Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Kurtka Wind Resistant Sateen OG-107 (USAF)
  • Gadamy tutaj o tej nietypowej kurtce noszonej przez USAF.

    image




  • Witam
    To chyba kurtka dla us air force z dużym kołnierzem - czasami pojawiają sie na ebay
    taka żeby przy obsłudze lotnisk im nie wiało 
    pozdr
  • Tak lotnicza wariacja mki 
  • Skład 100% bawełna ;-)

  • To nie tyle lotnicza wariacja M-ki, tylko kurtka nieco oddzielna, która M65 wyprzedziła, bo pojawiła się kilka lat wcześniej :)
  • Kurtka dla obsługi lotnisk, nie wiadomo dlaczego nazywana czasami kurtką M-65
  • A ja się na odmianę spotykałem z nazwą M-57... tyle, że nie dam głowy na ile jest prawdziwa, ale też gdzieś tam w mrokach pamięci się kołacze informacja, że koło 1957 roku ją wyklepali...
    Ktoś potwierdzi? :D
  • To oddzielna kurtka. Wyszła przed M-65, a z kolei nie jest podobna do M-51. To raczej emka m65 jest wariacją tej kurtki ;) 

  • hej, zgadzam się z Falklandem, to taka alternatywa dla M-51, noszona jedynie przez  służby USAF, ale w międzyczasie pojawiły się pierwsze M-65 i z tego względu ta kurtka zeszła ze sceny. Miała w kołnierzu wielki kaptur, zapinana była na guziki. Ostatnio był mój rozmiar wystawiany na Allegro (L-L za 349zł, John Ownbey z 64r., bardzo ładna, nieco spłowiała). Mocno się zastanawiałem nad zakupem, jednak ostatecznie wygrała srebrna M-65 z 67r.  i nie żałuję.