Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Okulary
  • Koledzy…jak bardzo ważnym organem są nasze oczy każdy wie! Słonko świeci coraz bardziej…czas zainwestować w jakąś ,,dobrą ochronę,,!
    Co warto kupić? Okulary na rynku są od 20zł do kilku „stówek” ….i bądź tu mądrym!
    Chętnie posłuchamy rad i opinii..... znających się i tych mniej znających…. w tym temacie! ;)

    Pozdro  :-B
  • Zależy co od okularów oczekujesz, wędkując pewnie masz już jakieś podejście do okularów :P
  • Polaryzacja!.....jakoś nigdy nie miałem okularów bez soczewek polaryzacyjnych! Choć z tym bywało różnie...jak
    w temacie wyżej.....miałem dużo modeli od tanich do tych drogich....i nie chcę faworyzować jakiejś konkretnej
    firmy czy modelu. Sami wiecie jak to czasami jest.... płacisz za "Logo" a czasami za jakość!
    Nie zawsze te dwa pojęcia idą w parze!

  • No powiem z polaryzacją jest różnie i to bardzo, bo sam mimo, że nosze okulary korekcyjne używam 2 par okularów z polaryzacja jedna para na rower, jedna do wędkarstwa i różnica jest taka, że w tych co na rower używam na wodzie nie widać tak wyraźnie jak w tych które używam do wędkarstwa, a zaś w tych do wędkowania da się robić wszystko. 
  • Najważniejsze aby był filtr UV, bo polaryzacja to tylko dodatkowa funkcja. Tylko żeby naprawdę był ten filtr, a nie sama naklejeczka i ściema. Więc tanie okularki z bazaru i marketu odpadają bo można w nich oślepnąć !
  • Kwestia patrzenia przez okulary po kilku godzinach np na rybach oczy bolą już zdrowo, Andrzej masz tak samo
  • Witam!
    Devil Tomek....masz rację kilka godzin patrzenia na "taflę" wody i oczy lekko pieką! Staram się przemywać co jakiś czas wodą
    oczywiście czystą....i jest jakby lepiej...myślę że to kwestia wysuszania spojówek.
    ~Falkland...dobrze gadasz ...filtr UV b.ważna rzecz ale.. same okulary przeciwsłoneczne tylko z filtrem UV nie blokują odblasków.
    Filtr polaryzacyjny selekcjonuje rodzaj światła który dociera do oka. Jest to odczuwalne zwłaszcza jak światło słoneczne odbija się
     od gładkich powierzchni wody śniegu lodu czy mokrej drogi ...zmienia się nasze postrzeganie kształtów i kolorów!


    Tak że... w okularach z fltrami UV i polaryzacją (które je naprawdę mają) widzimy ''świat'' w lepszym kontraście i kolorach B-) :-B
    Pozdro



  • Polecam BOLLE. Ceny zaczynaja sie od 25 zl. Maja UV, anty fog,anty scratch. Sa ze szklami jasnymi, zoltymi,przydymionymi
  • imageimageWitam ,moge  z czystym sumieniem polecić
    tylko cena troche odstrasza za swoje dałem 80 euro ,ale nie miałem lepszych a troche juz przetestowałem ,
    jeśli chodzi o okulary w teren -rower etc. to mam takie tylko juz sie starla marka i nazwa (moze ktos rozpozna?) mają juz 6 lat i tez jestem mega zadowolony koszt to równowartosc 200pln ,przetrwały naprawde wiele :) 
  • Wileyx Black Ops Airrage
     Świetnie leżą i są naprawdę praktyczne. Polecam
    image
  • Wileyx SG-1  świetne okulary taktyczne i nie tylko. Można wypiąć zauszniki i wpiąć gumę. W komplecie szkła ciemne szare i bezbarwne (balistyczne).
    image

  • Meforze, a co to za napis: Net weight 2 grams? Chyba dwóch gramów to one nie ważą???
    Ja od dwóch lat używam Uvexów. Kupiłem je przecenione o połowę w Holandii.
  • Panowie,
    a ja od tego lata też UVEX'ów, poglądowo coś pomiędzy w/w a 'taktyczno-bitewnymi' militarnymi hamerykanckimi (oprawy czarnoszare, takie predatorowate) dałem 10zeta...
    :)>-
  • Warjacie, mówisz o napisie na opakowaniu od szmatki nasączonej płynem anty fog. to chyba chodzi o wagę tej szmatki albo tego płynu. A tak w ogóle co to za pytanie?? Masz pewnie duuużo wolnego czasu.
  • Warjat jest dociekliwy i chce po prostu wiedzieć co waży te 2 gramy. Skoro chwalą się tym na ulotce, to czemu mamy tego nie wiedzieć? ;-)
    A może komplet szkieł tyle właśnie waży? Bo szmatką by się raczej nie chwalili. Chwalili by się właśnie ultralekkimi szkłami, które nosisz jako dodatkowe w kieszeni i nawet ich nie czujesz. Takie szkiełka superagenta. Młodzież takie gadżety uwielbia :-)
  • ~Mefor

    Sorry, to rzeczywiście jest jakieś opakowanie, a nie kartonik reklamowy tak jak myślałem. Dopiero teraz to zauważyłem. Poza tym, musiałem nieuważnie przeczytać Twojego posta. No i marzenie o ultralekkich szkłach superagenta legło w gruzach :((
  • Falkland
    To jest na opakowaniu anty foga :)

  • Teraz już wiem, przyjacielu ;-) A jaką ważność ma taka szmatka? Na ile styknie?
    Potem chyba można taki płyn w buteleczce dokupić? :-?