Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
M65 i podobne w różnych armiach świata - ZDJĘCIA
  • Tu wklejamy foto żołnierzy w emkach z różnych krajów

    imageimage
    Armia Austriacka


    image
    Armia Norwegi


    image
    Siły zbrojne Afganistanu z lekkim akcentem polskim
  • Hehe, czyżby hełmy wz.67? :D
  • Ta, to nasze hełmy. Jeszcze niech im oddadzą te stada desantów, bechatek i szelek-dusicielek, co leżą w magazynach po sam sufit(na wypadek ''w'' ) i może wreszcie zaczniemy kompletować tam porządny sprzęt ;)
  • image



    ERDL szyty w dżungli
    made in Thailand ;)

    image
  • Czy na pierwszej fotce są kobiety? Tej pierwszej bym się bał...
    Chorwaci:

    image

    Mam ta kurtkę, z tego konfliktu. Każda jest inna, inne zasuwaki, guziki, napy itp. Widziałem z guzikiem w jednej kieszeni i napą w drugiej, typowa wojenna produkcja. Można ja traktować jako lekką, letnia kurtkę. Swoją drogą za kilka lat te wojenne sorty tych ubrań będą w cenie.
    Polecam więcej fotek tu:
    http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?86184-Croatian-war-pics-3-Read-the-first-post-carefully!/page28
    Były tez greckie M51, ale za nic tych kurtek na żołnierzach nie mogę wyszperać.
  • @tara zdjęcia w wątku 
  • >> "Czy na pierwszej fotce są kobiety? Tej pierwszej bym się bał..."

    Psiakość, teraz spojrzałem =) Też bym się bał :P
  • Znalazłem zdjęcie kopi M65 używanej w armii Korei Południowej
    Niestety nie miąłem lepszego zdjęcia.

    image
  • Kurtka produkcji izraelskiej: 


    imageimageimageimage


     

  • nawet ładna :P tylko wole jednak guziki w kieszeniach albo napy
  • No no, izraelska, ale zamek General... :>
  • Kurtka polowa, w której żołnierze francuscy walczyli podczas wojny w Wietnamie (1946-1954):


    imageimage


    imageimage


    imageimage


      

  • kolejna wariacja m43
  • Przypomina mi damską wersję M43, jako żywo :)
  • Kolejna wersja ERDL bodajże  firmy TROOPER MFG CO

    image
    image
    image



  • "Kurtka polowa, w której żołnierze francuscy WALCZYLI"
    przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać...
  • Takiej to tu jeszcze nie mieliśmy M65 w ,,kamo,, Duck Hunter :)

    image
    image
    image
  • W opisie napisane jest, że to Grecka M43!
    image
    image


  • Jest takie coś, nawet miałem kiedyś taką w rękach :D
    Taka trochę hybryda, bo ogólny krój z przodu jak w M43, ale z tyłu zaszewki na łopatkach (dobra rzecz moim zdaniem) jak w M65.
    Co mnie trochę razi, to te długie patki do ściągania rękawów, w dodatku w dość dużej odległości od nadgarstka (zapewne, żeby tam się jeszcze rękawice mieściły) - jakoś mi się to nie widzi po prostu.
    Poza tym całkiem przyjemny temat. Z tego co macałem, to materiał jest albo 100% bardzo gładką bawełną, albo mieszanką w stylu polycottonu.
  • image
    Irańska  emka


  • ~ ziomek; W tych kurtkach same "sreberka"...może od świstaka :))
  • oj nieładnie, nieładnie - dżihad przeciw niewiernym Amerykanom, a amerykańska kurteczka-emeczka cacy, cacy :)) No i wszyscy wiedzą do czego to wszystko doprowadziło.
  • Afganistan 2006

    image
    image
  • M-ka w pustynnym flecktarnie - dobre :D
  • o proszę to ci niespodzianka :D
  • Ciekawa kolekcja :)

    image
  • Hmmm.... w której armii takich egzemplarzy używano? :)
  • Tak jak pisałem wcześniej to Kamuflaż Mitchell PODOBNO był testowany przez USMC w Japonii
    image

    a te inne to chyba produkcja cywilna :)

  • Wrzuciłem to tu przez przypadek :( (pomyiliłem tematy) sorry!!!! Jak się nie "gryzie" z tematem i nie przeszkadza to niech tu zostanie!
  • Była Jugosławia

    image
  • Ziomek/Piotrze, fajna fota :-bd, umieściłbym ja nawet w Nam-owe... (bo to nawet chyba Wietnam)
  • tak vietnam :)

  • Jeden z naszych IDOLI - Fidel Castro w m51 za młodu. Blatio proponuje dać te zdjęcie na stronę główną naszej strony tuż obok zdjęcia kurtki

    Od Admina: Chyba sobie żartujesz.

    image


  • Diehard ta kurtka to M43
  • Po pierwsze, to nie M51, tylko M43, jako rzecze jechu, po drugie, komunistyczny dyktator jest biegunowo odległy od tego, co można nazwać "idolem".

    Potraktuję to jako żart, a jak mi ktoś drugi raz wyjedzie z takim tekstem, to dam bana.
  • Fidel by się zmartwił. Posądzać go o chodzenie w imperialistycznej kurtce, która brała udział w wojnie przeciwko bratniej Korei! Tego nie zrobiłby nigdy! Nosił wojskowe kurtki, bo był zawodowym rewolucjonistą, ale były to kurtki wytworzone rękami umiłowanego ludu, jak ta na fotografii. A że trochę przypomina amerykańską M-43? Radziecka Wołga też jest podobna do Cadillaca i co z tego?



  • Zgadzam się z McM. Nie spotkałem się (osobiście).... nigdy, by Fidel był ubrany w ,,jakąmś ,, M
    Zawsze to ,,coś,,jest tylko podobne.

    image
  • emka kojarzy mi się z rewolucją, z ludźmi którzy idą pod prąd by walczyć o swoje marzenia, zgodnie ze swoimi przekonaniami. Stąd mój pomysł.
  • O.K., proponuję na tym zakończyć ten wątek.
  • image

    Afganistan - podobne do mki

    image

    image

    image
  • i spodnie prawdopodobnie BDU:)
  • Amerykanie wtedy wspierali Talibów - to były lata 1979-1989 :)
    pewnie też dostarczali im mki i inne mundury woodland
  • Kurtka M65 Indonesian PASKHAS (Special Forces Corp of Indonesian Air Force)
    image

    :)
  • Ktoś chyba malował pokój, jak ją miał na sobie :)
  • Dla mnie masakra... :-q
    To jest jeszcze gorsze niż Swiss camo.

    image
  • WItam,

    Chciałbym się z Wami podzielić zdjęciami kurtki z Korei Południowej (wersja pustynna była już powyżej pokazana). Ten egzemplarz jest z roku 1989 choć naszywka spadochroniarza jest z lat 70tych. Naszywka na kieszeni to 203 Ranger Cammand Brigade. Niestety naszywka z nazwiskiem jak i dwie naszywki z ramion zostały odpróte.Swietna jakość materiału, jak zaznaczałem w innym poście bardzo dobry i mocny zamek (choć nabicie zatrzasków niezbyt rozsądne - moim zdaniem). Ciekawe rozwiązania z m65 to jak np. kliny przy rękawie jak we wczesnych m65 (regulacja mankietu na zatrzask - tak jak i naramienniki). Widać, że przy projektowaniu połączono wzorce z m51 i m65. Moim zdaniem jest to ciekawa konstrukcja.
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image

    Pozdrawiam