kurek od zamka"

    Kurek to jest pod pokrywą komory zamkowej, uderza w iglicę. To na zewnątrz, co się może poruszać, to rączka do odciągania zamka ;)
    Filmik to ewidentny fejk. Facet biega z ASG po lesie, dźwięki są podłożone w montażu. Dodatkowo dźwięk przeładowania jest syntetyczny, pochodzi z gry.
  • Pierwszy filmik ma tytuł "DRG niespodziewanie spotkali (napotkali)". DRG to dywersyjno-rozpoznawcza grupa. Tak się nazywa oddziały, które operują na terenach przygranicznych "republik" Noworosji czyli Ługańskiej i Donieckiej. Drugi ma tytuł " Na tyłach przeciwnika". Cholera wie o co chodzi. Zaintrygowały mnie te filmiki. Poszukam coś na temat ich pochodzenia w rosyjskojęzycznym internecie i dam znać.
  • Nie ma też dymu z lufy. A na drugim filmiku koleś zmienia magazynek i nawet nie przeładowuje broni tylko od razu strzela :))
    To jest bardzo słaby fejk. Nie wiem z skąd to wziąłeś, ale w necie jest od groma innych prawdziwych filmów łącznie z ofiarami śmiertelnymi, egzekucjami itd. Więc nie wiem czym Ty się tutaj podniecasz.
  • Wiem, że są filmiki z ofiarami śmiertelnymi, nawet z konfliktu ukraińsko-rosyjskiego. Niczym się nie podniecam tylko dziwne są te filmiki. Wydają się prawdziwe a jednak coś w nich jest dziwnego. Magazynki np. są plastikowe a cała broń metalowa. Ponadto w ASG nie strzela się do przeciwnika, którego nie widać a tak gościu robi na pierwszym filmiku.
  • Gdyby to była prawdziwa broń to wióry by leciały z tych krzaczków przez które strzelają.
  • Magazynki do AK i innych rodzajów broni mogą być z tworzywa, więc to jest słaby trop.

    https://militarialodz.pl/pl/p/Magazynek-AK47-Polimer-7,62x39-30szt.-BLK-TAPCO/4175#
  • Plastikowe magazynki to trend w broni palnej już od lat 70-tych, obecnie coraz popularniejszy (vide kariera Magpulla chociażby), więc akurat to żaden wyznacznik, przynajmniej dla kogoś, kto ma choć blade pojęcie o broni :)
  • Widzieli takie coś?


  • Widzieli już nie takie rzeczy :D
    Widziałem nawet jak można w Glocku nadtopić szkielet po wywaleniu seriami kilkunastu magazynków pod rząd bez przerw na chłodzenie mechanizmów :D
  • Bo to plasticzak jest. Zdarza się że rani ręce lub twarz strzelającego w momencie kiedy się rozlatuje :-)

    image
  • Gdzieś tam wyczytałem, że kiedy w TT-ce coś się w środku popsuło to też strzelała wtedy maszynowo. Kiedyś było to bardzo niebezpieczne kiedy ruski żołnierz strzelając o tym nie wiedział. A dzisiaj ludzie robią sobie eksperymenty, dłubią w środku i dobrze się przy tym bawią ;-)




  • Taka dygresja - właśnie odebrałem tablice rejestracyjne, zupełnie losowo i dostałem takie cyfry:  XX965XX (X- to litery) :D
  • Z tą TT-ką, to zapewne chodziło o dysfunkcyjny przerywacz w mechanizmie spustowym :)
  • Pewnie jest tak jak piszesz. Każdy pistolet po modyfikacji lub uszkodzeniu może tak strzelać? Czy tylko niektóre mają taką możliwość?
  • Wedle mojej najlepszej wiedzy, jeśli uda się usunąć przerywacz w taki sposób, żeby mechanizm spustowy w ogóle dalej działał, to teoretycznie tak. Ale podejrzewam, że producenci dziś ze względów bezpieczeństwa (zwłaszcza własnego, pod względem odpowiedzialności prawnej i finansowej) tak konstruują broń, aby nie dało tak się zrobić bez konsekwencji dla możliwości używania broni w ogóle.
    Aaaaale... Istnieją na przykład zestawy konwersyjne do seryjnego, samopowtarzalnego (dla niekumatych - takiego, który za jednym pociągnięciem spustu oddaje tylko jeden strzał) Glocka, które pozwalają przerobić go na broń maszynową, czyli strzelającą seriami. Wymaga to podłubania w pistolecie, ale da się zrobić. Nie wiem, czy da się z innymi, zwłaszcza z tymi, które mają kurkowy, a nie bijnikowy (jak w Glocku) mechanizm uderzeniowy.
  • chyba General
  • Ale chyba General powinien mieć na zamku symdol "G". A może jest to zamek Rapid?
  • hej, To taki sam zamek jak w kurtce M-65 Ownbeya z kontraktu DSA100-72-C-1733:


    Wg danych z książki McMurphy'ego (baza emek z opisami poszczególnych kontraktów) wychodzi mi na to, że to General. No chyba, że coś źle odczytałem...
  • To na pewno General. Mam ten zamek w John Ownbey DSA100-73-C-1022 i nie jest on sygnowany.
  • Właśnie jestem na Narodowym. Piękny mecz. 57.000 osób skanduje :-)
  • Fajnie ci  =D>
  • Wiem :-)
  • Warto kupic dosc mocno sprana kurtke m65 brak metek wyglada na to ze kurtka z lat 67/68/69 srebro brak rozdarc czy plam?:)
  • zależy do jakich celów ma służyć - jak do prac wokół domu, w garażu, wypraw do lasu na grzyby to spoko, jak na wypady na miasto - nie za bardzo
  • Zamierzam śmigać w niej po mieście.
  • Widziałem taki zamek jak Emar. Stosowany był w sortach kontraktowych Us Army?
  • Zatrzymano dwóch mężczyzn w sprawie brutalnego pobicia amerykańskiego żołnierza.
  • @Falkland Słyszałem wczoraj o tym właśnie chamstwo w tym kraju panuje.Brak słów.
  • Nie w tym kraju ale w Polsce a poza tym należy poczekać do zakończenia wyjaśnienia tej sprawy a nie już wydawać wyroki.
  • Powinien ich odstrzelić. Ale może nie miał giwery.
  • Ale jaka mowa o wydawaniu jakiegokolwiek wyroku o czym Ty mowisz.Nikt nie wydaje żadnego wyroku.
  • Jaki wyrok? To jest zachowanie które potępiamy.
  • Falkland @Fox mówi zeby nie wydawać wyroku ale przecież nikt tego nie powiedział nie wydaje żadnych wyroków. @Falkland Otóż to mnie to się również nie podoba trzeba takie coś tępić.
  • Właśnie zdziwił mnie jego wpis. No i właśnie te "wydawanie wyroku" którego nikt przecież nie wydał.
  • Mnie również @Falkland. Właśnie przecież nikt czegoś takiego nie napisał.
  • Mam zapytanie choć nie spodziewam się lawiny odpowiedzi. Otóż zamierzam przyozdobić moją holenderkę haftem maszynowym na plecach. Chodzą mi po głowie różne pomysły i koncepcje ale może ktoś z forumowiczów ma jakiś interesujący wzór który by się do tego nadawał albo chociaż był inspiracją? Pomyślałem że zapytam bo co by nie mówić, w pewien  sposób ludzie tutaj mają podobne gusta.
  • Czaszka i wychodząca z jej oczodołu żmija. A nad nią napis "Mike Force". Można jeszcze dodać jakieś kwiaty typu róże, aby trochę ocieplić ten dramatyczny motyw.
  • Mam prośbę czy mógłby mi ktoś udostępnić książkę "Amerykańska" autorstwa Andrzej Gracki wydanie z tamtego roku w PDF :)
  • Lazar, daj pacyfkę i nieśmiertelne hasło: Czyńcie miłość nie wojnę. Albo po angielsku.