Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Co to za kurtka?
  • Witam, 
    Czy mozecie mi powiedziec jaka kurkte nosi Frank w popularnym w UK serialu Shameless? Chyba to nie jest M65 ale jestem ciekawy co to .
    Niestety nie znalazlem na youtube fragmentu gdzie ta kurtka jest dobrze widoczna ale moze poznacie  z tego:  http://www.youtube.com/watch?v=N1zQ9Hf7zXM&feature=related
    Mozecie tez znalezc w google grafiki pod haslem Frank Gallagher.
    A  przy okazji: jak to jest z kolorami Olive green Emek? Ja mam goldena z 80 roku i jest to ciemna zielen (lekko wpadajaca w zgnita zielen), a widuje na ulicy takie jasnozielono szarawe (wyblakle?) . Moja mke mam  juz kilka lat i jakos nie wyblakla. Sa rozne kolory olive green?
    Pozdrawiam

    Przeniesione przez Admina.
  • To jest jakaś cywilna wersja brytyjskiej SAS-Parki albo jakiegoś innego Smocka, w każdym razie cywil i na pewno nie jest to M65.

    Co do kolorów M65, to były różne. Taki szarawy najbardziej charakterystyczny jest moim zdaniem dla Alphy, zwłaszcza z cywilnej produkcji.

    Generalnie, zależnie od stopnia sprania, nie uświadczysz już chyba dwóch oliwek o takim samym odcieniu.
  • Dzieki Blatio. 

  • Jak bardzo różni się M67 Norwegia od US M65, czy opłaca się ją kupić?

    Chodzi mi bardziej o strukturę materiału i o wykonanie.
  • Czy chodzi o tą?

    image

    Generalnie ona jest robiona bardziej na kształt M51 niż M65. Mam taką u siebie. Ma plastikowy zamek, kołnierz zapina się na patkę jak w M43, z tyłu na tyłku posiada kieszeń, zaś sama kurtka jest przedłużona w stosunku do M51 i posiada opcję spięcia jej w kroku między nogami.

    Materiał to w moim odczuciu polycotton, pewnie w proporcjach 65/35, jak dla mnie dość solidne wrażenie sprawia, materiał gładki, nie wygląda żeby się miał mechacić.
    Kurtka nie jest lekka generalnie, ale sprawia solidne wrażenie. Układ kieszeni taki sam jak M51/M65. Pełna podszewka, jak w M51.

    image

    Tak wyglądała na mnie w 2006 roku. Rozmiar to zdaje się 170/96 czy jakoś tak. Ale na moje 104 w klacie (wtedy) i 174 cm wzrostu leżała nieźle.
    Niestety, potem mi coś odbiło i dałem ją do krawca do skrócenia. Teraz żałuję, bo mogła zostać taka długa.

    Generalnie całkiem niezły, porządnie wykonany ciuch.
  • Aaaa, to jest norweska wersja M43, mój błąd :D
    Za tę cenę? Opłaca się jak diabli, ja kiedyś za taką dałem 160 zł :P
    Tylko zważ, że to jest jakiś mniejszy rozmiar. Ja miałem pierwotnie taką kurtkę w rozmiarze 48 - odpowiadała mniej więcej Medium/Regular w M65.
    Potem zamieniłem na rozmiar 50, zbliżony do Large/Regular.
    Ta tutaj ma 46, więc może być bliższa S-ce.
    Ale generalnie za tę cenę brałbym bez wahania, tak do 100-wy bym powalczył nawet.
  • OK. dzięki będę licytował.
  • opłaca się jest to najwierniejsza kopia m43 i zarazem w pytkę wykonana z dbałością o szczegóły. tylko nie zdziw się jaki ma krój :D 
  • No chyba się nie zdziwię bo poprosiłem go o wymiary w klatce no i kicha trochę przy mała, więc nie licytowałem dalej.
  • No, tak jak mówiłem. Na mnie 48 rozmiar to było absolutne minimum, jak M/R w M65. Ale lepiej w rozmiarze 50 jak dla mnie.
  • Wie ktoś może co to za soft ?
    image
  • Wygląda na jakiś cywilny wyrób, rasy HiMountain, to którego dorzucono naszywki.
    Swoją drogą ta flaga Polski w wersji "subdued" jest niezła i się zastanawiam też, czy by sobie nie skombinować ;)

  • opcją jest odczytanie co pisze na naszywce i po tym do kłębka biec 
  • Stworzyłem nowy wątek: M65 w filmach ( http://m65.org.pl/forum/discussion/27/m65-i-podobne-w-filmach ), i przeniosłem tam trzy posty z tego tematu.
  • ''Wygląda na jakiś cywilny wyrób, rasy HiMountain, to którego dorzucono naszywki. ''

    A mi to wygląda na zmodyfikowany ''Pajak Tarantula'' zrobiony dla wojska... Bo na innych zdjęciach są jeszcze spodnie w komplecie i wszystko wygląda ''taktycznie'' ;)

    ''Swoją drogą ta flaga Polski w wersji "subdued" jest niezła i się zastanawiam też, czy by sobie nie skombinować ''
    E tam, polska flaga w IR to byłoby dopiero coś...

    ''opcją jest odczytanie co pisze na naszywce i po tym do kłębka biec ''
    Na naszywce jest napisane ''Piechota Górska'' i jest to ślepy trop. Aż tak głupi nie jestem, żeby nie szukać na własną rękę ;)
  • Naszywka jest oznaką rozpoznawczą 22 Batalionu Piechoty Górskiej OT, dowództwo stacjonuje chyba w Nysie Kłodzkiej. Jednostka podporządkowana jest Podhalańczykom z Rzeszowa.
    Ślepy trop więc to nie jest.
  • Rany, żeby odkopać temat i wyjść na debila to trzeba mieć talent... Ślepy trop - to, że to naszywka piechoty górskiej nie ma nic do rzeczy, bo właśnie na stronie piechoty górskiej to zdjęcie znalazłem.
    Poza tym pytanie dawno nieaktualne, bo już wyczaiłem co to jest ;)
  • W takim razie przepraszam za odgrzewanego kotleta, jak by była jakaś wzmianka to bym tematu nie poruszał.
  • to co to jest tropie
  • Softshell Hi-Mountaina Falcon z serii expert series. Jak jeszcze był do dostania to za sporą kasę, czyli nic ciekawego bo w jego pułapie cenowym można już celować w bardziej renomowane marki ;)

    Aczkolwiek motyw z przyczepieniem do cywilnego ciucha wojskowych naszywek jest całkiem fajny. Jak będę miał softa w taktycznym kolorze to obszyję go rzepem na patchesy :D
  • No to Helikon UTL Delta jest w sam raz dla Ciebie :D Ponoć rozmiarówka jest nieco... ekhem... ciasna, więc masz szansę się w tym czuć dobrze :D
  • ja żałuję,że nie kupiłem hima kwande jak były w starej cenie i wersji :( ,może by się udało gdzieś jeszcze dostać e normalnej cenie z 20% rabatu :D
  • Wiesz co, z tym Kwande to bym też tak nie piał z zachwytu. To bardziej taka bluza niż prawdziwy softshell. Miałem okazję pomacać na zlocie na żywo Kwande od Gumiego - przedmuchuje się z łatwością, znacznie łatwiej niż APCU z Helikona.
  • No dlatego nie jest na mnie - wolę luźniejsze rzeczy pod które można wrzucić polar, albo dwa ;) Poza tym po tym, jak przeczytałem, że UTP po dwóch praniach są do wyrzucenia to jednak zostawię Helikona taktycznym dzieciom :D

    Dokładnie, Kwande to syf. Nie wiem dlaczego wszyscy się tak nim zachwycają...
  • Na pewno dobrze oddycha i stanowi w pewnym stopniu barierę przed wiatrem. Typowa bluza do napierania, ale jednak ludzie ją sobie chwalą. Ja jednak zostaję przy koncepcji windshirta i różne wymienne rzeczy pod spodem.
  • Czy mógłby mi ktoś pomóc w odczytaniu kontraktu w kurtce flayers jacket w modelu M A2 ? posiadam taką kurtkę ale nie wiem czy to kopia czy kontrakt?
  • a jakieś fotki bądź coś
  • Fotki, koniecznie - w razie problemów zajrzeć do instrukcji wrzucania zdjęć, albo wrzucić sam link, a Devil albo ja wyedytujemy, żeby było widać :)
  • Problem z aparatem

    :D ale podaje dane z metki.
    JACKET, FLYERS COLD WATHER
    TYPE CWU- 45/P

    ( MA 2 ) size 16
    BASED ON  U.S.A.F. ORIGINAL
    CAB - 88- 8426
    STOCK NO: 210495- 1545- 10500
    CONTRACT NO: 1545
    COBLES CLOTHING DIVISION
    pod kreską skład materiału
  • nie pasuje mi coś w tym
  • Wygląda mi na cywilkę...

    Ech, co jo godom, co jo godom! :D
    Żadne "wygląda mi na cywilkę", tylko "to na pewno cywilka" :)
    Napis "BASED ON  U.S.A.F. ORIGINAL" (wzorowany na oryginale US Air Force) mówi wszystko ;)
  • Po zatym rozmiar jest pisany jak w brytyjskich kurtkach, dziwny konktrakt, oraz nsn. Miałem kiedyś f flyersa CWU - 45/P i na prawdę tylko kołnierz był fajna sprawą w porównaniu do MA1 w której miałem okazje chodzić sporadycznie. Na chwilę obecną jak bym miał kupować to MA1 oraz N2B kumpel ma kontraktowego starego flyersa N2B wygląda prze świetnie.
  • Też tak myślałem że ten napis BASED ON U.S.A.F. ORIGINAL to kopia, tylko zmylił mnie ten CONTRACT NO 1545.
  • Kontrakt i nsn w ogóle dziwny jest. 
  • "Chłyt małketingowy" i tyle ;)
  • Jak na moje łoko, to trochę drogo za nią, rozumiem, że rzadko się pojawiają, no ale rozmiar mały.   
  • Czy ja wiem... 95 zł to nie tragedia, ale też trzeba pamiętać, że to "greczynka", więc oprócz kroju zupełnie inna kurtka niż M51 :)
  • Jak dla mnie cena nie zabija a na pierwszy rzut oka wygląda dobrze 
  • Co to za bluza lub kurtka??

    na rękawie ma naszywkę

    podobny kamuflaż do tej kurtki co pokazał Blatio tej norweskiej

    :)
  • Wygląda to po prostu jak cieńsza wersja tej norweskiej. Taka bluza.
  • Kamuflaż na pewno norweski, wygląda na ichniejsze stare "BDU" :)
    podobnie jak z kurtką się niegdyś wzorowali na M51, a wcześniej regularnie szyli licencyjnie kurtki M43 dla siebie, tak i tutaj mogli się wzorować na Amerykanach.
    Generalnie wygląda na solidny ciuszek :)
  •  kupiłem sobie, ale za nic nie mogę znaleźć co to za bluza
    ta metka mi się kojarzyła z norweskimi właśnie
    :)
  • Skoro temat to "Co to kurtka ?" - to liczę na pomoc.
    Poszukuję informacji o tej kurtce:

    image


    Rocznik widoczny na metce to '77
    image

    Jenak nie udało mi się namierzyć czym jest skrót S.T.I.C. 

    Kurtka ma wzmocnienia na łokciach, pod kołnierzem po lewej stronie jest "patka" - a w sumie owalny kawałek materiału przypięty na dwa guziki, dodatkowo na samym dole od wewnętrznej strony są paski naciągowe (skóra i guma) widoczne na zdjęciu:

    image

    Będę wdzięczny za jakiekolwiek info na temat jej pochodzenia.
  • To jest włoska kurtka wojskowa. To wszystko, co mogę powiedzieć.
  • inaczej nie da się tego podsumować co widać 77r
  • Włoska bluza " bojowa"  są na Ranger Shop PL ......napis TAGLIA po włosku znaczy rozmiar....tutaj chyba 52L
    Chyba się nie mylę?  :) 

    http://rangershop.pl/product-pol-4232-Wloska-bluza-bojowa-DEMOBIL-oliv.html

    image


  • A te kieszenie piersiowe to chyba na hot-dogi ? :))
  • Tak, włoska. Na co te kieszenie na piersiach, to się mogę domyślać. Albo na opatrunki, albo ja jakieś radyjko... od najgorszej biedy na magazynki :P
  • Temat dawno nie ruszany :) ....Co to za kurtka? "Znalazłem" podczas oglądania filmu Killing Season z Travoltą i De Niro.
    Trochę jakby... jakaś Kanadyjska :-?

    imageimage
    image