Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Off-top
  • Dzięki Devil
    zdjęć nie było
    trochę bałaganu narobiłem
  • w porządku nic nie stało się czasem vanilla ma takie odchyłki 
  • Vanilla zawsze ma odchyły jak próbuje zdjęcia wrzucać. Raz wejdą innym razem nie.

    Co do tego DDPM - ja odkąd mam smoka, czyli od początku lutego, tylko w nim pomykam po mieście. Trochę się ufajdał już, widać, że nie jest "śnieżnobiały" ale ja się nie przejmuje. Taka lekko przybrudzona kurtka też ma swój urok. Może pomyślicie, że jestem flejtuchem ale lubię rzeczy lekko zużyte, po których widać, że swoje przeszły. Dlatego jak się coś ubrudzi w kilku miejscach (a nie całe) a reszta jest czysta to nie wpadam w panikę i od razu nie piorę.

  • Devil
    Może masz rację z tymi gatunkami Yerby, niektóre nie smakują mi w ogóle a inne tak
    ja osobiście najbardziej lubię pijataro lub rosamonte ale to sezonowane inne też piłem i bardzo dobre są też te z smakiem limonkowo-cytrynowym
    Dawniej nie było tyle rodzajów yerby co teraz na allegro, można ją było tylko w jednym sklepie internetowym kupić (yervita) i były 2 rdzaje
    ale teraz widzę że na allegro można dostać wszystko
    a co do ilości jak posiadam naczynko 120 ml  i zasypię 4 łyżeczki Yerby to wychodzi ponad pół naczynka i wtedy jest idealnie
    ja kawy w ogóle nie pijam, Yerba jednak mi bardzo smakuje
    muszę dzisiaj sobie zrobić
    ostatnio pijam taką
    image

    bardzo smaczna i kupuje w sklepie zielarskim w Krakowie na ul. szewskiej
    :)
  • No ty masz możliwość kupienia obejrzenia na żywo, ja tak dobrze nie mam w tym moim małym zadupiu, zostaje mi zakup tylko i wyłącznie on line, po pracy po obiadku walne sobie, a co zamiast kawy :P czasem już nie mogę jej pić :D .
    Ziomek a jak z kopczykiem usypujesz i bombiję na przekątną do niego wkładasz. 
  • wkładam bombillę na przekątną i zasypuje yerbą, a pózniej zalewam
    tylko nie ruszam już bombillą po zalaniu bo wtedy się zatyka
    :)
    ps ale przecież w tesco była yervita sypka, a jak nie ma to podejdź do najbliższego sklepu z zdrową żywnością to też na pewno kupisz
    w Krakowie na dworcu głównym w galerii w takim sklepie jest dostępnych kilka rodzai
    :)
  • u mnie teraz siec sklepów sawia przerobili na małe tesco, ale tam ogólnie mało rzeczy jest , hmm u mnie takich sklepów raczej nie ma jak sklepy ze zdrową żywnością, ewentualnie, do herbaciarni zaglądnę może tam mają coś związane z Yerbą 
  • Ja trochę z innej beczki. Ma ktoś z was panowie długie pustynne spodnie brytyjskie? Nie chodzi mi o windproofy, tylko bardziej coś takiego: http://allegro.pl/spodnie-brytyjskie-tropical-desert-80-92-108-i2198527085.html
  • o zwykłe lighty lecz pustynne, tyle co je macałem
  • Devil
    W herbaciarniach też na 99% dostaniesz przynajmniej w Krakowie
    lub może nawet w aptece bo to na odchudzanie jest stosowane
    :-D
  • Kurczę, ale was wzięło... teraz chyba i ja będę musiał spróbować ;)
  • Blatio

    może ci posmakuje, chociaż 99% moich znajomych twierdzi że to straszne

    :D
  • no szczerze nie jest doskonałe, ale siorbie właśnie :D i zaczyna się przyzwyczajać :P , pocieszę cię Blatio można Yerbę słodzić(najlepiej cukrem trzcinowym, który nie należy do tanich :D ), ale nie ma też przeciwskazania do użycia zwykłego cukru , jest też odmiana już słodka. Musze sobie kupić termometr przy następnej okazji.

  • No, ja lubię słodkie. A jak wygląda opcja ze słodzeniem miodem?
  • jest jedna typowo miodowa :D już oryginalnie, ale tego do końca nie wiem na temat miodu musiał byś zagłębić się bardziej.
  • No właśnie miodem można słodzić, ja dodaje sobie trochę miodu do naczynka z yerbą
    wtedy słodsza jest, ale nie można przesadzić bo niedobra wyjdzie
    kurcze idę sobie wreszcie zaparzyć
    :)
    image
    można także kupić Yerbę rozpuszczalną, która smakuje podobnie do kawy zbożowej
    image
    no
    :)
  • no ja też teraz sobie siorbie, kurde zauważyłem, że takie siorbanie zamiast dodawać tej energii uspakaja mnie i relaksuje hmmmmm ;)) dziwnie, a nie pije żadne Yerby z ziołami ani melisą. A co ciekawego zauważyłem Amandę czerwoną, która sączę już kilka dni, zalewając równymi tepm na oko, bo nie mam termometru, to zalanie wodą chłodniejsza jej sprzyja w sensie ok 70-75st, nie jest taka cierpka i nie smakuje jak moi rodzice określili jak moczone liście tytoniu.
    Albo na początek cocido http://www.herbatkowo.com.pl/pol_m_Yerba-Mate_Yerba-Mate-w-saszetkach-cocido-101.html
  • Panowie, kurka wodna dzisiaj na mieście idąc sobie spokojnie, ubrany w spodnie flecktarnowe i smocka pustynnego i nie wadząc nikomu, zostałem napastowany hehe, przez obcą pannę, która to niewiasta, rzekła, że się bardzo fajnie ubieram B-)

    Panowie! Cała władza w ręce rad czyli kupujta smocki i flecktarna:D

     
  • A weź wymieszaj pustynnego flecterna z leśnym :p , ja często też mieszam kamuflarze :D , to też czasem różne, komentarze słyszę, albo obcinki widzę :D
    Panowie z innej beczki ktoś wędkuje z szanownego grona prócz mnie i Andrzeja (lobo)
  • Ja mam za sobą 20 lat moczenia kija.Teraz nie mogę się za bardzo reaktywować, gdyż PZW robi wszystko, by było to najdroższe hobby na świecie. W tym roku jadę na jeden miesiąc na wakacje w okolice Gdańska. Aby połowić ryby musiałbym zapłacić za kartę w Krakowie + wyjazdowo miesiąc w  kole(Gdańsk). Policzyłem wstępnie to z 500zł wyjdzie.Litości, toż to licencja  na połów ryb na cały rok w Kanadzie jest tańsza. Nie zapłacę bo to rozbój jest. Niemniej jednak ciągnie nad wodę oj ciągnie.
    Zarzucę dodatkowe pytanie z cyklu hobby.Ktoś  może jest pszczelarzem? Bo tak się składa, że ja od 6 lat prowadzę pasiekę.    
  • ooooooo :D to miodek dla forum taniej :D, no ja za jeden okręg i składki zapłaciłem 200zl pogięło ich, z tym, żę w sole ryb, jak na lekarstwo, bo zarybiają ją chyba uklejką i do tego jeszcze 50zł za katowice będę dopłacać, to jest śmiech na sali, grrrrrrrrr.    
  • Kraków, to w ogóle do dpuy jest,jeżeli o łowiska chodzi, ja generalnie buszowałem po Wiśle lub na Tarnów, Sącz (Dunajec) wypady robiłem.PZW to mafia leśnych dziadków jak w PZPN.Łowienie na jedną wędkę powinno być bezpłatne i bez żadnych licencji. Zarybianie to fikcja, ochrona wód też, najlepiej idzie pobieranie opłat i kontrola łowisk.
    Pszczoły fajna sprawa, mniej biurokracji, a i miód przy okazji swój.
    No na Śląsku to z łowiskami tu już chyba dramat, bo jak widzę to w okolice Krakowa koledzy przyjeżdżają.   
  • Oj kolego byś się zdziwił a propo tego śląska, mają oni w ... i trochę jezior mi pobliskich :D, łącznie z wisłą, najbliżej mam bo prawie pod nosem kanał dwory co aż się dziwię i nie tylko ja, że okręg bielski pod który należę oddał kanał śląsku  
    ~X(
  • Jestem dziś w księgarni i nie wierzę własnym oczom: nowa powieść, której akcja dzieję się podczas wojny wietnamskiej. Tytuł: Matterhorn, autor: Karl Marlantes, weteran z Wietnamu (służba w Korpusie Piechoty Morskiej), odznaczony między innymi dwukrotnie Purpurowym Sercem. Czytamy notkę na obwolucie: "Z druzgoczącą skrupulatnością przywołuje Marlantes widoki, zapachy i horrory wojny w Wietnamie. Ta książka będzie wkrótce klasyką powieści wojennej". Wydawnictwo Sonia Draga, Katowice 2012, cena 44,90. Jak rzadko ukazują się u nas książki o wojnie wietnamskiej! To może być fascynująca lektura.

    image
  • Hmm... dobrze wiedzieć, u mnie w kolejce do czytania zalegają  aktualnie ledwo 3 albo 4 książki :D
  • Na święta będę miał "Matterhorna" i "Miesiąc niedziel" Johna Updike. W ostatnim czasie największe wrażenie wywarły na mnie: "Wolność" Jonathana Franzena i "1Q84" (trzy części) Haruki Murakamiego.
  • A u mnie w kolejce "Droga do Odwagi"

    imageimage
  • Jak już mówimy o karimatach itp. Polecicie jakiś tani psiwór na lato? Pamiętam widziałem kiedyś jakieś niemieckie i holenderskie wynalazki.
    Kompletnie się na tym nie znam.
  • Na lato? Polski Eksplo Magura :D
    W zeszłym roku kupiliśmy sobie 3 śpiworki bezpośrednio z Eksplo - Devil, Arucard i ja.
    Arucard kupił Sudety Light
    http://www.eksplo.com.pl/pl/spiwory-sytnetyczne/details/125/21/Śpiwory-syntetyczne/Śpiwór-sudety-light
    a my Magurę:
    http://www.eksplo.com.pl/pl/spiwory-sytnetyczne/details/127/21/Śpiwory-syntetyczne/Śpiwór-magura

    było jakiś czas temu w "Naszych zabaweczkach" ;)
    Tanio i dobrze. Zamiast kupować S15 z Decathlona lepiej zainwestować w coś takiego - lekkie, niewiele zajmuje po złożeniu, no i możliwość zamówienia w oliwce... :)
  • O dzięki, zapamiętam. Objaśnisz mi jeszcze dokładnie o co chodzi w tym przedziale temperaturowym? Ja rozumiem, że te 18 stopni w Magurze to temperatura przy jakiej na luzie będę mógł spać bez jakichś ocieplających kalesonów i w koszulce a 2 stopnie to dolna granica, w której w ciuchach dam radę jakoś przeżyć noc?
  • +18/+6/ + 2 max/komfort/min tak w skrócie ;) ,gdzie granice temperatur uwarunkowane są od kondycji w jakiej jesteś, pojedzenia, osobistej odczuwalności temperatury, oraz tego co masz pod sobą(mata, łóżko, folia. 
  • @ MacDermot
    Tam na stronie mają błąd, nie powinno być +2, tylko +24 ;) Uciekła im jedna cyferka przy Magurze, we wszystkich pozostałych tam jest +24, a mają to samo wypełnienie.

    Mniej więcej chodzi o to, że względny komfort spania w bieliźnie jest przy +18 (czyli na przykład słabo dogrzane schronisko), zaś +6 i +24 to ekstrema w obie strony: przy +6 w ciuchach przetrwasz noc bez zagrożenia hipotermią, zaś przy +24 teoretycznie możesz się zacząć pocić, czyli będzie Ci za gorąco.
    Z doświadczenia własnego powiem Ci, że na warunki schroniskowe śpiworek jest w sam raz, ewentualnie na niezbyt chłodne lato. Duża zaleta jest taka, że da się go naprawdę nieźle skompresować.
  • To ja bym bardziej celował w coś na chłodniejsze lato. Z minimum do tych +4, na bardziej na leśne warunki. Lato w zeszłym roku mnie nauczyło, że może być naprawdę paskudnie zimno. Jak jest za ciepło to np. w schronisku można sobie pseudo kołdrę tylko zrobić a w lesie nie ma przeszkód, żeby śpiwora nie wyjmować i spać w spodniach jak jest naprawdę za gorąco.
  • Ja generalnie w ciepłe pory rzadko biorę psiwór do schronu, bo się opędzam z reguły kocem, bo zawsze na wyrku w schronie jakiś koc jest :D
    Trzeba spojrzeć na inne produkty Eksplo i zobaczyć, co oni tam mają ciekawszego z syntetyków.

    Kurczę... poczekaj chwilę Mac, chyba się pomyliłem z tymi zakresami temperatur w tych śpiworach :P
    Chyba błędem były te +24 stopnie, a powinno być +2 ;)

    Teoretycznie powinno być chyba tak, że te +6 to dolna granica komfortu spania w ciuchach, czyli jeśli mamy np. śpiwór Karkonosze:
    http://tiny.pl/hp1sp
    to górny komfort ma przy +18, dolny komfort (czyli już w ubraniu, ale się powinieneś wyspać) przy +2, zaś -2 to ekstremum, przy którym ubrany i najedzony, zwinięty w kłębek przetrwasz noc, ale nie zaśniesz.

    Devil, Tobie swego czasu Eksplo tłumaczyło te zawiłości, do tablicy i wyjaśniaj :D

    A tak w ogóle najlepiej chyba napisać maila do Eksplo i oni niech wyjaśnią jak to jest :) - Mac, napisz im, że interesuje cię śpiwór na takie a takie warunki, a oni już Ci chyba doradzą najlepiej :)
  • Chyba tak zrobię właśnie. Napiszę do nich. Dzięki za pomoc i rozjaśnienie sprawy ;)
  • Choć z tym odpisaniem może być ciężkawo, proponował bym zadzwonić, nie nie mi nie tłumaczył gość na temat zakresów temperatur z tym ze nie ma dużej różnicy pomiędzy magurą, a sudetami, bardziej mi tłumaczył różnice pomiędzy tymi dwoma workami. i wyjaśnił to bardzo dobrze. bardzo miły starszy pan tam pracuje, powinien wszystko wyjaśnić bez problemu  
  • Znowu was Panowie wykorzystam troszkę. Protektor mi wreszcie odpisała jak tam cerata siedzi w 928. A terasz uwaga, membrana ma nazwę.... TIPITEX. Jak to przeczytałem prawie monitor oplułem. :D
    A teraz sprawa. Sam szukam czegoś o niej ale jakby komuś się chciało to może też coś poszperać bo zawsze to większa szansa.
    Liczę na waszą pomoc. :)
  • Ja się swego czasu próbowałem pewnym kanałem dowiedzieć jaką ceratę pakują w 928-ki w Wojasie, ale się niestety nie udało dowiedzieć :P
  • No mi Protektor odpisał po 5 mejlach. Pierwszy wysłałem jakieś dwa miesiące temu...
  • No ja w swoich protektorach smigalem po wodzie ostnio na rybach jak pisalem na tacticalu ponad kostki brodzilem i nic a nic nie puscilo :D i nawet oddychaly az sie zdziwilem, na zewnatrz bylo ok 12 stopni, i bylo w laczkach mi bardzo komforto
  • Wchodzę na tacticala, patrzę, a tu Devil ma urodziny. ;]

    Stoo lat, stoo lat nie żyje nam! Srebrnych emek mint i suchych 928 Devilu! :D
  • A dziękować dziękować. 
  • Cześć, Devil. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, między innymi zdrówka, nowych emeczek i przyjaciół wokół.
  • dzięki :)
  • 100 lat, Devil! :D
    Żałuj, że Cię na zlocie nie było, miałbyś urodziny na 102 :P
  • hehe dzięki no niestety nie mogłem pojechać :( , co nie zaprzeczam, że o suchym pysku siedziałem od 2 dni, grzmocę w czajnik, no ale trza przystopować z lekka :D
  • Wszystkiego najlepszego, sto lat!!! Devil  :-)
  • dzięki za życzenia ;)
  • Sory że tak późno ale dopiero teraz dostałem się do neta
    100 LAT devil