Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Książki, artykuły ..... i wszystko co pisane o NAM_ERA :) i nie tylko....
  • Witam
    W porozumieniu i za zgodą Wardoga - przedstawiam dla zainteresowanych spis ciekawych pozycji dotyczących wojny VN oraz sortów mundurowych
    Jak ktoś jest ciekaw albo zna inne artykuły dotyczące tej tematyki to proszę dopisywać
    no to zaczynamy:

    John plaster sog color:white;mso-themecolor:background1">

    Filip Gutzman
    Wietnam Visual encyklopedia


    Kevin lyles us
    airborne vietnam


    Douglas Welsch the
    complete military history the Wietnam war


    Douglas Welsch the
    history of Wietnam war


    Douglas Welsch the
    Wietnam war


    Tim page John
    pimlott nam the Wietnam experience 1965-75


    John s bowman the
    Wietnam war Day by Day


    Salamander nie ma
    autora the Wietnam war the ilustrated history of the conflict In southeast Asia 


    Eric micheletti
    seals In Wietnam 


    Leroy Thompson
    uniforms of the indochina and Wietnam Wars 


    Harry pough gary
    Perkowski len Whistler us special forces insygnia


    Duncan Anderson
    odziały elitarne 


    R Johnson tiger
    paterns 


    Kevin dockery navy
    selas 


    William prochnau
    once upon a distant war 


    John pimlot wojna w
    Wietnamie


    Michael takkiff
    brave Man gentle heroes


    Shelby stanton
    special forces AT war 


    Shelby stanton us
    army cold war uniforms 


    Shelby stanton us
    army Wietnam uniforms 


    Dmochowski od
    doliny ia drang do an loc


    Warmans collectible
    militaria


    Piotr ostaszewski
    Wietnam 


    Olivier todd
    okrutny kwiecień


    M Sienkiewicz wojna
    wyzwoleńcza norodów Indochin 


    Xuang phong
    niepokorna córka


    Andrzej maryański
    Wietnam


    Edwin m simmons
    marines 


    Czesław goliszewski
    wojna w wojnie 


    Czesław goliszewski
    poker z bombami 


    Czesław goliszewski
    operacja ho chi Minh 


    Daniel Lang
    incydent na wzgórzu 192


    Wojciech żokrowski
    dom bez scian 


    Stanisław dymek
    zielone berety 


    Tim o’brien rzeczy
    które nieśli 


    James Webb pola w
    ogniu 


    Edward b. atkeson
    trzy wojny 


    Marian Wolin
    agresja amerykańska w Wietnamie


    Patrick chauvel
    reporter wojenny 


    Steven Philip Smith
    amerykańscy chłopcy 


    Nicholas proffitt
    the emabassy house 


    Frances Fitzgerald
    fire In the Lake 


    Richard d. ogden
    Green knight red mourning 


    Robin moore the
    Green berets


    John sack m Wietnam

    Zbigniew
    Domarańczyk wojna po wojnie 


    Władysław Szczerbic
    podwójne życie Sajgonu 


    Wilfred g. burchett
    Wietnam 


    Robert mason
    chickenhawk / powiedz że się boisz


    Tom mangold John
    penycate the tunnels of Cu chi / podziemna wojna 


    Władysław Kubiczek
    Wietnam kraj południa 


    Zbigniew stolarek
    drogi przez ogień 


    Zbigniew
    staszyszyna Wietnam północny w fotografiach 


    Kobzdej rysunki z
    Wietnamu 


    Warneńska Monika
    taniec z ogniem


    Bambusy szumią nocą 

    Nie ma pokoju dla
    pól ryżowych


    Niespokojni
    amerykanie


    Córka jego
    ekscelencji 


    Raport z linii ognia

    Front w dżungli 

    Łuny przed świtem 

    I ostatnie dzieło
    Pani Moniki przed śmiercią , oczy smoka piekna opowieść dzieje się w Kambodży ,
    polecam ksiązka o okrucieństwie , milości , pożądaniu a wszystko w oparach
    rewolucji i czerwonych Khmerów a co najważniejsze nie jakas beletrystyka a
    poparte faktami i nazwiskami jak najbardziej 


    No i mam tam pare
    magazynów , w których Jacek pisał artykuły , pare z epoki , wpadł mi nawet
    program polityczny narodowego frontu wyzwolenia Wietnamu poludniowego , egzemplarz
    z 1967 roku tylko 3000 egzemplarzy wydany przez stałe towarzystwo narodowego
    frontu wyzwolenia Wietnamu południowego w Polsce .


    No jeszcze
    ksiązeczka Imre patko sztuka Wietnamu a co ja generalnie temat wałkuję z dwoch
    stron j, us jak i vc i nva ak i zarówno ze strony kulinarnej ,sztuki i kultury
    , filmów niestety mniej jest do zbierania

    no to na początek tyle :)
    pozdrawiam
  • tutaj dwie kolejne pozycje miraldiego u jedynego w polsce dealera dobrej książki  Darka


    http://napoleonv.pl/search/?fraza=miraldi


    posiada też ksiażeczkę o sogach jak i tygryskach oraz wszelakie pozycje stantona


    jak nie ma na obecną chwilę to można zamówic , relatywnie za używane na ebay'u łącznie z wysylką oraz strachem że nie dotrze ceny naprawdę nie są wysokie


    btw powstało nowe dzielo o SF jak każde około 90-100 dolarów pech w tym ze stanton sie tak rozbujal e będzie tego 7 tomów :( miło bo obszernie ale no prawie 3000 za cały komplet heh

  • no i znowu nie mogę edit nosz ze cham ze mnie DZIĘKI PIOTRZE za rozpoczęcie uroczyste wątku bibliograficznego
  • Kevin Lyles (tekst i plansze) :
    Vietnam ANZAC's
    image

    Gordon Rottman (tekst) & kevin Lyles (rysunki)
    Green beret in Vietnam
    image

    Gordon Rottman (tekst) & kevin Lyles (rysunki):
    US Infantrman in Vietnam 1965-73


    + kilka innych zeszytów Osprey'a autorstwa Gordona Rottmana (tekst) i Rona Volstada (rysunki)
    Vietnam Airborne


    Gordon Rottman (Osprey):
    US MACV-SOG Reconnaisance team in Vietnam
    Mobile Strike Forces in Vietnam 1966-70



  • No nareszcie panowie :)
  • Niespokojni Amerykanie - Książka którą właśnie kończę czytać
    image

    inny punkt widzenia wojny wietnamskiej od strony północy

    image

    image

    image

    image

    pozdrawiam :)
  • ano ciekawa ale jak pisałem wyżej tego typu ksiażki sie nie opłacają z tamtąd , to ciężka pozycja a zobacz wysyłka na stany prawie 12 , skoro lekkiego skosika wysyłają za 17,5 i koleś jescze upchnoł w tak zwanym book boks malutkim to ręcze że zwykła przesyłka to najmarniej 25 i zero pewności czy dojdzie tak ze jak nikt nie zalicytuje to mamy jesli wysle 75 $ co daje w zaokrągleniu 240 pln
    a u Darka jak też wspomniałem wyżej , najnowsze wydanie , poprawione , sztywna okładka ,obwoluta , papier kredowy i pewnośc że dojdzie z wysyłką za 267 pln
    http://napoleonv.pl/opis/615878/tiger-patterns.html
  • A ja kupiłem książkę Miraldiego Uniforms & Equipment of U.S. Military Advisors in Vietnam: 1957-1972 w Amazonie za  ok 210pln z przesyłką
  • RZadko się trafia :) a różnica niewielka za nówkę w kraju , natomiast tu jest bardzo dobra pozycja , co prawda beletrystyka ale napisana przez pilota śmiglowca , pozycja obowiązkowa tu w wersji englesso , ale cena 27 pln jest dość dobra cena
    http://allegro.pl/robert-mason-chickenhawk-vietnam-war-i2622200949.html
  • Muszę zabrać znowu głos, bo wydaje mi, że mam ważną wiadomość do przekazania. Michael Herr „Depesze”, Kraków: Wydawnictwo Karakter, 2016 – książka arcydzieło! Relacja korespondenta wojennego z Wietnamu w latach 1967-69. Opisuje m.in. walki w Hue i pod Khe Sanh. Ta książka naprawdę otwiera oczy, jak szalona była to wojna, jak bardzo chorej układanki nasza emka była cząstką. Książkę kupiłem w empiku. Można ją zamówić także w internecie. Pozdrowienia!
  • mcm
    Dzięki chyba się skuszę, 
    pozdrawiam
  • Piotrze, 309 stron - wczoraj kupiłem i zacząłem wieczorem czytać, dzisiaj już kończę. Nie znam bardziej prawdziwej, szczerej, przejmującej, wybitnej książki o wojnie wietnamskiej. Autor był współpracownikiem Francisa Forda Coppoli przy realizacji "Czasu Apokalipsy" i współautorem filmu "Full Metal Jacket" Stanleya Kubricka. Dziękuję, pozdrawiam.
  • Panie Andrzeju, ja również dziękuję za informację w sprawie książki. Zamówienie już poszło, z przesyłką na wtorek cena 42,29 PLN.
  • Panie Andrzeju,
    jak się mają sprawy z drugim wydaniem monografii M65. Kiedy się ukarze?
  • Panie Michale, czy można skończyć pracę, jeśli ukazują się tak ciekawe materiały jak książka Michaela Herra? :) Mówiąc serio, praca dobiega końca, w marcu chciałbym oddać materiał do druku. Pozdrawiam.
  • Panie Andrzeju, myślę, że co jakiś czas będą pojawiać się różnego rodzaju nowinki, materiały itd. odnośnie M65. Będzie Pan mógł przecież pisać o nich w kolejnych wydaniach monografii tj. trzecim, czwartym, .... ;) Czekamy z niecierpliwością na ukończenie prac z drugim.
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Panie Michale, dziękuję. Niedługo - 1 marca - ukaże się następna książka o tematyce "wietnamskiej" - Jonathana Shella "Prawdziwa wojna. Wietnam w ogniu". Książkę wyda Wydawnictwo Czarne. W ciągu dwóch miesięcy dwie pozycje o wojnie w Wietnamie, czy to początek ożywienia na naszym rynku czytelniczym w zakresie literatury podejmującej ten wielki temat? Do tej pory właściwie panowała posucha - pod koniec roku 2016 ukazała się tylko powieść Viet Thanh Nguyena "Sympatyk" ukazująca konflikt z perspektywy żołnierza armii południowowietnamskiej. To książka również interesująca, godna polecenia.
  • Panie Andrzeju,
    Dziękuję za informację odn. literatury dotyczącej konfliktu w Wietnamie. Do puki na dworze jeszcze zimowa aura potrzeba korzystać z dłuższych wieczorów.
    Pozdrawiam
  • Czytam sprowadzoną przez empik książkę Marka Bowdena "Hue 1968. Wietnam we krwi" (Wydawnictwo Poznańskie, 2019). Szczegółowy opis najkrwawszej bitwy Vietnam War. Wciągająca narracja, dużo informacji (np. mundury, uzbrojenie, pogoda). Opis zdarzeń na polu bitwy, a w tle wielka polityka, która sprawia, że chłopcy muszą ginąć. Szkoda, że niestarannie przeprowadzono korektę językową i że zrezygnowano ze zdjęć, które zawiera wydanie amerykańskie.
  • A ja właśnie ściągnąłem sobie z sieci na .pdf oryginalne wydanie Osprey'a "The US Army in the Vietnam War 1965-73" oraz "US Marine Infantry Combat Uniforms and Equipment 2000-12",
  • Właśnie ściągnąłem sobie ze strony docer.pl książkę (w formacie.pdf) zatytułowaną "Desert Uniforms, Patches and Insignia of the US Armed Forces".
    Mnóstwo zdjęć, opisów i detali dot. umundurowania DCU i DBDU, naszywek, oznaczeń, itp.Wiele informacji poświęconych kontraktom, prototypom.
    Super wydanie - mnóstwo zdjęć (również szczegóły kontraktów), opisów i detali dot. DBDU i DCU oraz naszywek, oznaczeń, itp

  • Ukazała się Roberta D. Schulzingera "Wojna w Wietnamie 1941-1975".
  • Dorzuciłabym jeszcze
    Ofensywa Tet - Przemysław Benken
    Wietnam - Artur Dmochowski
    Wietnam Epicka tragedia 1945-75 - Max Hastings
  • Witam,

    ja po przeczytaniu naprawdę sporej liczby pozycji dostępnych na PL rynku - zaczynam nieco spoglądać na rynek ENG mogę powiedzieć śmiało ze dotychczas absolutnie topowa była dla mnie publikacja Piotra Ostaszewskiego "Wietnam - najdłuższy konflikt powojennego świata 1945-1975".

    Obejmuje całość konfliktu od FRA po USA - istne kompendium chociaż jest to stricte tekst - zdjęć itd tam nie uświadczymy natomiast sama wartość merytoryczna jest rewelacyjna - dobra zarówno dla laików jak i już nieco zaznajomionych w temacie.

    Jeden minus - pozycja bardzo ciężka do namierzenia - dodruk wyczerpany wieki temu stad tez należy liczyć się z tym ze cena może być wysoka 

    No i jakby nie bylo będę miał sentyment już po wsze czasy ;)

    image

    Zauważyłem jeszcze że w pierwszym wpisie jest błąd w jednej z pozycji tj.:

    Dmochowski od
    doliny ia drang do an loc

    Artur Dmochowski napisał "Wietnam - wojna bez zwycięzców" oraz "Wietnam 1962-1975" - pierwsza bardzo mi się podobała - drugiej nie mialem przyjemności. 

    "Od doliny Ia Drang do An-Loc"- pozycja autorstwa Marcina Majewskiego - skupiona wokół udziału 1 DKP w tym konflikcie - tez warto mieć w swoim księgowość zbiorze ale problem z dostępnością jeszcze większy niż w przypadku książki Piotra Ostaszewskiego...
    MARCIN MAJEWSKI - OD DOLINY IA DRANG DO AN LOC :: Antykwariat internetowy -  Skup i sprzedaż książek - antykwariat.waw.pl Antykwariaty

    Dzięki :)
  • @Newbie 
    Wietnam 1962-75 A . Dmochowskiego to jest dokładnie to samo co "Wietnam wojna bez zwycięzców' tylko ze z serii Historyczne bitwy/HB :) 
    Miałam i odprzedałam bo po co mi dwie, jedyna róznica to podpisanie rozdziałów oraz wpisy od autora, tak jakos