Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Spodnie M65 / M51 - ogólnie & rozmiarówka
  • Nie, standardowa nowego typu. Z tego samego materiału co nowe do kurtki m-65, z watą w środku. O wełnie myślałem, ale nie miałem akurat kasy, poza tym wełniana jest sporo cięższa.
  • Klasyczna jak do m65
  • Witam - ludziska pomóżcie - przeszukałem cały internet w poszukiwaniu tych spodni - może znacie jakiś sklep gdzie została przynajmniej jeszcze para. Spodnie na zdjęciach wydaja się super i mocno ich zapragnąłem ;)


    Będę wdzięczny za każdą informację.

    Pozdrawiam
  • Moja rada: kup lepiej spodnie kontraktowe.
  • Będziesz miał problem, już nie robią tych spodni, bo miały ogólnie słabe wzięcie, z czego się sam dziwię bo to m65 z węższymi nogawkami. zwracam honor na szybko popatrzałem i myślałem, że chodziło o vietnam cargo. A jeśli chodzi o m51 to tak jak mówi przedmówca kupuj kontrakty, a nie baw się w kopie.
  • Przed zakupem proponowałbym przymierzyć kontrakty M51. Nie sugeruj się rozmiarówką. Już miałem wiele do czynienia z kontraktami M51 i wypadają większe niż piszą na metkach.
    Ostatnio przymierzałem M51 w rozm. LR i zobacz jak wyglądam:) Mam 95 cm w pasie i 176 cm wzrostu i zgodnie z metką powinny być idealne.
    Przymierzałem 2 pary tych spodni i we wszystkich wyglądełem tak samo. Natomiast spodnie M65 w rozm. LR leżą idealnie.
    imageimage
  • wpisz m51 na allegro  : ) tam tego znajdziesz pod dostatkiem... 
    a jaknjuz znajdziesz cos ci ci odpowiqda, to podeslij tutaj link, a nasza zapalona grupa specjalistow powie czy sa dobre  : )
  • Cześć , jestem Bartek  i to mój pierwszy post :-)

    Mam takie szelki jak pokazałeś . W M- kach ich nie nosiłem ale dzisiaj używam ich do polaro-podobnych spodni zimowych , które mają tendencję do opadania. Powiem tak- całkiem prosto się je zakłada i świetnie trzymają . Pierwszy raz używam szelek bez zaczepu z tyłu i byłem ciekaw jak takie rozwiąznie się sprawdzi ale jest ok . Czy czuć jak opinają ? Na pewno trochę tak ,  ja mam misiowatą budowę ale idzie się przyzwyczaić

  • Witam ,Mam na imie Jacek , jestem nowy na forum , no i mam sporo pytan 

    Mam M65 (chyba ) spodnie kupiłem 18 lat temu pod pałacem w Wawie był to demobil , wczesniej nie interesowałem sie ich pochodzeniem , teraz coraz bardziej , jest to podróba czy kontrakty ? metek juz prawie nie widac (uzywałem spodni z 15 lat dosc intensywnie teraz strasznie mi je ciezko zapiac mam 188 cm / 107 kg ) a nie mam pojecia jak to rozpoznac , czytalem troche forum ale nadal bez konkretów , moze zle czytałem ? Zrobic jakies inne foty czy te wystarcza ?



    image

    image


    imageimage


  • Z mojej wiedzy wynika, że są to kontrakty M65.

    Spodnie M51 mają przeważnie ściągacze w nogawkach paski a Ty masz sznurki, takie jakie były używane w spodniach M65.

    No i masz zamek kontraktowy SERVAL.

    Powiem Ci że masz bardzo dobry stan jak na 18 letnie spodnie:)
  • 18 lat temu to je kupiłem i to był demobil , teraz trzeba albo schudnac albo szukac wiekszych 
  • Może ktoś z kolegów ma spodnie M-65 woodland ,,zrobione,, przez Quality Apparel Mfg. Inc? Jaka jest ich jakość oraz szycie porównując do innych kontraktorów? będę wdzięczny za podpowiedź ponieważ mam zamiar nabyć takowe:) Pozdrawiam Darek
  • Ile teraz kosztuja kontrakty M65 ? bo chyba bedzie łatwiej kupic drugie niz schudnac .
  • nowe czy używane? nowe myślę że w granicach 140 - 200 zł
  • Jestem zielony jak te spodnie jescze , ale mozna kupic jescze nowe kontrakty ? za okolo 200 zł ??????
  • bez problemu kupisz
  • Koledzy cena kontraktów zależy od rozmiaru. Ogólnie ceny wahają się od 200 do 350 zł.
  • 350 zł to juz gorzej , a rozmiar no tak na 188-190 cm wzrostu i 98-100 cmn pas 
  • To musisz Kolego szukać rozmiaru LARGE LONG, tylko uważaj na spodnie M51. Wtedy byłby na Ciebie dobry rozmiar Large Regular.
    Może inaczej:)
    Spodnie M65 - rozm. Large Long
    Spodnie M51 - large regular:)
    Na tym forum jest Kolega Lukabest który sprzeda Ci spodnie M51. Są świetnie wykonane i lepszej jakości niż m65, także porozmawiaj z nim
  • Raczej sie nastawiam na m65 , dzieki , tylko troche mnie zaskoczyłes ta cena , moze swoje sprzedam ,
  • Ten tego, ma ktoś porównanie podpinki do spodni m65 i ocieplacza do spodni bundeswehry??? Które lepsze i cieplejsze??? Myślę, że jak ktoś używa podpinki do kurtki i ocieplacza do kurtki to też się może wypowiedzieć bo parametry podpinek i ocieplaczy do kurtek i do spodni powinny być takie same.

  • ja korzystalem z obu, zarowno z gory jak i  dlolu kompletu, i uwazam ze bundeswherowskie podpinki sa cieplejsze, od tych us z watowym wypelnieniem, jednak teraz uzywam konpletu us z welny wielbladziej i to zdecydowanie najcieplejsze ciuszki jakie mmialem,
  • Ja wprawdzie nie mam porównania, bo chodzę tylko w "waciakach" m65, ale bardzo je sobie chwalę. Wg mnie są wystarczająco ciepłe, a przy tym mają jedną ogromną zaletę w stosunku do wełnianej podpinki - są bardzo lekkie. No i tanie :).
  • tak oczywiscie jesli piszesz sie na welniaki us to musisz liczyc sie z duza waga, te watowe sa zdecydowanie najlzejsze... 
  • Szukałem na alledrogo ale nie ma medium regular. Gościu ma medium regular/short ale nie wiem z czym to sie je i czy będzie pasować.
  • Ja kupiłem właśnie takie regular/short i pasują do moich spodni MR. Musisz tylko wiedzieć, że nogawki ocieplacza są krótsze od nogawek spodni. To jest tak pomyślane, że ocieplacze kończą się mniej więcej na wysokości cholewki wysokich wojskowych butów - i słusznie, bo do ciasno zasznurowanych butów nie dałoby się ich wcisnąć. Ja do moich m65 zakładam albo brytyjskie assault bootsy, albo, gdy śniegu jest więcej lub chwyci większy mróz, buty Sorel 1964 PAC T. Te drugie są bardzo obszerne i spokojnie da się zapakować do środka nogawkę emek wraz z ocieplaczem.
    Mój ocieplacz kupiłem - nowiuteńki - u pentagona2007, zdaje się, że za 35 zł.
  • Zakupiłem ocieplacz medium regular/short. Benchmade Industries. Za 39zł z przesyłką. Stan magazynowy. Zobaczymy jak przyjdzie...

  • Myślę, że "będzie Pan zadowoloooony". :D
  • Nogawek spodni M65 nie wkłada się w buty,lecz na zewnątrz(no chyba,że w gumowce :)).Nogawki BDU wkłada się w buty(mają tasiemki a nie sznurki).
  • Rzuć, proszę okiem na fotki moich Soreli 1964 PAC T... A teraz wyobraź sobie te buty z wyłożonymi na zewnątrz spodniami...  :-?
  • 7P7 zgodzę się z Krees-em, może i nie wszystkie spodnie powinno się wpuszczać w spodnie, ale czasem nie sposób tego nie robić : ) Ja osobiście nie lubię nosić spodni na bucie, "dzwony" w m-kach po wpuszczeniu wyglądają zbyt kozacko zeby to sobie odpuścić : ) w przypadku BDU nie jest to już tak spektakularne..

  • Niekiedy noszę spodnie w sposób "regulaminowy", wykładając je na wierzch buta ( m65 lub brytyjskie lightweighty), ale poddaję się, gdy w "moim" lesie błocko sięga ponad kostki. Wolę nieregulaminowo wcisnąć nogawki do butów (najczęściej assaultów) i nie ufajdać nogawek (bo w takich warunkach wyłożone nogawki praktycznie zawsze się uświnią) niż fundować sobie pranie gaci co kilka dni :D. Chrzanić regulaminy! ;)
    A kiedy poziom błocka osiąga ekstremum, wówczas rzeczywiście zakładam gumowce i wtedy to w ogóle mam wszystko w nosie!
  • Jak nie zależy Ci na estetyce, i nie chcesz nadwyrężać pralki po kazdym wypadzie do lasu, polecam stuptuty bundeswhery, stosownie tanie, a jak sie uwalą błockiem wystarczy jak obeschną je strzepnąć i po problemie : ) 

    Pytanie, korzystał ktoś może z ochraniaczy na które jest miejsce w portkach ACU?
  • hmmmmm chodzi o ochraniacze na kolana ??, bo o innych mi nie wiadomo, chyba, że o inne spodnie chodzi, Krees napisz coś więcej o assaultach w wątku o butach z fotkami jak byś mógł, bo moje skoczki mi zdechły w końcu zaczęły cieknąć po 4 latach intensywnego używania, bo zaczęły mi podeszwy odchodzić na przodzie, no dobra troszku im pomogłem i będę czegoś szukał, troszkę typów mam :D 
  • Jak tylko będę miał trochę więcej czasu, to coś skrobnę :). Na jakieś super fotki niestety nie ma co liczyć, bo dopiero zbieram kasę na dobrego cyfrzaka, a póki co mam tylko jakieś badziewne 5 mpix w komórce ;).
  • Spodnie M51 wyprodukowane specjalnie dla USMC. Kieszenie górne umiejscowione są zupełnie pionowo + dodatkowo sznurek w pasie.

    Nie wiem co to za spodnie. Może to nakładki na spodnie, bo nie mają szlufek ?

    image

    image



  • Panowie, mam m65 MR i są cholernie workowate. Myślę żeby zamienić na SR ale nie wiem czy nogawki będą węższe? Bo chodzi mi głównie o nogawki żeby nie były takie worki na kartofle. Druga rzecz, że mam w pasie 88 cm i boję się że smalle będą za ciasne. Proszę o pomoc.
  • Mam SR i na dole są też workowate. W pasie powinny być dobre.

    image
  • ~Warjat

    One wszystkie są takie same, przecież musi być miejsca na podpinkę. Nie bez przyczyny nazywali te spodnie "wory" kiedy to chodziłem do szkoły średniej ;) Właśnie dlatego tak je lubię. Moim zdaniem to są najlepsze spodnie armii amerykańskiej. Kupię jeszcze tylko zielone i będę miał komplet, którego nigdy nikomu nie sprzedam! Jeśli Cię to wnerwia na maxa i nie możesz z tym żyć, to zawsze możesz je zwęzić u krawca ;)

  • Witam,

    Ostatnio szperałem sobie w szmatkach na alledrogo i znalazłem bardzo ciekawe m-ki : ) (bardziej w charakterze ciekawostki podaje)

    http://allegro.pl/spodnie-ciazowe-bdu-woodland-ciazowki-moro-us-i3061017149.html

    http://allegro.pl/spodnie-ciazowe-bdu-woodland-ciazowki-moro-us-i3061017125.html


    to są kontraktowe spodnie? na takie wyglądają, ale czy US-army naprawdę parała się szyciem odzieży ciążowej? 


  • W którymś temacie właśnie też wrzuciłem link z takimi spodniami... nie doszukałem się nigdzie info o takich spodniach.
  • Slawkowski, byłbyś tak uprzejmy i pomierzyłbyś szerokość smalli w pasie, w nogawkach na wysokości kroku i kolan i jeszcze może na końcu nogawek?

    Falkland, wolę się upewnić bo nie wydaje mnie się. Im większy obwód w pasie to nogawki powinny być szersze - tak by wynikało z logicznego rozumowania. Może odwiedzę demobil w Łodzi to se oblukam i porównam a póki co zobaczymy co napisze Slawkowski.

  • W pasie niestety mają tylko 2x43 cm, w nogawkach: szer. na wysokości kroku - 32 cm, kolan - 30 cm, nogawka - 26 cm.
  • Dzięki za fatygę. To rzeczywiście szału ni ma bo z moich pomiarów wynika, że mediumy mają 45 w pasie a reszta tak samo jak w smallach. Jednak zostaję przy MR.
  • A u mnie w rozmiarze L/R wygląda to tak:

    Pas - 100 cm, szer. na wysokości kroku - 41 cm, szerokość w kolanie - 35 cm, szerokość nogawki - 27 cm.

    Czyli spodnie jednak się od siebie różnią, poza nogawką na dole. Pisząc że wszystkie są takie same, miałem na myśli raczej to, że nie uniknie się tego zworowania. Przecież nikt i tak nie założy na siebie spodni z węższą nogawką - bo w pasie będą dla niego za małe. Zatem, czy to mikroskopijny facet, czy średni, czy potężny bydlak, będą mieli tak samo zworowane nogawki, a każdy adekwatnie to swojej postury. 

    Warjat, "zworowania" nie unikniesz" :D A szczególnie w piątkowy wieczór... :))

  • Ten krój okazuje się być idealny, gdy podepnie się do spodni ocieplacz. Od razu wszystko staje się jasne. :)
  • Tylko ciężko popierniczać latem z ocieplaczem ;) ale mi osobiście krój nie przeszkadza i wygląd nawet bez podpinki.
  • Mi też taki fason pasuje. A i tak wszystko zależy od butów, jak to się ogólnie prezentuje. 20 lat temu w Polsce ludzie latali w takich portkach i nikt nie narzekał na krój, a o istnieniu podpinki nawet mieli wtedy bladego pojęcia ;) Jeśli mam się do czegoś przyczepić to tylko do tego, że mają zbyt wysoki stan jak dla mnie. Podpinki na razie do nich nie mam, ale na przyszły rok sobie zafunduję. W sumie całoroczne spodenki, tak jak emka. Tak samo też mocne i solidne. Jakby nie było, to ten sam materiał :)
  • W tych spodniach denerwujące są napy wewnętrzne. Można sobie o nie paznokieć nieźle uszkodzić albo dłoń poharatać. Tak jest u mnie, że napy są ostre i to mnie wkurza.