Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Nasze nowe zabaweczki
  • sam się tego boję a zajawka trwa z dwa miesiące a ja mam już dwie kurtale kontraktowe i chcę więcej :)
  • devilu, za te porcięta ile dałeś??? Myślę nad czymś takim. Albo może oliwka m65.

  • Witam

    Potwierdzam słowa "borena" będzie dużo gorzej:-)))). U mnie w przeciągu 3 msc.: pierwsza M65 Helikona, po ok 2 tg. kontraktowa parka M65 stan magazynowy (niezastąpiona podczas polowań), po drodze spodnie BDU i M65 w kolorze OG, następnie bielizna termoaktywna level 2 US Army, spodnie M65 w kolorze woodland (kontrakt, stan magazynowy), polar US Army level 3 (nowy)  i wreszcie KONTRAKTOWA ALPHA Z 73 W STANIE NM"MINT" ( a w  zasadzie to chyba magazynowy bo wogóle nie noszona). Obecnie w trakcie zamówienia następnej M65 w kontrakcie. Dobrze, że moje kochanie nie czyta tego forum i nie zna mojego nicku:-))))

    pozdrawiam

     

  • Mam i ja :)..chyba będzie tylko do noszenia w 'niedzielę "
    Dużo o niej nie wiem, wygląda na magazyn lub prawie.
    Myślę że więcej może o niej napisać, kolega z forum, który mi ją załatwił.

    imageimage

    imageimage

    imageimage
  • w niedzielę? Ja swoje noszę na co dzień....w sumie po to są.


    PS. Piękny egzemplarz

  • Na codzien do brudzenia  to ja nosze desert Goldena lub cywilną Helikona.
    Z tą niedzielą to było tak w formie żartu, ale nie mam zamiaru jej mocno eksploatować ;)
  • 79zł + 11 przesyłka stan idealny, polecany sprzedawca ;)
  • Ładna Alpha  - w sumie to szkoda zniszczyć taki ładny egzemplarz :) 
    pozdrawiam
    :-bd
  • Super egzemplarz. Rozbraja mnie cena, za taki rarytas, ja takiego szczęścia nie mam :)

    No ale nic, u mnie kolejna kapota.....
    ...czyli Woodland jakiego myślę szukałem. Po wstępnym macaniu żadnych usterek nie zauważyłem.

    Trochę słabe zdjęcia (niestety takie oświetlenie) ale wrzucam:

    image image

    Naszywki:

    image image image image
  • No ta wygląda super - jak nowa - i ładne naszywki  - no to chyba teraz jesteś zadowolony - a tamtą odsyłaj :)
  • Bardzo ładna kurtałka, zgadzam się z przedmówcą. A tamtą oddaj:)
  • SO-SEW STYLES, INC. LARGE LONG od LUKABESTA

    image
    image
    image
    image

  • Nabytki z ostatnich kilku tygodniu:

    Plecak CFP 90
    image
    image
    image

    Spodnie ECWCS + Stuptuty

    image
    image

    Spodnie Marpat Desert

    image
    image

    Spodnie + Bluza DPM Lightweight

    image
    image
  • ...zazdraszczam zwłaszcza zielonej m-ki large long, w tym rozmiarze i stanie to rarytas b. trudny do zdobycia
  • Będziesz pan zadowolony ze stuptutów z tym, że nie są tak dopasowane jak typowe turystyczne, oraz jak jest możliwość zmieniaj ze stalowej linki na kewlar albo paracord, napy trzymają bardzo mocno, podobnie velco, do takiego stopnia, że się nadrywa :P
  • Widziałem takie same stuptuty u ciebie Devil na focie jak po śniegu śmigasz w oliwkowych M65. Jedno co mnie trochę zastanawia to te linki, a dokładnie chodzi o ich długość. Dwa raz wokół buta musze zawinąć aby było OK. Robie coś źle?

    A co do kurteczki to troszkę się człowiek naczekał. Ale dla Lukabesta to drobiazg :-)
  • Z tego co widzę i patrzę to pod śródstopiem i na górze stopy zaciskasz je więc prawidłowo, ale z tego co też widzę mają tam dziurki, właśnie do przewleczenia linki. Stalowa linka może z czasem ciąć buta i się układa pod buty, co może powodować problemy z dopasowaniem ich do innych butów potem, zaletą linki stalowej jest jej wytrzymałość. Ja mam swoje z linką z paracordu bądź podobnego materiału i dają radę spokojnie + plus tego taki, że nie niszczy bytów, dopasuje się bez problemu w razie awarii linki możesz są zawsze związać, albo zastąpić prowizorycznym sznurkiem. 
  • Trochę zaniepokoiło mnie, że linka może przekroić podeszwe.
  • Nie jest, to proces, w którym po jednym razie się to stanie, ale po pewnym czasie jest to możliwe, bo linka nie jest elastyczna, to raz, a dwa jak się poprzeciera i zacznie strzępić. 
  • Nówki sztuki od Winfielda, sateen, army shade 107, DLA100-78-C-1035, nitki już poobcinane:-)imageimageimage

    image

    Powyżej w zestawieniu z koszulką zimową Wojenno-Morskowo Fłota. Bardzo ładnie się prezentuje.

    A tutaj również dzisiejszy zakup - spodnie od Jacka i Jonesa. Czy czegoś Wam nie przypominają?:-Dimageimageimageimage

    W rzeczywistości kolor spodni od Jacka jest bardziej oliwkowy. Aparat przekłamuje dość znacznie.

  • Jack ma wzmocniony "tyłek" - dodatkowa łata jak w BDU, to zasługuje na duży +
  • Wbrew pozorom, ogo, tyłek nie jest wzmocniony drugą warstwą materiału. Jest jedna warstwa. Tak są zszyte spodnie, że wygląda jakby były dwie. Spodnie są z domieszką 3% spandexu przez co są delikatnie rozciągliwe.

  • no to duży + zmienił się na duży  -
  • no zapomniał ja się pochwalić to się chwalę , mój nowy gorek z mieszanki nomexu i kevlaru to cudo na plecach świadczy że dla załóg wozów co by wyciągać w razie niepowodzenia :))
    image


    imageimage
  • akurat ten kamuflaż to mi się podoba, nie miałem okazji zobaczyć na żywo takiego w tygrysie (robionych dla USAFu)
  • ABU też ładnie wygląda , ale póki co nikt nie zrobił takiej wersji jak ta powyżej ;) , zreszta tu w kraju próżno szukać EWOL FREE gorka , ni ma , za oceanem są jeszcze multi camo ale te droższe , ABU nie widziałem 
  • No to mam i ja. Pierwsza M51 dzięki uprzejmości Lukabest już wisi w mojej szafie. Jestem pod wrażeniem jej wykonania. Dużo lżejsza i milsza w dotyku niż M65. Rozmiar LR. Trochę dla mnie obszerna ale za to można cos pod nią jeszcze włożyć...w medium pewnie bym nie wszedł.

    image


    image

    image

    image

    image

    image
  • Super kurteczka, napy United Carr z tego co dojrzałem, Boren, a możesz cyknąć fotkę z danymi kontraktu?
  • kurtka nie ma metek i nie miała. Jest tylko ten stempel, który sfotografowałem.
  • Być może to wersja szyta dla USMC sądząc po napach 
  • Nie wiadomo, nie mam bliższych danych. Może spece od tych wdzianek będą mogli powiedzieć więcej. Cholera, patrzę na nią i podoba mi się coraz bardziej :)
  • Super kurtka :-bd

  • ~Boren
    Masz jeszcze drugi stempel z kontraktorem Hudson Garment Co.Inc.
  • heh, już idę dokładniej obadać kurtkę
  • faktycznie jest, gapa ze mnie

    ps. hehe, M51 ma wieszaczek. Ciekawe jaka była geneza rezygnacji z niego w nowszych specyfikacjach
  • Zaryzykowałem zakup nowej emki na allegro. Kwestia tego sprzedawcy była poruszana w jakimś wątku, chodzi o M65 za " 5 dych". Po rozmowach ze sprzedawcą podesłał mi kurtkę, wg mnie w bardzo dobrym stanie: zero plam, kaptur cały, żadnych przedarć. Tylko trochę materiał się zmechcony, co pokazuje jedno ze zdjęć. Ma ktoś swoją drogą pomysł jak z tym fantem powalczyć? :)  Trochę to spotęgowałem przez pranie, w jednej z kieszeni była prawdopodobnie chustka :D Podsumowując w tej cenie jestem mega zadowolony. Do zielonej kapoty dołącza nowa koleżanka.

    imageimageimageimage


    Dzisiaj ponad godzinkę walki ze szczotką, oto efektimage

  • To mechacenie to ponoć częsta rzecz i po praniu ma znikać :)
  • witam , chciałem się pochwalic nowym nabytkiem , od  naszego Kolegi Marka-Lukabesta  Alphą rok-81 stan mint i Vanderbiltem rok-82 ale nie wchodzą mi zdjęcia . 
  • Rafi: polecam wrzucać na tinypic i skopiować direct link według instrukcji z forum :)  Żeby nikogo nie mylić u góry zdjęcia są prześwietlone. Kolry są znacznie żywsze i ładniejsze.
  • Jakubino;  dzięki za rade , myśle że z pomocą córki uda mi się wrzucic te foty.Tak  obserwuje  eMkowy  rynek , coraz  mniej  orginalnych-kontraktowych  eMek  w  dobrym stanie  i  rozmiarze . Myśle  że  za  pare  lat  ,  zakup  Kontraktowej  eMki  ,  oj  będzie  ciężko  a  i  ceny  będą  niezłe.
  • Rafi: Nie śledzę już dokładnie, jak kiedyś, ebaya i allegro, ale koledzy mi mówią, że oferta na emki skurczyła się. Coraz mniej emek godnych uwagi. Kryzys dopadł również sektor handlu oryginalnymi emkami? Czy też daje o sobie znać zjawisko powolnego, lecz nieuchronnego, wyczerpywania się zasobów? Może jedno i drugie. Pozdrawiam.
  • Internet i zakupy przez niego zrobiły swoje. Ostatnie 6-7 lat to bardzo dynamiczny rozwój tego segmentu. Wszystkie 3 kurtki zamówiłem przez aledrogo, gdyby nie to miałbym problem z dostaniem M65. Myślę, że to powolne wyczerpywanie się zapasów. Dlatego trzeba rozwijać kolekcję póki na to czas :D
  • Jakubinho: Twoją radę wezmę sobie do serca. :)
  • To jest choroba jak nic. Dopiero co przyjechał jedna, a już myślę nad kolejną oliwką. W końcu myśl, o tym, że za kilka lat nie będzie w czym wybierać jest dość apokaliptyczna. Módlmy się tylko o to, żeby w jakimś azjatyckim hicie z cyklu " gangam style" nie występowali w emce. Wtedy rynek skurczyłby się w miesiąc :D
  • Masz rację, straszny szejk w egzemplarzu woodland nie zaszkodził emkom, ale "gangam style" mógłby to zrobić. :)
  • jakubinho. tak jak piszesz , internet pomógł nie jednemu zakupic wymarzoną kontraktową-M65 ale też przyczynił się do szybszego wyczyszczenia z eMkowego rynku kurtek  w bardzo dobrym-mint stanie. A na kurtki w takim stanie zawsze będą chętni , a Takich kurtek coraz mniej.Znajomy opowiadał mi ostatnio jak szedł  w swojej  M65 So-Sew Styles-mint i podszedł do niego gośc z pytaniem czy by mu Ją nie sprzedał i że zapłaci ile chce.
  • Witam Wszystkich Serdecznie ! ! !

    Jestem nowym Emkowcem i chciałbym się pochwalić swoim zakupem. Wszystko kupowałem osobno.

    Parka M65 + Podpinka + Kaptur. Wszystko nowe i prosto z magazynu. No i tanio jak cholera :-)

    Ciężko było dostać nową podpinkę do parki, bo od lat już tego nie produkują. Ale udało się.

    image

    image

    image

    image

    image

    image

    image

    image

  • ładna...też mam taką, inny kontaktor no i zamek scovill. Gratuluję zakupu. Dobra rzecz na mrozy
  • Bardzo ładna parka. Gratuluję i "zazdraszczam" idealnego stanu ciuszków. :)
    Zdaje się, że mam ten sam kontrakt; nie chce mi się sprawdzać, bo parka mieszka sobie na pawlaczu, a późno jest i nie będę rozstawiał drabiny, żeby się do niej dostać. ;)