Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Hity na Allegro! Czyli wartosci merytoryczno-historyczne w nowym świetle wedle wybrańców
  • Koledzy tak sobie pomyślałem czemu nie bo jak wiemy takich rarytasów nie brak :) na rynku rodzimym a ileż to sie można dowiedzieć  dzieki takim  kolekcjonerom


    pozwole sobie zacząć od spodni


    http://allegro.pl/vietnam-era-cargo-pants-100-cotton-fostex-i2488711086.html


    a tu rarytas duffle bag


    http://allegro.pl/us-army-worek-transportowy-vietnam-okazja-i2473767920.html


    tutaj podstawowe narzędzie signal corps


    http://allegro.pl/zestaw-narzedzi-sapera-us-army-ww2-vietnam-noz-i2479207737.html


    no i taka kurteczka M 43


    http://allegro.pl/oryginalna-kurtka-m43-us-army-damska-vietnam-wac-i2486107880.html


     


     

  • No, ta damska M43 nie taka zła - rzeczywiście takie były i serio służyły paniom przez okres Namu, a i nie wiem czy nie później...
  • No Blatio w sumie rację masz w kurteczkach nie jestem taki Jolo :D i dopiero dojrzałem ze damskie miały faktycznie guziory na zewnątrz , moja wina ^:)^
  • ziomku to dyskusja na rarytasy których byśmy nie polecali nawet wrogom tudzierz rzeczy dobre lecz z niewłaściwym opisem :) te cargo pants to taki wymysl firmy fostex taki vintage a rodzicami tych spodni mogą być modele m 51 m 65 taki wymysł managmentu firmy oczywiście nijak się mający do działu us oryginanalne do 75 roku he he he


    no i ten opis słodki , pasy pozwalający  łączyć wiazania w dowolne moduły i ta wstawka na dole fabryka/kontraktor heh ludzie to są

  • Dokładnie, w tym wątku generalnie wrzucamy różne "urojenia" Allegrowych sprzedawców :)

    Fostex to zdaje się holenderska firma, która robi wszelkiej maści podróby różnego rodzaju umundurowania. Te tutaj spodnie, to typowe cywilki, przypominające krojem M65 czy też M51, jak zwał tak zwał ;)

    To mi przypomina historię pewnej kurtki M65 z Allegro, co prawda kontraktu, John Ownbey - opisany jako "zdarty z amerykańskiego spadochroniarza w Wietnamie" z niesamowitą historią jak to się dostał do Polski poprzez kogoś tam z rodziny, kto kiedyś był w Wietnamie w ramach czegoś tam, bla bla bla... Kit, że naszywki na kurtce jakoś nawet nijak nie pasowały do jakiejkolwiek formacji spadochronowej, hehehe :)

    Tak się jednak złożyło, że tegoż właśnie Johna Ownbeya mam właśnie u siebie w szafie, bo to był Large/Regular, którego akurat wtedy szukałem, trafił się i po pewnych pracach naprawczych (zszycie kilku szwów, wymiana zamka) służy mi teraz zimową porą, czasem nawet z dwiema podpinkami upchniętymi :)
  • Blatio a pamiętasz na allegro taka aukcja była pod tytułem parka oryginał spadochronowa us z 1944 roku , matko mój numer jeden na bardzo długo , mam linka ale niestety przenieśli do archiwum he he he he M 65 obszyta ttotalnie z cyca i ten opis ślady urzytkowania po normalnym skoku , pył i zabrudzenia jeszcze z Normandii
  • Hehe, tego nie widziałem niestety, ale musiał być przedni ubaw ;)
  • no to kolejny rodzynek :) nie moglem sie oprzeć , w sumie komplet jest ok , ale determinacja sprzedwacy mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm rip stopowy set TCU wystawiony za 800 pln , mało tego jest cena minimalna :D
    http://allegro.pl/mundur-tcu-sajgonka-komplet-i2511466257.html
  • No, rozmiar Large/Long to już nie takie hop siup, ale jednak cena troszkę z kosmosu moim zdaniem :P
  • Meforze, kurtka jest jak najbardziej oryginalna, o czym wiesz zapewne. Myślałem żeby sobie tę konkretną kurtkę sprawić: krój kontraktu, pewnie jest cieńsza i lżejsza od kontraktów bo to poliester, pewnie nie jest tak sztywna, no i kolorek granatowy pasuje na różne okazje. Na pewno nie jest tak mocna jak z NyCo ale takich kurtek nie kupuje się do roboty czy do ciarchania po lasach

    :P

    P.S.:kupiłem od tego gościa smoka S'2005 w stanie magazynowym i mogę sprzedawcę polecić.

  • Ale poly/cotton to już niestety nie  nyco :-(


  • Sprzedam Field Jacket M-1943 (M43) rozmiar Medium (M).
    Szczegóły:
    http://allegro.pl/okazja-ralph-lauren-military-jacket-m-1943-rozm-m-i2636871088.html
  • Nie ma to jak sprzedawanie towaru na którym się nie zna lub może szukanie jelenia na logo.
    http://allegro.pl/kurtka-alaska-n2b-alpha-industries-nowa-kontrakt-i2642005534.html
    P.S. Ma więcej takich kontraktów:)
  • Swoją drogą ciekawe czy Demobil Rambo z którego pochodzi aukcja, posiada w asortymencie jakiekolwiek kontraktowe rzeczy. Nazwa demobil wskazuje, że niby tak, ale  to co napisali na aukcji sugeruje co innego. Muszę się tam kiedyś wybrać i pooglądać co mają. A cena wystawionej, jak by nie było to zwyczajnej kurtki to jak pier... obuchem w głowę :D

    Edycja: na stronie producenta taka sama kosztuje 162$ (z zaznaczeniem w opisie "military-style"
    http://www.alphaindustries.com//Mens-Flight-Jackets/Alpha-Industries-N-2B-Parka.asp
    czyli z jednej strony ta sklepowa jest uzasadniona, tylko jak na polskie warunki bezsensownie droga mimo wszystko...
  • Ze sprzedaży samych kontraktów nie wyżyjesz, bo ile osób ich poszukuje??? Ktoś dla kogo coś w ciapki w tesco to wojskowe ciuchy wpadnie do Rambo to można nim manipulować jak się chce. Znam wiele osób które zawzięcie bawią się w Airsoft są z tego bardzo dumni, ubrani od stóp do głów........w jakieś coś......myślą, że mają mundury a to zwykły badziew. Nie mają pojęcia, że istnieje coś takiego jak kontraktowy ciuch. 
  • Okazja, bo póki co taniej niż w sklepie i na innych aukcjach ;)
  • Sądząc po wyglądzie kieszeni (dosyć małe, prawie kwadrat) oraz brak na metce napisu "Made in U.S.A., to chyba jest już chińska produkcja. Poza tym sprzedający potraktował numer NSN jako numer kontraktu, może się ktoś spoza tego form na to nabierze, czego nikomu nie życzę, cena może niska w stosunku do podobnych "chińskich" produktów.
  • ...a propos chińskich alph z allegro, w detalu u chińczyka 64-70$ bez podpinki z przesyłką, do tego UC może naliczyć vat. Cena spada przy zakupie kilkuset sztuk, wtedy jest to 20-35$. Kiedyś myślałem o ściągnięciu takiej kurtki z chińskiego allegro (Alibaba),ale zmądrzałem i poszukałem kontraktu. Niemniej jednak nawet u chińczyka tanio nie jest tak jak mogłoby się wydawać. Taniej trochę niż polskim sklepie bo alpha bez podpinki 470 PLN    
  • nie mogłem się powstrzymac , co prawda jebaj , i wszystkich którzy juz dopatrzyli sie tych spodni przestrzegam przed zakupem , bo bic się raczej nie powinni choć i tam głupków nie brak
    http://www.ebay.com/itm/NAM-ORIGINAL-1ST-PATTERN-EXPOSED-BUTTON-POPLIN-PANTS-SZ-XL-REG-EXC-/150926506460?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid=111000&algo=REC.CURRENT&ao=1&asc=27&meid=2802576685855792340&pid=100033&prg=1011&rk=1&sd=150926506460&
  • a co w nich nie tak? :)- chodzi o boczne kieszenie ???? - chyba powinny być inaczej , nie skośnie uszyte
  • Może nie mam racji, ale wyglądają na TCU 2nd lub 3rd ale ktoś zrobił dziurki na wylot klap, ale na 100% nie dam głowy. Chyba guziki nie w tym miejscu co trzeba, no i numer kontraktu powinien zaczynać się prefiksem DSA 1-xxx.. a jest DSA 100-2226, czyli późniejszy kontrakt, a tutaj oryginalne spodnie TCU 1st pattern
    imageimage
  • a więc jak słusznie zauwazył ziomek wloty kieszeni w 1 typie są równoległe do szwu co było udręką z korzystania, ogo , pierwszy i drugi typ ma regulacje w talii za pomocą troków spinanych na guziki a te mają już sprzączki do tego patki są większe tak ww spodniach jak i w bluzach , ale Twój nos co do kontraktu dobrze myśli :) tak są to w trzecim typie spodenki jak najbarzdziej
  • Parka M65, podpinka od M51 a kaptur od kurtki M51, ciekawy suwak General, rzadko występujące ale wygląda na oryginalne, przeważnie było wykonane z drutu, kaptur pochodzi od kurtki M51, sama parka to chyba lata 77-83 sądząc po długiej białej metce po której pozostał ślad, parki wcześniejsze miały 2 metki w tym małą metkę z kontraktem i rozmiarem i nazwą firmy (kontraktora)
    tutaj mała metka z kontraktu DPSC z 76-roku (jeszcze 2 metki)
    image

  • widziałem tę parkę ale nie wrzuciłem jej w ten dział...jeszcze by ktoś pomyślał, że jestem jakiś przewrażliwiony :P
  • Widziałem na  "alegro" już kilka kapturów w tej wersji  http://allegro.pl/kaptur-m-1951-i2768702510.html .. a u innych sprzedawców z parkami!
    Ta cena za kaptur z "przeszywanym" futrem ..mnie śmieszy! Ktoś dopisuje pomyłkowo jedno zero!
    Futro jakby z kozy lub kilku chomików :) ....ale najbardziej mnie wkurza że nikt ze sprzedających o tym nie informuje
    że futro jest nieoryginalne!!!! X(

    Zobaczcie sami przy dużym powiększeniu na te "nieoryginalne partackie" przeszycia!

    image
    X(
  • Masz Andrzej rację, wilkiem poszczuć oszusta, a tak na poważnie, sam kaptur w średnim stanie - widzieliśmy lepsze, jakieś plamy na taśmie ściągacza no i te dość kontrowersyjne przeszycia... kiepściutko, a mój wolf dotarł dzisiaj, może jeszcze dzisiaj wrzucę parę fotek ale już w odpowiedni wątek czyli "Kurtki M51" 
  • Chyba napiszę do gościa...Co to za futro i z czego.....z grzbietu kozy :)) Pozdro
  • Pisz śmiało . Trzeba tępić frajerów . Raz mnie jeden ziutek wysiudał na Allegro i teraz jestem uczulony ... Temu od ALFY z Korei też napisałem to co trzeba . Zmienił opis i zszedł z ceny 200 zły .
  • Poszło :)
  • Napisałem tak

    Witam!

    Czy mógłby mi Pan napisać z czego jest to futro.... w
    tym wyjątkowym kapturze :) ....musi być chyba szczególne.....cena jest
    niemała!
    Zauważalne są dodatkowe jakieś przeszycia wzmocnienia...których nie
    ma w ORYGINALNYCH kapturach (są wyjątkowe) :) ....
    z czerwonymi stemplami gdzie jest wyraźnie
    napisane FUR TYPE: NATUYRAL WOLF TYPE IV ORIGIN U.S.A.....raczej wilk to
    nie jest!!!
    Pozdro


    Bardzo szybka odpowiedź

    "Witam, z tego co sie orientuje to jest to kaptur M51 z naturalnym futrem,
    co do przeszyc to nie mam pojecia. Kupilem go razem z Parka M65 ale on jest
    M51(nie zbieram M51 tylko M65) od znanego sprzedawcy na Allegro ( Archan ) u
    ktorego zreszta dokupilem kaptor M65 z naturalnym futrem. Cene za ten kaptor
    M51podpowiedzial mi wlasnie Archan wiec za tyle go wystawilem, ale oczywiscie
    otwarty jestem za propozycje cenowe, wiec mozemy ponegocjowac cene
    ."

    Pozdrawiam

    Jest podejrzany! :)) zgonił na ..... Archan...tajemniczy gość!


  • Jest taki sprzedawca na allegro - sprzedaj różne sorty mundurowe
    może faktycznie gościu się nie zna i usłyszał że zgarnie za ten kaptur tyle i wystawił :)
    pozdr
  • A ja myślę, że się gościu kapną że ma wszyte futro z "kreta somalijskiego".. bo oryginalne sobie jakiś czas temu wyliniało
    lub zjadły mole! I teraz chce się pozbyć bubla!
  • Żonka kolesia zabrała do swojego flayersa z H & M bo oryginalny wolf lepszy niż sztuczne cóś, a koleś malarz, złożył do kupy kilka pędzli z rosomaka...  :))
  • image
    ten też taki wyleniały :) od tego właśnie sprzedawcy
    http://allegro.pl/parka-podpinka-ecw-us-army-usmc-i2756921896.html
  • Skuzi, senior... nie zginęły komuś przypadkiem łasiczki?
  • :)) Piotrek ale rozczarowujące jest to że ktoś "sprząta magazyny" i pozbywa się kapturów z wyliniałych futerek i opyla je jako oryginały
    ...nawet nie informując o tym kupujących że futerko zostało podmienione! Archem to "krzak" firmy......No wiecie jakiej? Musicie
    zgadnąć ;)

    Ziomek to futro z oposa tunguskiego! :)
  • Czyli co? BB schodzi na psy (w sensie futra też ;))? Kupowałem u niego kilka rzeczy i zawsze było ok...
  • Krystian ja też kupowałem.....i jeszcze się nie zawiodłem....ale mała informacja mogła by być!
    Dobrze napisałeś ,,futra ...na psy :o3
  • Ja kupiłem tylko raz podpinkę i powiem że opis był troszkę mylny ale podpinka fajna - jestem zadowolony
    prosił żeby nie wystawiać komentarza po transakcji więc tak też zrobiłem
    ale ogólnie ok
  • Z tym komentarzem to jest tak, że on nie uznaje systemu komentarzy za miarodajny - jego zdaniem to jest nieszczere i sztuczne, aczkolwiek na wyraźną prośbę kupującego zgadza się wystawić komentarz do transakcji.
    Cóż, jego wola, zgodnie z prośbą nie wystawiłem mu komentarza, choć na pewno byłby pozytywny, bo transakcja była przeprowadzona wzorowo i jestem z niej bardzo zadowolony.