Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Naszywka / patch
  • Z racji ,że forum zaczyna "żyć" pomyślałem o tym. Ogólnie jest to popularne na forach ma je większość znanych mi for ,co wy na to opcja moja coś wielkości szer 2,5cm,  dl max 5cm by zmieściło się m65.org.pl nawet może być mniejsza ,oliwkowe tło czarne litery ,albo odwrotnie kwestia dogadania temat otwarty ewentualne propozycje ,ahha bez udziwnień najzwyklejszy patch.
  • Jak dla mnie to zbyt wcześnie na to. Forum ma tylko kilku udzielających się w miarę regularnie użytkowników, więc nie ma sensu by ~5 osób zamówiło sobie patcha z logo forum... Jak się trochę rozwiniemy to jestem za. Tylko ktoś znający się na grafice musiałby zrobić jakiś fajny design ;)
  • Ja też jestem za tym, aby poczekać. NGT czy Tactical to już potężne fora, my jesteśmy na razie zbyt kameralnie ;) Aczkolwiek nie powiem, w przyszłości można pomyśleć, nawet mi dziś taki pomysł przeszedł przez myśl, ale raczej na dalszą przyszłość.
  • Tak sobie pomyślałem, że skoro na allegro pełno jest firm oferujących wykonanie naszywki wedle własnego projektu to fajnie by było utworzyć kolekcję grafik wszelkiej maści militarnych naszywek. W ten sposób byłoby z czego wybierać i można by było jeszcze bardziej uszlachetnić swoją emkę.
    :ar!
  • Jeśli chodzi o obszycie eMki to najbardziej podobał mi się pomysł jednego z użytkowników NGT. Obszył on swoją kurtkę naszywkami US Colonial Marines i statku USS Sulaco. Wyszło świetnie dla znawców tematu ;)
  • owszem ,ale opłaca się to tylko przy większej skali,ale jak i rzekł Blatio i Trop pomyśli się o tym za jakiś rok może dłużej, osobiście preferuje nie obszyte kurtki, chyba ,że jest na to dedykowane miejsce jak np w m65 ucp :D 
  • Przecież wszystkie emki używane w wojsku były obszywane. Co prawda na ogół ograniczało się to do nazwiska użytkownika i rodzaju wojsk do których należał. Moim zdaniem tak obszyte emki zdecydowanie lepiej się prezentują.
    A jeśli mowa o dodatkowych naszywkach to każdy ma swoje gusta.
    Ja osobiście planuje sobie dodać do kurtki naszywkę w tym stylu.
    image

  • ja ogólnie nie preferuję
  • O kurka, można kupić gdzieś takiego patcha, darksaber ? Totalnie moje klimaty i chętnie bym przygarnął :)
  • W polskich sklepach takiego nie widziałem, ale na allegro jest kilku sprzedawców co zrobią ci naszywkę wedle twojego projektu. Za naszywkę o wymiarach 9x9cv wedle własnego projektu to chcą do 10 zł.
    Właśnie dla tego chciałem stworzyć kolekcje grafik wszelakiej maści z których można by stworzyć naszywki,
  • taśma us army dobrze robi kurtce ( na to miano zasługuje tylko m65 )...naszywka big red one ,dywizji piechoty , czy 25 dywizji piechoty też wygląda dobrze . Wpisuje się wówczas w jakąś jej osobistą historię , bywa oryginalnym osobnym językiem ....byle nie przesadzić !

    jeśli patche były z kurtką zostawię je ....
  • stary temat ale wtrącę 3 grosze, odświerzę trochę ,bo uważam ze jesli obszywać naszywkami armijnymi to z głową :) naszywka 25th div. wyglada źle na kurtce z racji pochodzenia tejże dywizji jak i przeznaczenia, raczej takiej mozliwości by nie było
  • Uwaga na uśmiech wodza - ciekawa naszywka "Indianhead" na prawe ramię, profil indianina skierowany w inną stronę niż w typowych naszywkach 2nd Inf Div
    http://www.ebay.com/itm/Original-Bullion-2nd-Inf-Div-Combat-Patch-for-Right-Sleeve-/190785343761?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c6bb15111
    image
  • praktyka stosowana do dziś :) choć widziałem np. 1st cav z głowa konia z drugiej strony , nigdy nie upolowałem , ale flagi US jak widać wszędzie mamy własnie w takich wersjach na lewy i prawy rękaw , praktyka stosowana tylko w armi policja i strażaki nie podjeły takiej tradycji 
  • witam, pisałem jakiś czas temu w sprawie naszycia patcha US ARMY na emkę z 67r. Zależy mi na patchu haftowanym tylko nie mam pojęcia czy te które są na allegro są zgodne historycznie (z góry mówię że szukam wersji oliwkowej ), to samo tyczy się naszywki 1 dywizji kawalerii powietrznej. Czy mógłby mi ktoś z kolegów wskazać jak taki patch powinien wyglądać czy dać namiary na kogoś kto miałby takowy na zbyciu?
  • Większość naszywek na allegro jest i tak z późniejszych lat niż wojna w Wietnamie.

    Tu masz pełen zestaw pasujący na kurtkę. Może lata i nie te, ale teoretycznie jest w porządku. I olej już tą kawalerię. 82 powietrzno - desantowa jest bardziej elitarna.

    http://allegro.pl/zestaw-naszywek-us-army-i2986721364.html

    I śpiesz się, bo drugi taki zestaw szybko się nie pojawi.

    image

    image

    image

    Po za tym może nie mam szczęścia, ale nigdy nie widziałem żołnierza walczącego w Wietnamie w zimowej w sumie kurtce jaką jest M-65.

    Ale tak czy inaczej, zestaw ten i tak pasuje do kontraktowej zielonej emki.

  • Dzięki zostanę przy 1 Air Cav ;) walczyć może i nie walczyli w nich specjalnie, choć zdarzają się na zdjęciach w czasie bitwy o Khe Sanh http://www.vietnam-airsoft.com/phpBB3/viewtopic.php?f=7&p=20268 , nie ma to bynajmniej służyć rekonstrukcji bo od tego mam TCU , używam jej na co dzień a że była obszyta i ma wyraźne ślady (ktoś je mocno zrywał i miejscami materiał trochę uszkodził) to chcę to jakoś że tak powiem przyłatać na nowo naszywkami i tyle, dzięki za pomoc
  • Kurtka pojawiała się czasem w Wietnamie, ale nie była tak popularna jak parka M-51 podczas wojny w Korei. Poza tym 1 Dywizja Kawalerii Powietrznej walczyła w południowym Wietnamie. A na południu Wietnamu średnia miesięczna temperatura powietrza w zimę wynosiła 26°C a latem dochodziła do 29°C. To odnośnie noszenia kurtki M-65 przez Kawalerię Powietrzną. A teraz obszywanie. Na rękaw daj "zgaszoną" naszywkę Kawalerii Powietrznej. Patch Us. Army daj haftowany - też "zgaszony". Jeśli chcesz też flagę, to powinna być kolorowa. "Zgaszoną" chyba dopiero wprowadzili do kamuflażu woodland.


    Tu masz naszywki. Wyglądają na oryginalne. Są też trochę używane, więc nawet lepiej. Jeśli chcesz, to możesz też sobie naszyć stopień kaprala który jest w zestawie. Kurtka będzie wtedy wyglądała niekoniecznie jak z Wietnamu - ale z trochę późniejszego okresu.

    http://allegro.pl/naszywki-wojskowe-usa-i2988061461.html

  • No ja ostatnio zakupiłem:
    Naszywka MF drukowana:
    image
    i wersja na zakarcie
    image

    :)
  • Panowie szukam naszywki w kształcie trójkata o ramionach ~ 9 cm. Jakis namiar na dobra strone z army patchs ?
    Naszywka z lewego ramienia.

    Dlaczego szukam, odkryłem ze moja Emka 1973 r,  miala kiedyś takową naszyta, pozostały tylko slady po szwie na podszewce.
    Naszywka musiała byc bardzo krótko bo na zewnątrz nie widać żadnych śladów ani przebarwień
    Szukam po necie bez rezultatów, chodzi mi tylko o wygląd, nie mam zamiaru kupować

  • Myślę, że miałeś na kurtce którąś z dywizji wojsk pancernych. Ale którą miałeś nie wiadomo. Pozostałe różniły się tym, że zamiast "1" tak jak na zdjęciu, miały inne cyfry.

    image

  • Dzieki Falkland za pomoc

  • Spoko, majonez.
  • Cześć koledzy, mam pytanko do znawców: czy naszywka z flagą była noszona na parkach M-65 i kurtkach M-65 woodland? Z góry podziękowania za odpowiedź
  • Na Woodland'zie na pewno (wyrwałem się do odpowiedz, mimo, że pytałeś znawców)

    image image
  • Flaga była noszona na kurtkach woodland. Naszywana była flaga kolorowa lub "zgaszona". I zawsze gwiazdkami do przodu. Na zdjęciu widać rewers flagi. Był też awers i jego dawało się na przeciwny rękaw. Z obszywaniem parki flagą nigdy się nie spotkałem. Jedynie co widziałem na parce to patch Us Army i patch na lewym ramieniu. Ale myślę że parka w ogóle nie była obszywana przez wojsko. Ludzie sami obszywają sobie parki, żeby fajniej wyglądały. Parka to taka bardziej "narzutka" a nie kurtka właściwa. A poncza też się nie obszywa. Ale 100% pewności nie mam.


    Amerykański żołnierz w parce.

    image


    A tutaj parka m51 podczas wojny w Korei. 

    image



  • Jak wyglądała sprawa noszenia naszywek ręcznie robionych?
    O ile te robione wg wzorów regulaminowych pewnie byly noszone jako zamienniki, ale patrzac np. po aukcjach było wiele produkowanych wg radosnej twórczości żołnierzy.
    Noszono je normalnie do munduru, zamiast kontrakowych/regulaminowych?
  • Naszywka LRRP 23 Infantry Div.
    image
  • Naszywka US ARMY do mundurów TS
    image

    na mundurach wygląda tak

    image

    image

    pozdr
  • Ale czy Mike Force mogli używać tego patcha? Jedyne co u nich widziałem to napis "mike force", jakiś numer lub puste miejsce.

    imageimage


  • Witam
    Masz rację - mike force nie używali patcha US ARMY tylko MIKE FORCE :)
    Ale jakoś nie przejmuję się tym zbytnio :)
    Tak poinna być obszyta - buza mojego znajomego
    image

    a tu moja bluza podobna do tej z twojego zdjęcia

    image
    pozdrawiam
  • Witam :)
    Daawno tu nie pisałem, ale mam problem, czy naszywka z tego linka będzie pasować do bluzy 6 colour z 1990?
  • Cześć,

    Tak, będzie pasować idealnie. Na bluzy 6-color naszywano zielone naszywki, gdyż pustynnych naszywek w tamtym okresie jeszcze nie produkowano.
  • To, że na 6 colour naszywano zielone naszywki, to wiem, tylko nie byłem pewny okresu, ponieważ na mojej M-ce była  podobna naszywka, myślałem, że jest starsza.
  • Naszywka którą przedstawiasz jest najnowsza i nowszych zielonych już nie było. A z kolei haftowana jest za stara aby pasowała na bluzę 6 color. Choć pewnie takie też naszywali jeśli były pod ręką. Tak czy inaczej, ta naszywka którą prezentujesz została przewidziana do tej właśnie bluzy. I dobrze myślałeś, naszywka jest stara. Jest starsza od bluzy 6 color.

  • Witam ponawiam moje pytanie dotyczące naszywek USAF na bluzę 6 colour, czy stopnie z tego zestawu będą pasować na bluzę z tego okresu? Koleś tam pisze, że naszywki są odprute z ERDL, ale taś ma jest taka sama jak z tej aukcji http://allegro.pl/stara-oryginalna-plakietka-us-air-force-na-m65-i3903078631.html więc może i stopnie będą pasować? 
  • Dobra to znowu ja :) Ciąg dalszy moich perypetii z obszywanie 6 colour, czy naszywka z nazwiskiem powinna być haftowana czarną, czy niebieską nicią? W jednej z moich koszul, jest niebieska nitka, ale przeglądając zdjęcia często zdarza się, taka jak w US ARMY, czyli haftowana czarną nitką. Ogólnie rzecz biorąc, powinna być niebieska, ale może być czarną, w myśl zasady "sztuka jest sztuka"?
  • Stokrotne dzięki Devil, a tak na marginiesie, nie mogłeś podesłać tego linka wcześniej teraz muszę czekać aż skompletuję nowy zapas gotówki, bo widzę, że będę miał kolejne wydatki :D
  • Oj no tak mi się nawinęło i przypomniało, zapraszam na zlot do BB oni tam będą na pewno :D

  • Panowie moze bede sie powtarzal lecz chce obszyc  Emke oliv. A nie che zrobic kichy. Moze byscie zechcieli podpowiedziec jakie naszywk(gdzie moge nabyc gdyz w internecie mnostwo ale czy orginaly?)i lub dobra stronke gdzie moglbym potpatrzec? Pozdrawiam(pelforth@wp.pl) Za uwagi serdecznie dziekuje.
  • tu możesz sobie zobaczyć chyba wszystkie

    np. taka może być 
    image
  • Wszystko zależy od tego z którego roku masz emkę. Bo jeśli z lat 80-tych, to ten konik na żółtym tle i wiele innych nie będzie pasowało.
  • Kurtke mam z 79r.

  • np.
    image

    albo dla usaf

    image
  • Hej

    Mam pytanie: własnie doszła do mnie bluza DSA 100-69-C-1175 w stopniu Second Lieutenant. Na ramieniu ma naszywkę MACV Ranger i druga bluzę DSA 100-69-C-1362 z naszywką Airborne Ranger (tak jak M64 dwa zdjęcia wyżej). Obie bluzy dodatkowe maja oznaczenia stopnia na kołnierzyki i podobne naszywki na kieszenią jak M65 pozwyżej. Czy naszywki w tym okresie były kolorowe ?
  • były kolorowe i zgaszone czyli zielone
    zielone to bardziej do walki żeby nie były tak widoczne a w koszarach chodzili w kolorowych 
  • Panowie moze podpowiecie jak obszywaja emke?. moja zona jest krawcowoa i twierdzi iz sie nieda gdyz musialaby przeszyc podszewke i kurtka by sie marszczyla przy noszeniu. Moze jakies porady. Pozdrawiam
  • Eee, bzdury gada krawcowa... niech podniesie podszewkę (która nie jest zszyta od dołu) i będzie miała dostęp do samego materiału wierzchniego. Nawet do rękawów na upartego można się w ten sposób dostać. Ja to co prawda robiłem ręcznie.