Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
M65 (i nie tylko) w akcji czyli "na człowieku"
  • Garść fotek zimowych.
    Na początek w kurtce (Ownbey Medium-Regular). Buty polskie, spodnie szwedzkie, kurtka amerykańska, czapka toże (M-51), rękawiczki chińskie, a trzecia noga made in nie-wiadomo-gdzie ;). Kurtka z podpinką, pod spodem brytyjski polar ze stójką (taki, jak Blatia) i T-shirt.

    image

    Kolejne już w nowym nabytku - parka M-65 (So-Sew Small-Regular) z kapturem bez futerka. Pod spodem to samo, co w kurtce. Uprzedzając pytania o rozmiar i dopasowanie - mam 172 cm wzrostu i około 104 cm w klatce. Zdjęcia w parce są "zamglone", bo obiektyw był zaparowany.

    image

    image

    image

    I ostatnie, z moją futrzastą przyjaciółką :)

    image

    Prawda, że rozwinięty kaptur z profilu robi niesamowite wrażenie? :)
  • Robi wrażenie... :D
    Przypominają mi się Jawowie z Gwiezdnych Wojen ;)
  • Krees: Lubisz wojskowe ubrania tak jak ja. "Jesteś dużym chłopcem" - mawia żona. Myślę, że to nie tylko uczucie, sentyment. Rzeczy wojskowe są po prostu wspaniale uszyte z najlepszych materiałów, człowiek czuje się w nich swobodnie jak ryba w wodzie. Rzeczywiście, kaptur od parki M-65 robi niesamowite wrażenie. Zakładam go tylko podczas zadymek śnieżnych i na trzaskający mróz. Fajne zdjęcia! Pozdrowienia!
  • Hej Krees!
    Fakt, kaptur od Parki M65 jest dużo większy od M51. Fajne foty, w odjazdowym klimacie! Lubię ten klimat, tylko ogniska brakuje! :)
    A kto robił zdjęcia? hmm..... Chyba nie przyjaciółka.... jeszcze jakaś ;)
    Pozdro
  • Cześć, Lobo! Andrzej, nareszcie chyba się doczekałeś! Spadł śnieg, to chodzisz - myślę - w parce. A jak kaptur M-51? Zdaje egzamin?
  • Powiem tak!
    Od czasu jak zrobiła się pogoda be :) , odwiesiłem kurtkę M65 do szafy i chodzę tylko w parce!!! Jest cholernie wygodna i ciepła.
    Bardzo dobrze chroni od wiatru! Kaptur jest idealny!.Szkoda mi go, bo jest wyjątkowy :) .Te futro >Wolfowe< robi naprawdę wrażenie!
    I co ważne! Tak jak pisałeś Andrzej,kieszenie nie dosyć , że b.ciepłe to można do nich spokojnie ,,załadować,, książkę np teraz Nowojorska Bohema :) -te czasy, ten klimat!!! Ach....Naprawdę nie wiem kiedy teraz wskoczę w kurtkę! Pod parką noszę, poza koszulką tylko sweter wojskowy zielony Angielski z wełny JERSEY. Bardzo lubię te swetry, są b.ciepłe!!!!
  • Hej chłopaki!
    Zdjęcia robiła moja najlepsza Przyjaciółka - Żona. :)

    Kaptur może i wygląda kosmicznie, ale dzięki drutowi i jego wymiarom można go (prawie) dowolnie ukształtować, idealnie chroniąc twarz przed zacinającym śniegiem. Przetestowałem wczoraj podczas zadymki, kiedy śnieg walił prawie poziomo. Zostawiłem małą dziurkę, aby widzieć chodnik przed sobą, a wewnątrz, w kapturze, było sucho i ciepło. :)
    Kaptur jest prawie nowy więc impregnat działa świetnie, niestety z parką już nie jest tak dobrze... Jest trochę znoszona i sprana, jak to powiedział Andrzej Lobo - pokryta patyną, więc trochę nasiąka. Ale nie przesiąka! To najważniejsze!
    W parce jest miło, ciepło i wygodnie. Czuję się w niej inaczej niż w kurtce, ale bynajmniej nie gorzej. Po prostu inaczej. :)
    Całe szczęście, że nie kupiłem parki szwedzkiej czy francuskiej, co przez jakiś czas rozważałem, ale postawiłem na sprawdzony, niezniszczalny, solidny ciuch z U.S. Army :).
    Mam nadzieję, że w poniedziałek dotrze do nas paczka z UK i moja połowica będzie dumnie paradowała w parce czeskich kadetów oraz, do kompletu, w czapce słowackiej armii. :) Chyba połknęła mojego bakcyla, co mnie bardzo cieszy.
    Postaram się dziś wrzucić foty czapki M-51, bo jest bardzo fajna.
  • Krees: Właśnie, czapka! Bardzo mi się podoba. Zastanawiałem się, czy to nie jest podhełmówka. Opisz ją, Krees. Chodzę w czarnej cywilnej czapce z polarteca. Jest ciepła i lekka.


    Lobo: Wreszcie zdobyłeś "Bohemę"! Parka jest rzeczywiście ciepła. Wystarczy włożyć pod spód t-shirt, swetr i zimno nie straszne. Ostatnio często w niej chodzę, bo lekarz kazał mi się ciepło ubierać. :)

  • Tak! Bohema.... Przenoszę się w te czasy.....jak czytam :) . Do czapki jakoś się nie mogę przekonać! Zresztą jak się ma takie ,,kudły,, :) to zawsze
    w głowę jest ciepło ;)
    Krystian! Masz rację. Ja też tak mówię ,, żona....kolegi :) , jest najlepszą przyjaciółką ;) ,,  ŻARTUJĘ :)


    image
    image

    Coraz częściej myślę o zakupie kapelusza , takiego traperskiego :)

  • >> "Coraz częściej myślę o zakupie kapelusza , takiego traperskiego :-)"

    No, Lobo, jak dla Ciebie, to chyba byłaby najlepsza opcja ;)
  • Andrzej, oto dwa kapelusze, oba z Vietnamu: podpułkownika Billa Kilgore i fotoreportera udającego się na pokładzie helikoptera na tereny objęte walkami (1971):


    imageimage


     

  • Dzięki Andrzej! Coś wybiorę :) hahaha
    Ten kapelusz fotoreportera, to taki ,,Indiana Jones,,
  • Ten typ to się zdaje się "Fedora" nazywa. Ostatnio nieco dłubałem o sprzęcie i ciuchach Indy'ego ;)
  • Ok, wrzucam obiecane fotki czapy. Tylko nie śmiejcie się z mojej głupiej miny ;) - zawsze taką mam, kiedy robię sobie zdjęcie.
    image

    image

    image

    image

    imageimage

    image

    Czapka jest bardzo ciepła. A ponieważ włosów mam zdecydowanie mniej, niż Andrzej Lobo, to doceniam jej walory. :D


  • Krees: Krystian, dziękuję za bardzo poglądowe fotki. Warto mieć taką czapkę: ciepła, twarzowa, można nosić ją na różne sposoby, z fantazją. Tylko rozmiar może być problemem. Miłego dnia!
  • No właśnie - moja jest tak ściśle dopasowana, że aż za ściśle. :) Gdyby była ciut większa, to byłaby idealna.
    Miłego dnia!
  • Bieszczady koniec roku 1996
    Parka M-51
    image

  • imageimage
    image

    John Ownbey DSA100-72-C-1203 (medium regular z podpinką) "mint"
    :)
  • Próbowałem dodać fotki, przy pomocy trzech narzędzi do tego przeznaczonych, ale chyba przerosła mnie ta czynność. Szkoda, że programiści często zapominają czym jest intuicyjność
  • Ze złego linka wrzucałeś zdjęcia, zobacz teraz w jakiej postaci jest link ;).Polecam wątek 
    http://m65.org.pl/forum/discussion/18/dodawanie-zdjec-instruktaz#Item_1 Blatio dość dobrze to opisał i zobrazował.
  • Z dzisiejszej krótkiej wycieczki za miasto. Znany już soft i spodnie m65.

    image

    No nie mogłem nie mieć takiej fotki na tle nieba na skałce. :D

    image
  • A co miałeś pod softem :P 
  • Ten polar 200, który miałem pod spodem na zdjęciach wcześniejszych. Trochę za grubo jak na szybkie łażenie pod górę ale dziś pogoda niejasna a chciałem sprawdzić jak toto sobie poradzi z nadmiarem potu. Poradziło świetnie a od wiatru chroni jak popieprzony.
  • MacDermot, gdzie chodziłeś? Jakaś ciekawa okolica musi będzie :D

  • Okolica bardzo ciekawa. Dziś byliśmy z ojcem dokładnie na Ostrzycy Proboszczowickiej koło Złotoryi (Dolny Śląsk). Cały region jest bogaty w ciekawe miejsca i fajne górki.
  • So-Sew Styles  DSA100-78-C-1219 (Small - Regular)

    image

    Od Admina: Proszę wrzucać zdjęcia zgodnie z instrukcją podaną na stronie głównej, inaczej nie wchodzą :)
  • Meforze, na pierwszej fotce to Kopa Cwila? Bardzo ta górka ją przypomina z tymi blokami w tle.
  • Nie, to inne miejsce, ale faktycznie, po oblukaniu fotek mogę przyznać, że wygląda podobnie.
  • Garstka fotek w m65:image

    Z Arturem Rubinsteinem na Piotrkowskiej w Łodzi w American Apparel '97 MLimage

    Powyżej przy stacji kolejowej w Haarlem w Alphie '76 ze średniej grubości polarem pod spodem bo chłodno było image

    Znów Alpha '76 MR w akcji nad jednym z kanałów w Haarlem koło Amsterdamu image

     Możesz wrzucić bezpośrednie linki do zdjęć, bo je coś zeżarło ;)

  • ach ta prywatność ;))
  • Kurczę, Warjat, zacnie :)
    Miałem być w Amsterdamie w czerwcu tego roku, ale już wiem, że nie pojadę, bo wycieczka została odwołana, hehe :)
  • Już tak się przyzwyczaiłem do tego, że twarz zasłaniam...

    Ty Blatio na wycieczki jeździsz do Amsterdamu a ja do roboty... Ech, życie:(

     
  • eheh jak ktoś będzie chciał to i pewnie by wywęszył
  • Sandomierz to całkiem przyjemne miasto powiem wam.
    image
  • Noo, Sandomierz lubię i znam, niemal moje rodzinne strony :D
  • image
    a to ja w pracy :))
  • Pokaźne ma ta bluza kieszenie :P grrrrrrr aleś mi klina zabił tą bluza teraz, tej gdzie ty pracujesz, że sobie w takich szmatkach śmigasz, no ja w sumie też, tak mogę :D 
  • Na uniwersytecie :)
  • hmm to widać lajtowy wykładowca z ciebie :D 
  • ERDL-ik, ładny :D

  • Dzięki Blatio :)
    Ale i tak jest to fajna i spokojna praca :)) - więc w Tigerze albo ERDL mogę sobie chodzić, nie zapominając o M-kach :)
    jak będziecie w Krakowie to zapraszam :) - UEK Kraków

  • Uniwersytet Ekonomiczny  w Krakowie? Cholercia siostra tam studiuje/ 
  • Ziomek/Piotrze, w zasadzie na naszywce imiennej zamiast Phillips, powinno być "Compatriot from the forest" (Ziomek z lasu) ;)
  •  :))
    silver tiger
    image

    czekam teraz na takie coiś :)
    image

    model z wczesnej wojny VN bez kieszonki na rękawie oraz kieszenie zapinane na jeden guzik Twill 100% - takie jak na zdjęciu poniżej

    image

    :)



  • ejejjeje a gdzie jungle, albo chociaż marineski ??
  • nie ma :) 
    ma tylko czarne corcorany z czasów liceum to juz z 15 lat
    pozdrawiam :)

  • jungle muszą być  :D
  • Tak jungle koniecznie. Extra Tigerek i do tego Mike Force.
  • niespokojne amierikańce
    image
  • A gdzie to ? Irak? :)