Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Sklepy z militariami
  • W tym wątku opisujemy sklepy z ekwipunkiem militarnym. Najlepiej takie, z którymi ma się jakieś doświadczenia osobiste. Polecamy lub odradzamy dany sklep. Mogą być też internetowe.
    Jako, że jestem z łódzkiego pozwolę sobie obsmarować dwa znane mi sklepy z Łodzi: Szwejk i wojskowe.eu. Mimo, że w Szwejku mają duży wybór sprzętu, zwłaszcza odzieży, ceny mają z górnej półki (centrum miasta). Osobnym zagadnieniem jest obsługująca tam pani. Kobitka koło 50-55 lat, nie zna się za bardzo na asortymencie. Wydaje się, że pracuje w tym sklepie za karę - coś się jej zapytasz to ci odburknie, nie jest zbyt uprzejma. Zawsze w sklepie są też jej koleżanki i we dwie albo trzy prowadzą w sklepie ożywione dyskusje. Kiedyś sprzedawczyni żaliła się koleżance, że nie nadaje się do obsługi klientów. Było to chwilę po tym jak przymierzałem spodnie i nastepną parę chciałem sobie sam zdjąć z wieszaka. Pani sie oburzyła, że to ona podaje towar. Sklep odwiedziłem ze trzy razy i więcej nie odważę się na ten wyczyn :-D Chyba, że kiedyś tylko zajrzę i sprawdzę kto obsługuje. Jak ktoś lubi klimaty peerelowskiej obsługi to polecam.
    Wojskowe.eu to inna bajka. Zapytasz o coś to zawsze panowie doradzą. Coś potrzeba - mogą sprowadzić. Ceny mają średnie. Mieszczą się koło dworca fabrycznego. Widać, że siedzą w militariach nie od dzisiaj i się znają na robocie. Podobno są najstarszym sklepem militarnym w Polsce. Na pewno najstarszym w Łodzi. Sklep polecam bo wydaje się, że goście nie zrobią człowieka w bambuko jak się do końca na rzeczy nie zna. Po drugie - wiedza sprzedawców.
    Na początek tyle. Zachęcam do udzielania się w tym wątku bo będzie to z korzyścią dla nas wszystkich ;;)
  • wojskowe.eu znam z allegro. Od jakiegoś roku, co chwilę wystawiają spodnie Helikona od 1zł, ale z ceną minimalną i jeszcze nigdy ich nie sprzedali. Ciekawa polityka firmy, nie powiem ;)

    Ja ze swojej strony mogę polecić military.pl
    Ciekawy asortyment, ceny akceptowalne, ale cholernie szybko realizują zamówienia.

    Drugi ciekawy sklep to carrick.pl
    To sklep głównie z asortymentem harcerskim, ale mają też trochę militariów. Kupiłem tam PP25 i zależało mi na czasie. Przedstawiłem im jak sprawa stoi i wysłali do mnie plecak nie mając jeszcze kasy na koncie - generalnie bardzo miła obsługa.
    Niektóre rzeczy mają w cenach niższych niż gdziekolwiek indziej np. ładownice Helikona. Gdyby zwiększyli asortyment to mogłoby być bardzo ciekawie :)
  • Z osobistego doświadczenia mogę polecić Army Shop w Krośnie, prowadzony przez państwa Kiełtyków. Mają sporo Helikona, rzeczy harcerskich  i trochę różnego demobilu, jak czegoś nie ma na sklepie to ściągną. C do cen są one na akceptowalnym poziomie, a zawsze można spróbować się potargować :D Obsługa na bardzo wysokim poziomie, zawsze doradzą pomogą. Są w branży od 1991 roku.
  • Ja w Gliwicach nie polecę nic, bo nic nie ma :P
    Kiedyś był taki sklep, głównie z Helikonem i jakimś niewymiarowym demobilem, ale go zlikwidowano.
    Ja się zaopatruję głównie na Allegro. Jeśli chodzi o Helikona, to głównie w sklepie Ofensywa, kupowałem także u Mamax22, jak na razie się nie zawiodłem.
    Czasami fajne i tanie okazje, głównie z BW (a kiedyś i z brytyjszczyzny) można było znaleźć w Zielonapantera, generalnie też miło i bez problemów. Kiedyś kupiłem u nich smocka S'95 na Allegro, odkryłem, że ma małą wadę, uszkodzenie suwaka zamka. Napisałem do nich z propozycją wymiany, to mi powiedzieli, że mi wyślą drugiego sprawnego gratis, a tamtego mogę zostawić, bo oni i tak musieliby go wywalić. Tym systemem miałem dwa, a ten z wadą poszedł na różne eksperymentalne przeróbki ;)
    Poza tym kiedyś kupowałem u nich koszulę austriacką po 10 zł. Jak doszła, okazało się, że... spakowali dwie :) Nie wiem czy przez pomyłkę, czy w tej cenie i tak im nie robiło różnicy, ale tym systemem mam dwie dobre koszule w bardzo ładnym stanie do ciorania, roboty, na lato, itp. :)
  • Zielona Góra. Jedyny Militarny jaki jest. Jest on już od kiedy pamiętam. Czyli ze 20 lat??!! może dłużej??! w każdym bądź razie (nawet było o tym na NGT) pan mówi że kontrakty niczym się nie różnią od Helikona cytuję: "co się tak wszyscy o te kontrakty pytacie przecież to nic się nie rózni od Helikona". Nie mając nic do Helikona oczywiście. Posiadam kilka rzeczy, ale jednak jak dla mnie to nie to samo. Zdecydowanie!!!
  • BP militaria oraz Army shop w Bielsku Białej 
  • ja mogę polecić militaria camo w Kielcach. mają też swoją stronę w necie. solidni. kupiłem u nich bosmankę z milteca i spodnie M65 Helikona. No ,może trochę kontrowersyjni. handlują różnymi markami, alphą też. twierdzą, że nie ma już różnicy jakościowej między Helikonem a Alphą w kurtkach M65....? hmmm... nie wiem co powiedzieć w tym temacie?. mają duży wybór i naprawdę rozsądne ceny. jest jeszcze "major", ale tu jest mały wybór i raczej sprowadza na zamówienie. bez możliwości przymiarki.
  • No, jeśli chodzi o obecną Alphę, szytą w Chinach i Helikona, też szytego w Chinach, to są tacy, którzy rzeczywiście twierdzą, że różnica niewielka - ponoć z doświadczeń na żywca.
  • Ja też jestem skłonny w to uwierzyć. No sorry, ale skoro oni biorą to z Chin to wcale by mnie nie zdziwiło gdyby Helikon i Alpha pochodziły z tej samej fabryki, gdzie tylko zmieniono metki.

    Dzisiaj Alpha żyje ze swojej legendy. Kiedyś kopali tyłek swoimi produktami i renomą, a dzisiaj są duchem tamtej firmy. Jedyne, co potrafią to wrzucenie kolejnej kurtki, która jest hybrydą m65, a skierowana jest do streetowych lansiarzy na bmx-ach, bo to teraz takie modne jest.
    Co oczywiście nie zmienia faktu, że 20 letnie egzemplarze oryginalnej Alphy są o wiele lepsze niż kopie Helikona, które dopiero co opuściły fabrykę ;)
  • Polecę sklep mojego kumpla. Mało chińczyka, dużo demobilu. Sklep stacjonarny mieści się w Dąbrowie Górniczej. Gość jest pasjonatem tematu.W sieci jest tak:
    http://sklep-arsenal.pl/
    ale najwiecej znajdziecie na Allegro wpisując:sklep Arsenał.
    Z nowinek widziałem ostatnio kilka sztuk spodni M65 w rozmiarach M/R kontrakty z lat 70tych, na srebrnych zamkach. Uwaga nowe, nigdy nie zakładane.
  • http://www.armynavysales.com/
    Ciekawie wyglądający sklep. Niestety USA.
  • Odwiedziłem dwa sklepy w Warszawie
    Predathor
    Towaru naprawdę sporo.
    Znalazłem wieszak z kurtkami M-51 w rozmiarach S/R i M/R
    W zależności od stanu i rozmiaru ceny od 300 do 600zł
    Sporo Parek M-65 i Kilka M-51. Jedną M-51 widziałem nówkę z połyskiem.
    Są też skośne TCU i jakiś ERDL.
    Buty jungle niestety bez rozmiaru szerokość-W
    Kolejny sklep to Rambo
    Tam mniej towaru.
    Tam trafiłem spodnie TCU.
    Nie było ich na wieszaku ale jak zapytałem to się znalazły.
    Spodnie M-65 i M-51 chyba we wszystkich rozmiarach.
    Przy zakupie dostałem kartę rabatową 
    Mimo sporych cen myślę że jeszcze odwiedzę oba sklepy w poszukiwaniu jakiś ciekawostek.
  • Klon
    A cena tej parki z połyskiem M51- ile? Zresztą jak kształtowały się ceny tych parek M51?Pozdrawiam


  • Parki M-51 od 550 do 700zł.
    Wszystkie rozmiary dostępne.
    Była też Parka M-51 najstarszy model z grubszego materiału.
    Pozdrawiam
  • Myślę, że nie drogo :) jak za ciuch ,,kultowy,,.Ceny tych parek w dobrym lub b.dobrym stanie na zachodzie to 250 do 350 ziela.
    Zobacz na tej stronie http://www.fishtailparkas.com/m1951_BUY_fishtail_parka.htm  u Angoli cena 500 czy 700 funtów to normalna cena. Za obszycie kaptura (jak wyślesz swój) ,,wilkiem,, to coś ok 100 parę funciaków. Perfekcyjną parką była M48!

  • Myślę że dało by się coś jeszcze negocjować.... Za jakiś czas wpadnę tam jeszcze i poszperam, popytam. 
     Informacja nie potwierdzona-właścicielem sklepu Predathor jest Pan Dariusz Madrak. 
  • klon


    Właścicielem skepu jest Pan Darek Madrak i sadzę ,żę można spokojnie negocjować...

  • Jeżeli ktoś z was będzie kiedyś w LONDYNIE w UK, to polecam odwiedzić słynną dzielnicę CAMDEN TOWN. Tam można kupić niezłe cacka i to wcale nie drogo, kiedyś widziałem kurtkę M65, M51 w cenie od 45 do 60 funtów. Można wyrwać tam naprawdę dobre ciuchy.
  • a ja sobie pozwolę odświerzyć ten wątek , a natchnienia dostalem po moim dealu .


    Sprawa się  tyczy pierwszego internetowego demobilu RECONDO


    cóż ja tylko napiszę a wy myślcie


    Dwa tygodnie temu zaplaciłem za naszywki, grzecznie czekałem do piątku ale nie wytrzymałem i napisałem po12.00 , chwilę potem dostałem potwierdzenie przeczytaniaa wiadomości a odpowiedź przyszła w niedziele wieczorem ze mały poslizg i wyśle jutro, od jutro mineło  właśnie 5 dni i cisza ani naszywek ani odpowiedzi .


    To tak krótko koledzy jak by komu zalezało na czasie ,to chyba nie tam , inną kwestią jest jest fakt że się znamy , czego totalnie nie umiem pojąć

  • Lepiej by było poprosić kogoś, z miasta gdzie jest ten sklep, aby podszedł tam osobiście, kupił i wysłał, nawet nie znając bo widać, że atmosfera na forum jest bardzo miła więc myślę, że by nie wyszedł jakiś zgrzyt z tego.  
  • W Olsztynie jakby ktoś się wybierał do warmińsko-mazurskiego mogę polecić Zieloną Panterę dużo Austrii , Niemca Brytola i Amerykańca z demobilu ciuchy ,buty i wyposażenie jak plecaki, worki, gogle i ochraniacze itp i to wszystko w naprawdę dobrych cenach (są też na alledrogo).Poza tym sporo helikona, tessara, mil-teca i mfh też w przyzwoitych cenach np. M65 spodnie helikona za 125 zł ,natomiast odradzam US Comando w  centrum handlowym Alfa ceny zabijają.
  • Faktycznie, zielona pantera jest godna polecenia. Mam od nich kilka rzeczy.

    Demobil.net z Lublina polecam z pełną odpowiedzialnością. Są na alledrogo. Obsługa i kontakt na najwyższym poziomie. Przy pierwszej transakcji panowie się pomylili i wysłali co innego niż zamówiłem. Powiedzieli, że mogę towar zatrzymać i wysłali już dobry towar na swój koszt.

    Szwejka w  Łodzi zamknęli parę miesięcy temu. Obsługa była totalnym nieporozumieniem, o czym można przeczytać na innych forach.

    wardogu, polecam częściej korzystać ze słownika poprawnej polszczyzny :-)

  • Warjacie, w owym słowniku zapewne znajdziesz informację, że zdanie należy zacząć wielką literą, a zakończyć kropką, wykrzyknikiem, znakiem zapytania lub wielokropkiem... ;)

    Wracając do tematu, też czasem kupuję u zielonej pantery i również mogę polecić ten sklep. Art Fox z Zamościa też; mają sporo szpeju z UK.
  • Witam Kolegów

    Jest taki sobie sklep internetowy RECONDO. Facet nie aktualizuje strony www, o cokolwiek się go nie zapytam to wszystko jest na brakach:)

    Proszę uważać na sklep PREDATHOR. Nie wiem jaki oni to robią ale rozmarówka ma się nijak do stanu faktycznego. Z tego co wiem od sprzedawcy to niektóre spodnie mają poprzebijane nazwy z rozmiarem. Sam się raz naciełem.

    Spodnie które kupiłem były brudne o czym sprzedawca nie wspomniał.
  • o recondo pisałem , Darek ma swój świat na 1st cav czekam już pare misięcy :) 
  • Polecam sklep w Toruniu ARMY SHOP, ceny są w przystępne. A towar jest nieużywany. Kilkakrotnie kupowałem i naprawdę mogę polecić. Są na allegro.

    Sklepy jak ArmyShop i B-52 w Warszawie są równie godne zaufania ale ceny mają z kosmosu. Można poszukać gdzie indziej i zaoszczędzić dużo pieniędzy.
  • w B 52 to Docent jest the best :) , fakt ceny chyba największe , ale klimat dobry 
    No to jest ktoś z Białegostoku na forum? co ma blisko na ulicę magnoliową bo skończyć tematu nie mogę z naszywką 
    :O)
  • Niektóre sklepy wyjazdowo pojawiają się na łódzkim Motorweteranbazarze bo miejsca dla nich jest, ale kojarzę tylko Paragraf22
  • Gorąco polecam Art Fox z Zamościa. Miałem wadę fabryczną w kupionej u nich nowej kurtce M65 Helikona. Bez problemu zajeli się sprawą reklamacji u producenta i po ok 2 tg dostałem nową kurtkę. Sporo ciekawego towru z demobilu zarówno używanego jak i nowych sortów mundurowych i nie tylko. Prowadzą również sklep internetowy.
  • Ja mogę polecic sklep Army Shop w Bielsku Białej i mają  jeszcze  filie sklepu w Rybniku , kiedyś kupiłem u Nich nówke sztuke M65  Golden w woodlandzie w miare rozsądnej cenie i z tego co widziałem to mieli na  stanie byc może jeszcze mają kontraktowe M65 oliwkowe [ to były chyba Cherokee i Alpha], byłem w Fili sklepu w Rybniku i powiem że jest dobrze wyposażony a jak pytałem sprzedawce , gdyby coś nie mieli  na miejscu to mogą ściągnąc z głównego sklepu z Bielska.
  • Polecam militarny sklep z Opola http://www.e-military.pl , można wdepnąć do nich stacjonarnie jak i wysyłkowo, przez stronkę. Posiadają duży wybór ubrań szytych przez Helikon jak i również trochę demobilu armii USA, Bundes itp.
  • Hej rafi
    kupilem.chyba w tym sklepie helikona oliw teraz kupilem alphe przez internet.mam ochote teraz na kurke w stanie mint. Chyba cos widzialem takiego u nich. Ten sklep jest w kamienicy i schodzi sie na dol po schodkach?? Z glownej ulicy ??

    Jesli ktos szuka sklepu militarnego w Oslo to polecam pentagon.no w centrum miasta. Maja sporo ciekawych rzeczy i m65 z alphy ale kurki sie duzo roznia wygladem materialu.
  • Jest w Łodzi od pewnego czasu sklep Damgold. Kiedyś na Rzgowskiej przy Placu Niepodległości a od lutego w centrum, na Piotrkowskiej. Byłem kilka razy. Miła dla oka i dość kompetentna obsługa w osobie młodej dziewczyny. Towaru jest trochę, głównie demobil US, GB, niemiecki i polski. Koszulki matrioski. Texar, Helikon. Kupiłem patrolówkę Texara za 20 zeta. Widziałem nowe smocki S'2005 za 100zł. Podobnie nowa bluza bdu. Spodnie Texara bdu mają za 110zł. Ceny porównywalne ze sklepem wojskowe.eu, o którym pisałem na początku wątku. Aha, wojskowe.eu mają więcej towaru i szpej typu gazy obronne, noże, scyzoryki, pałki, etc... Nie ma tego w Damgoldzie.

    Zlikwidował się też ze dwa lata temu sklep Szwejk z niemiłą panią ekspedientką.

  • Ten sklep jest na Piotrkowskiej? Tam ludzi zabijają. Warjat, tam wariaci ludzi atakują. Nie chodź tam ! 

    Ja korzystam z paru sklepów internetowych, które na allegro nic nie wystawiają bo bez tego zbyt mają dobry.

  • Chwaliłem w pierwszym wpisie sklep wojskowe.eu. Teraz, po wielu przygodach z bluzą sfu, której nie było ale miała być ale tak naprawdę miało nie być a szef z uporem maniaka przekonywał mnie, że lada dzień, lada chwila będzie muszę zmodyfikować nieco swoją opinię o tym sklepie  :(|). Sprzedawcy to kolesie ogólnie ogarnięci, wiedzący co mają i gdzie mają. Jest tam ich kilku. Sprzętu rozmaitego ( odzież, buty, noże, demobil itd., itp.) jest wybór duży. Mówią, że zawsze mogą sprowadzić jak czegoś nie ma a nam szczególnie na tym czymś zależy. To się nie zmieniło. Tak samo jak szef... Miałem kiedyś na początku swej przygody z nim i sklepem o nim dobrą opinię. Gościu konkretny i znający się na rzeczy. Trochę cwaniakowaty (taki cFaniaczek). No ale w końcu musi taki być żeby jakoś z działalności własnej utrzymać siebie i może rodzinę. Tyle, że w moim przypadku okazał się bezczelny i nieprawdomówny. Cwaniakowatość wyszła z niego jak szydło z worka. Tym mnie do siebie zraził. Klienta nie stracił bezpowrotnie ale bardzo nadwątlił moje zaufanie do swojej osoby. Ciuchy mogę pójść do niego zmierzyć ale kupić już nie koniecznie. W internecie sprzedawców przecież nie brakuje.

    Przyszłym kupującym radzę być uważnym i stanowczym w kontaktach z tym panem. Pytać go czy coś jest a jeśli nie ma to kiedy będzie. Jak nie będzie w ustalonym terminie - dać sobie spokój bo prawdopodobnie facet nie traktuje was poważnie. Będzie przesuwał terminy, ściemniał, że miało być wczoraj ale kurier przejechał żabę i przebił oponę i nie dojechał :D.

    Tyle mojego przydługiego i nudnawego wywodu. Miałem chęć sobie popisać. Nie ze złości ale tak po prostu. B-)

  • Witam

    Nie polecam sklepu recondo. Gość, który sprzedaje jest niepoważny. Rzeczy, które wystawia jako nowe, okazują się używane. Nie wspomnę już o obsłudze, która pozostawia wiele do życzenia.
  • Falkland zapodaj proszę link do sklepu z którego korzystasz dzięki
  • Strzałka!
    Dla zainteresowanych oraz Tubylców; Army Shop p.Krzyśka (Kraków) dokonał dyslokacji na ul. Dietla 107-po prawej str.przed wiaduktem idąc od ul. Starowiślnej.
    Kilka rzeczy "wyszło z cienia" namiotu, kurtka holenderska (skośna) normalny rozmiar na ludzia, stan super i cena też, spodnie o kroju BDU w kamo cyw./ leśnym ' oak' coś tam coś tam-Dominikana lub inny Bangladesz ok.180/96 w pasie, bluza-chyba- RDF ERDL (takie drobne czarne plamy woodlanda) na ciepłą aurę z 1979 i jeszcze inne takie
    :)
  • trzeba tam kiedyś zawitać :)
  • polecam sklep http://greenblood.pl/, ostatnio kupiłem plecak alice pack niby używany a w rzeczywistości jest jak nowy. Polecam. Miły kontakt i szybka realizacja.
  • W Krakowie na rogu al. Beliny prażmowskiego i ul. Moniuszki jest sklep mundurowy
    widziałem M65 alpha i spodnie mint ML,MR kontrakty
  • A te minty spodnie to po ile widziałeś?
  • Nie pytałem bo mam  :P
  • Ja z kolei polecam sklep http://www.zielonysklep.pl gdzie kupiłem świetne buty trekkingowe i doskonały plecak. Jest łokej
  • Trochę mi kryptoreklamą zajechało... Polecam mieć się na baczności ;)
  • Też tak właśnie pomyślałem
  • Ja kiedyś coś od nich brałem. Nie pamiętam co ale chyba nie było tragedii.
  • Sklep może być ok, nie mówię - byle by nam tu nikt za uszami kryptopropagandy nie siał ;)
  • Też mam podobne skojarzenie. No bo to był pierwszy w ogóle post i od razu marketingowy ;-)
  • Wariat mam pytanko.W niedziele wyjeżdżam na 2 tygodnie do Łodzi na szkolenie a z twoich postów wywnioskowałem, że z tego miasta pochodzisz i chciałem się dopytać czy warto poodwiedzać tamtejsze sklepy z militariami a jeśli tak to które ?Pisałeś o "Damgold"  ,a ze zdjęć na Fejsie widzę że mają tam sporo fajnego kontraktowego szpeju i tu kolejne pytanie ,jak go sobie cenią ?Myślę, że w drugim tygodniu szkolenia moja wątroba w końcu powie dość i wtedy zamierzam się trochę po Łodzi porozglądać. :)  

    Pozdro 

  • Zamiast odwiedzać sklepy, powinieneś wykorzystać sytuację i z Wariatem gdzieś na piwo wyskoczyć... :D