Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Autentyk czy podróbka (kopia)
  • Brakuje tutaj wątku z pytaniami na temat autentyczności. A więc ja zaczynam.

    Dzisiaj w jednym z ciuchlandów znalazłem coś takiego jak to: http://allegro.pl/tiger-stripe-skosy-bluza-spodnie-sajgonka-vietnam-i1838270756.html . Z uwagi iż nie miałem jak zrobić zdjęcia, które mogę wsadzić na forum podaje co było na metce bluzy (koloru białego):

    COAT, MAN'S COTTON W/R
    RIP-STOP POPLIN OG [nie mogę się doczytać] CLASS 1
    DLA-[nie mogę się doczytać (kontrakt z 6?] 100% COTTON
    FOSTEX (R)

    Naszywki były identyczne jak na tym z allegro (jednostkowa+US ARMY), krój też. Metki z rozmiarem zarówno w spodniach jak i obcięte. Na metce w spodniach kontrakt był bodajże z 87 roku(dziwny zaczynał się nie od DLA tylko SP). Czy to może być kontrakt? Bo przyznam, że cena 45 zł za komplet jest kusząca.

  • kopia raz RIP-STOP POPLIN OG kolor  ,producent FOSTEX (R)
    jedynie fotka metki by to ratowała w ocenie 

  • Wielkie dzięki, tak myślałem, metka jest dziwna (rozmieszczenie napisów) nie przypomina mi żadnej z oryginalnych. Myślę, że to może być to: http://rangershop.pl/product-pol-1145359795-Bluza-polowa-US-Vietnam-Ripstop-prewashed-reprodukcja-tiger.html . Obie mają te same naszywki.
  • Fostex to znany od lat producent kopii, coś jak Mil-Tec i generalnie żadnych wodotrysków się nie należy spodziewać :)
  • Rozumiem. 45 zł za komplet Tiger-stripa z okresu Namu to było zbyt piękne aby było prawdziwe. :-p
  • Po materiale wyglądają na oryginał, ale potrzebne byłyby zdjęcia metek. Bez tego ani rusz.
  • Z metkami to łatwizna:)100% kopia,aczkolwiek dobrze uszyta.
  • No mnie się dodatkowo nie podoba biała podszewka na pasie. W woodlandach takiej nie widziałem jeszcze ;)
  • Oooo,bardzo dobrze:)Jeszcze zamiast tasiemki w nogawce powinien być sznurek i jedna plama w kamuflażu jest taka jak w materiale używanym do szycia BDU.
  • imageimageWitam. Mam pytanie, czy oznaczenie "DBA 103-82-658", może pochodzić z  kontraktowej kurtki M65? Nadmieniam, że producentem jest "WINFIELD INTERNATIONAL LTD."
  • Kontrakt jest nieprawdziwy.Winfield mfg co inc. szył dla wojska,a wienfield international ltd to kopie.
  • Dzięki 7P7, też tak myślałem ale chciałem uzyskać opinię fachowców w tej materii.
    Ps. Szukam w celu zakupu -  kontrakt oliv w rozmiarze Medium/Regular, macie jakieś ciekawe oferty lub sprawdzonych sprzedających?
  • Rzeznik: Najlepszy dostawca oryginalnych kurtek M-65 OG-107 Lukabest (akurat wystawia emki w rozmiarze medium/regular, masz szczęście): http://tiny.pl/h1ptn


    Zadzwoń do niego, udzieli wszelkich informacji i przyśle dodatkowe zdjęcia, jak trzeba. Bardzo miły człowiek.

  • Sprawdzony i udzielający się na naszym forum jest Lukabest. W tej chwili ma na aukcjach takie dwie kurtki, obie M/R:
    http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=3463922
  • Blatio, czy to się nazywa telapatia? :)
  • Rzeznik: Winfieldy to są najgorsze pod względem jakościowym (materiał, szycie, wykończenie) "kontrakty". Mówi się, że każdy "kontrakt" to "kontrakt", czyli że wszystkie kontraktowe kurtki są super. Tak, ale od każdej reguły jest wyjątek. W przypadku wojskowych kurtek M-65 OG-107 tym wyjątkiem są Winfieldy (sam to sprawdziłem, bo miałem tę kurtkę - oddałem) i Vanderbilty Shirt Co. (o ich kiepskiej jakości mówił mi Marek-Lukabest). Na Twoim miejscu wziąłbym tę So-Sew Styles z 1979 roku od Lukabesta.
  • McMurphy: Szczerze mówiąc bardziej podoba mi się ta druga z 1966r.( a tak w ogóle to skąd wiadomo, że jest to ten rok produkcji?); i dlaczego ona nie ma pagonów? Bo to że "srebro" to rarytas to wiem, no i podpinka od m51- czy wszystko ze sobą pasuje?
  • To też bardzo dobry wybór. Na ogół większą popularnością cieszą się kurtki z pagonami, więc zaproponowałem Ci So-Sew. Ale jeśli brak pagonów Ci nie przeszkadza (pierwsze"kontrakty" z 1966 roku nie posiadały pagonów), to to ta kurtka, "bezimienna", bo na metce nie ma nazwy producenta, będzie znakomita. "Bezimienne" to białe kruki. Mają duże poważanie: najwcześniejsze emki M-65 owiane tajemnicą, ze srebnym zamkiem - pięknym Conmarem. Mam takie dwie kurtki i jestem z nich bardzo zadowolony. Brak pagonów nie przeszkadza w niczym, często nawet pomaga, np. gdy niesie się na ramieniu ciężką torbę. No i oczywiście podpinka M-51: trochę cięższa niż podpinka nylonowo-poliestrowa, ale zgrabniejsza, "wyszczuplająca". Poza tym w 1966 roku nie było jeszcze podpinek poliestrowo-nylonowych, więc ta od kurtki M-51 pasuje do "bezimiennej" jak ulał.
  • "Bezimienna", bez pagonów - taki model jest opisany w bazie M65, którą stworzył McMurphy - bez obaw :) Jak McM mówi, że to kontrakt, a w dodatku unikat, to znaczy, że tak jest :D
    Za 420 zł możesz mieć coś naprawdę wyjątkowego - tyle, że ja osobiście bałbym się taką z szafy wyciągać ;)
    Jeśli szukasz czegoś do użytku, to ta tańsza za 319 zł z 1979 jest w sam raz :)
  • Ten wienfield jest z 1976r.DSA100-76-C-0605 w tym kontrakcie dwie cyfry po myślniku oznaczają rok produkcji.
  • Oto bezimienne DSA 100-1690:


     


    imageimage


     


     

  • Dziękuje Panowie za poradę. Zdecydowałem... licytuję "bezimienną" od Lukabest.



    Ps. Mam nadzieję, że nikt mnie nie przebiję bo więcej nie jestem w stanie "wyskrobać"

     
    :-D
  • Zatelefonuj do Lukabesta (na stronach z jego kurtkami jest numer telefonu). Może obejdzie się bez licytacji.
  • Ja tak zrobiłem jak pisze McMurphy :-)
    .....
    I kurtka wisi w przedpokoju

    ;)
  • Lobo47: Andrzej, wychodzisz w niej na ulicę? :)
  • Do pracy! -,,Stara Alpha,,-żal mi ją odwiesić do szafy!, ale po pracy jak najbardziej :) .Dziś byłem w niej  po syna w szkole , - ,,silna lustracja,, pani
    wychowawczyni i pozostałych rodziców!. Zauważyli!!! coś nie tak , kolor!!!! :) , starsza kurtka jest przy niej ,,bladziutka,,
  • image

    Tak jak w temacie ,, Autentyk czy podróbka (kopia),,

  • Jak dla mnie mogłoby się to ocierać o produkcję pokontraktową, którę Golden m.in. prowadził. Co na to McM? :)
  • Blatio, Lobo47: W "Amerykańskiej kurtce wojskowej" jest cały rozdział o kurtkach cywilnych (m.in. o tym, jak je odróżnić od "kontraktów"). Podano w nim, że Golden stosuje w swych emkach przenaczonych do sprzedaży komercyjnej oznaczenie: "Golden, Mississippi, U.S.A".

  • image
    image
    image
    image

    Cena 398 Euro :)

    Z tego samej ,,rodzinny,,
    image
    image
    image

    Cena 55,000 Yen (+- ) 2,067 zł :)
  • o fuck :O
  • Eee... to chyba nie są oryginalne stany magazynowe? :D
  • ,,Mintasy,,  ino brać!!!!

    http://tiny.pl/h1ndm
    a tu za 758 $
    http://tiny.pl/h1ndt

    :))
  • Made in Japan... masakra, sam się chwilę zastanawiałem, czy to aby nie autentyk... ale trzeba przyznać, że szczegóły oddane bardzo wiernie :D
  • pierwsza kontrakt :D ,druga kopia (na rynek cywilny), nic po tej metce nie wskazuje na kontrakt, a tym bardziej nie ma sygnowanych zamków, jak to występuje w kontraktach. :P
  • Nic dodać, nic ująć.
  • Dziękuję za odpowiedź. Czy mam rozumieć że druga to  chińszczyzna?
  •  ~ddromader niekoniecznie chińszczyzna :) nie tylko oni podrabiają (szyją)!
     Mówisz N2B, sprzedałem taką jakieś ze dwa tygodnie temu, Alphy (cywilną),mojej połowy. To była moja najszybsza aukcja na allegro, trwało to może
    z 10 minut jak ją wstawiłem. Poszła od ręki!!!. Kurtka świetna, kupuj kontrakta :)
  • Własnie taki mam plan, ale chcę się upewnić. Wiem też że podróbka podróbce nierówna,nie chcę też oczerniać sprzedawcy że wprowadza w błąd pisząc że została wykonana w USA ( może rzeczywiście tak jest) Ale trochę strach, że okaże się że jest wykonana tragicznie. Widziałam takie egzemplarze, na zdjęciu i w opisie super, real bez komentarza. W takim razie jeszcze jedno pytanie: jaka cena jest rozsądna za tę pierwszą kurtkę?
  • Zobacz cywilna N2B np w sklepie http://tiny.pl/h12h7 stoi za 500 parę.
    Kontraktowa Alphy, jest napewno też warta tych pieniędzy a wykonanie raczej będzie wzorowe :)
    Mojej >połowy< Alpha cywilna parę sezonów, zero problemów!!!  Alpha to Alpha !!!!!
  • 500zł to przesada(płacisz za znaczek Alphy),mam od kilku zim alaskę firmy MFH(kopia) za 140zł i jest w idealnym stanie,nic się nie urwało,odpruło,a przy tym jest w niej tak samo ciepło ja w szpanerskiej alphie:).
  • W kontraktowej kurtce Alphy nie ma żadnego znaczka, loga. Nic poza metką z nazwą kontraktora, tym bardziej nie widzę w niej nic szpanerskiego
    Moim zdaniem jest ,,skromna,, w porównaniu z cywilną :) .
    Ileś tam złotych zapłacisz za materiał, jakość i staranność wykonania kontraktu a nie za firmę!!!!.
    Jakkolwiek, to nie uważam że kurtka MFH jest złą ,ale jak piszesz 7P7 to tylko KOPIA, była jest i będzie, i płacąc np + - 500zł za kopie to by była przesada :) . Więc te 140zł za kopie, to cena adekwatna do ceny ( jak narazie 370zł) za oryginał. Więcej też bym nie dał za kopie.


  • Mając na myśli znaczki,miałem na myśli oczywiście cywilną alphę:)cyt."Ileś tam złotych zapłacisz za materiał, jakość i staranność wykonania kontraktu a nie za firmę!!!!"Tu akurat mógłbym polemizować:)Miałem mnóstwo(mam) kontraktowych ciuchów i z tą  jakością też czasami im nie wychodzi.Krzywe przeszycia,materiał z wadami,brak szlufki w spodniach,krzywo naszyte kieszenie,rozlany kamuflaż na materiale itp,itd.
    Kontraktowa alpha z pierwszego linka nie jest nowa,ale w bdb stanie,wg.mnie jest warta 350-380zł.
  • W sumie tak, 350-380zł za używaną- mintem nie jest! Masz rację co do jakości niektórych kontraktów,są wyjątki! (Winfield czy Vanderbilt w kurtkach M65).
    Jednak w N2B Alpha jest wzorem! 
  • w MA,1 CW 45 też nie było, zamki były sygnowane miałem IDEAL na zamku ,kurtki były alphy kontrakciki
  • Parka ECWCS gen. I
    imageMimo loga Alphy wydaje mi się że to jest kontrakt.
    NSN: http://www.govliquidation.com/auction/haystack?nsn=8415012281316
  • Alphy nie widziałem jeszcze ECWCS gen 1 ,ale wszystko wskazuje,że to oryginał.
  • Co by to nie było, pewnie i tak o niebo lepsze niż Helikon czy Texar :P